Rüyada Kedi Görmek Ne Demektir? Diyanet Rüya Tabirleri Sözlüğü

Rüyada kedi görmek, kedi rüyada bir evin hizmetçisi olarak kıyaslanır. Kedinin dişisi hilekar bir kadını temsil eder. Kedi, bir kimsenin etrafında dolaşırsa, onun korunduğuna işaret sayılır. Kedinin aslında sahibine hem faydası hem de zararı vardır. Rüyada görülen kediyi bir kimse ile eş tutarlar. Erkek kedi bir kimseyi rüyada ısırsa, yahut tırmalarsa, o kimse hasta olur. Eğer erkek kedi vahşi ve yabani ise, hastalık daha şiddetli olur. Isıran kedinin kendi kedisi olması hastalığının hafif geçeceğine işarettir. Evindeki kediyi götürüp sattığını görmek, ayrılığa ve nafakaya, kedinin etini yediğini görmesi, bir sanat öğrenmeye, kendisini kedi şeklinde görmesi, kendisine hayrı olmayan kötü işlerden geçimini sağlamaya çalıştığına, bir kedinin evine girdiğini görmesi, evine bir hırsız gireceğine, fakat hiç bir şey çalamadan kaçacağına işaret eder. Kedi görmek ürünlerin azlığına, kıtlığa yorumlanır. Kedinin kendisini tırmalayarak bir yerinden kan akıttığını görmek, açık veya gizli düşmanları olduğuna bu sebepten çok dikkatli bulunması gerekeceğine işaret eder.

İÇİNDEKİLER:
Diyanet Rüya Tabiri Sorgulama: Rüyada Kedi
Rüyada Kedi Görmek Ne Demek?
Rüyada Yavru Kedi Görmek Ne Anlama Gelir?
Rüyada Kedi Sevmek Neye Çıkar?
Rüyada Beyaz Kedi Görmek Nedir?
Rüyada Siyah-Kara Kedi Görmek – İslami
Rüyada Kedi Saldırması-Isırması Görmek
Rüyada Kedi Köpek Görmek – Dini Yorum
Rüyada Evde Kedi Görmek – Diyanet Tabiri
Rüyada Kedi ve Fare Görmek
Rüyada Kedi Yemek
Diyanet Rüya Tabirleri: Rüyada Kedi
İslami Rüya Tabirleri Sözlüğü: Rüyada Kedi
Rüyada Hayvan Görmek

Diyanet Rüya Tabiri Sorgulama: Rüyada Kedi

 • Kedi eti: Rüyada görülen kedi eti, hırsızlık malı ile tabir olunur.
 • Kedi Sesi: Kedi sesi feryad, koğuculuk ve adamın arkasından ayıplarını söylemeye işaret eder. Kedi sesi, hırsız veya fâsık bir hizmetçi tarafından yapılacak fenalığa işaret eder. Özetle dinlenilmesi hoşa gitmeyen bir ses, üzüntülü ve sıkıntılı bir iştir. Güzel sesler ise ferahlık ve sevinç ifade ederler.
 • Kedi miyavlaması: Rüyada bir kedinin miyavladığını görmek, koğuculuk yapan veya insanlarla alay eden bir kimse ile tabir olunur.
 • Kedi Öldürmek: Bir kimse rüyada bir kediyi yakaladığını veya kestiğini, yahut öldürüldüğünü görse, rüya sahibinin bir hırsızı yakalayacağına işaret sayılır. Rüyasında bir kediyi yakalayıp öldürdüğünü gören kimse, hırsızı yakalar.Kedi satmak: Rüyada kedi sattığını gören kimse, malını hayra bağışlar.
 • Erkek Kedi Görmek: Rüyada erkek bir kedinin görülmesi, dil şakasını seven kimseye, fırsat bulunca bozgunculuk yapan insana, eş ve çocuklar için cefa çekmeye işarettir. Erkek kedi görmek, düşmanlık, hırsızlık, gizli söz dinleme, zina yapma, vefasızlık gösterme ve insanı arkasından çekiştirme gibi çirkin işlerle de yorumlanır. Bazan rüyada erkek kedi görmek, muhasebe defterine, gelir-gideri kaydetmeye veya yazılı bir kitaba işaret eder.

Rüyada Kedi Görmek Ne Demek?

Rüyada görülen kedi, ev halkından bir hırsızdır. Rüyada görülen kedi, içten pazarlıklı kadın, ev halkından hırsız, gönül kırıklığı, bundan doğan hüzün ve düzenbaz eş demektir. Bir kedi ile rüyada oynadığını ve kedinin kendisini tırmaladığını gören kimse, sonu gelmeyecek bir aşka düşer veya uzun sürecek bir hastalığa yakalanır. Siyah kedi, büyük korku ve telâş olarak yorumlanır. Kedi, hizmetçi olarak da yorumlanmıştır. Rüyada evine kedi girdiğini gören kimsenin evine hırsız girer. Rüyada görülen kedi, üzüntü ve düşmanlık ile tabir olunur.

Dini Rüya Tabiri yorumcuları der ki; Rüyada görülen kedi çeşitli çağrışımlar yapmaktadır. Ayrıca yorumcular arasında da en çok anlaşmazlığın bulunduğu konulardan biridir. Kimi zaman hizmetçi veya düşmana yorumlanır. Kimi zaman da ev halkından birine işaret eder. Bazan kederlenmeye, hüzünlenmeye ya da hastalığa çağrışım yapar. Bazen de hilebaz, kurnaz, sinsi bir kimseye işaret sayılır. Bazen ise kötü bir kadın olarak tanımlanır.

Diyanet Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

Bazen kedi, kadın için eziyete işaret eder. Evlat için ise, düşmana, hırsızlığa, zinaya veya vefasızlığa çağrışım yapar. Bazen da zinadan meydana gelmiş ve yol üzerine atılmış babası bilinmeyen bir çocuk olarak da tanımlanır. Şayet kedi ile yaptığı mücadelede kaybettiğini görse, rüya sahibinin bir hastalığa yakalanacağına işarettir. Eğer kedinin kaçıp kaybolduğunu görür ise, o kimsenin hastalığının kısa bir zamanda geçeceğine hükmedilir.

Rüyada Yavru Kedi Görmek Ne Anlama Gelir?

Eline kedi yavrusu geçtiğini gören kimseye üzüntü, keder ve musibet erişir. Rüyada görülen kedi yavrusu ise çocuk olarak yorumlanır. Rüyasında kedi yavrusu görenin bir çocuğu dünyaya gelir. Yavru köpek görmek, bazı diyanet yorumcularına göre sevimli bir çocuğa işaret eder. Rüyasında bir kedi yavrusu yakaladığını gören kimsenin güzel ve salih bir evladı olur. Rüyada kedi yavrusu görmek, salih bir evlada işaret eder. Bazen bu rüya doğacak erkek çocuğa da delalet eder.

Rüyada Kedi Sevmek Neye Çıkar?

Rüyada kedi sevdiğini veya kedileri sevmek, dost zannettiğiniz kişiler tarafından büyük bir nankörlüğe uğrayacağınıza yorumlanır. Rüyada kedi sevmek: Kendinize büyük bir itimadınız olduğuna işarettir. Rüyada bir kediyi sevdiğini görmek, hayır ve bol menfaate işaret eder. Bir kimsenin kendisini sevdiğini gören kimse için bu rüya, o kimseden gelecek yardıma delalet eder.

Rüyada Beyaz Kedi Görmek Nedir?

Rüyada beyaz tüylü kedi görmek neşe ve sevince işaret sayılır. Rüyada beyaz kedi görmek, sizin iyi kazanç elde edeceğiniz bir işe başlayacağınız anlamına gelir.  Rüyada görülen beyaz renkli kediler, ahlaken güzelliğe ve sevilmeye işaret eder. Rüyada her türlü beyaz kedi görmek, sevince ve gönül huzuruna delalet eder.

Rüyada Siyah-Kara Kedi Görmek – İslami

Rüyada kara tüylü bir kediyi görmek ise, uğursuzluğu, kıskançlığa ve düşmanlığa yorumlanır. Yada bu karakterde bir kimse ile arkadaş olmağa veya evlenmeye işaret sayılır. Siyah kedinin anlamı: herkesin sevgisini ve dostluğunu kazanmaya yorulur. Rüyada kara kedi görmek, rahatlığa, iyi yaşamaya, bütün işlerinde başarıya ulaşmak anlamına gelir. Sürü halinde bir sürü siyah renkli kedi görmek, rüyayı gören başarılı ise, büyük bir saygınlığa ve helal mala kavuşacağına delildir.

Rüyada Kedi Saldırması-Isırması-Tırmalaması Görmek

Kedi tırmalaması: Rüyada kendisini kedinin tırmaladığını gören kimse, düşmanla karşılaşır. Rüyada bir kedinin tırmaladığını gören kimse şiddetli bir üzüntü ve hastalığa yakalanıp daha sonra şifa bulmaya işaret eder. Bir kimse rüyada erkek bir kedi tarafından ısırıldığını görse, rüya sahibinin hastalanacağına işaret sayılır. Şayet tırmalandığını görürse, o evde bir kavganın olacağına hükmedilir. Rüyada görülen kedi vahşi bir yaban kedisi ise, kavganın çok şiddetli olacağına yorumlanır. Kendisinin kedi olduğu halde, başka bir kedinin hücumuna uğradığını ve onunla kavga ettiğini görse, rüya sahibinin kötü bir iş yapmak için ahlaksız bir kimse ile arkadaş olacağına ve sonunda onunla anlaşamayıp kavga edeceğine yorumlanır.

 • Kedi ısırması: Rüyada kendisini kedinin ısırdığını gören kimse hastalanır.
 • Isıran kedinin dişi ve kendi kedisi olması, onun rahat edeceği bir seneye işaret ve semboldür.
 • Isıran kedi: çok azılı ve cefalı ise o kimse için zahmet ve meşakkat çekeceği şiddetli bir sene anlamına gelir.

Rüyada Kedi Köpek Görmek – Dini Yorum

Rüyada kedi ve köpeği birarada görmek , sağlam bir ortaklığa ve hayatın ızdıraplarından etkilenmeyen kimseye işarettir. Kedi köpek sürüsü görmek bol kazançlı bir işe girer veya kendisine müjdeli bir haberin gelir. Rüyada görülen kedi köpek çeşitli çağrışımlar yapmaktadır. Ayrıca islami yorumcular arasında da en çok anlaşmazlığın bulunduğu konulardan biridir. Kimi zaman hizmetçi veya düşmana yorumlanır. Kedi köpek hırlaması kimi zaman da ev halkından birine işaret eder. 

Rüyada Köpek Görmek – Diyanet Tabiri

Rüyada köpeğin görülmesi, dünya hayatına düşkün, günah işlemekte bir sakınca görmeyen kişiyle tabir olunur. Rüyada köpek görmek, pek büyük ve önemli olmayan düşmana işaret eder. Dişi köpek, kötü huylu bir kadınla yorumlanır. Kendisinin bir köpeği olduğunu gören kimse, düşmanlarına karşı üstünlük elde eder. Rüyasında bir köpek satın aldığını görmek, mal hususunda akrabalar arasında meydana gelecek kısa süreli ihtilafa işaret eder. Rüyada görülen kuduz köpek, kendisinden zarar görülecek düşmana işarettir.

Rüyada Evde Kedi Görmek

Rüyada Evde bir kediyi görmek veya kedinin evine girmesini görülmesi evine bir hırsızın girdiğine, fakat hırsızın bir şeyini çalmayacağını ifade eder. Evin içinde bir kedi görmek, kadının ahlaksızlığına delalet eder. Rüyada bir evin içine girip, orada kedi sürüsü olduğunu görmek, rüya sahibinin hastalığına işaret eder. Evde kedi beslemek, aile içinde meydana gelecek huzura refaha ve güzel gelişmelere işaret eder.

Rüyada Kedi ve Fare Görmek

Rüyada kedinin fare ile birlikte görülmesi, kurdun, koyun ile birlikte görülmesi gibi iki zıt görüşlü kimselerin anlaşarak bir tuzak kurulduğuna çağrışım yapar. Rüyada kediyle farenin dost olduğunu görmek, gösteriş ve bozgunculuğa veya hayret edilecek bir durumun meydana gelmesine işarettir. Rüyada bir kedinin fare tuttuğunu görmek, bir fesadın (bozgunculuğun) önüne geçmeye, bir tehlikenin bertaraf edilmesine işarettir.

Rüyada Kedi Yemek

Birinin rüyasında kedi yemesi veya kedi etini yemesi; sihirbazlık sanatını öğrenmeye yorumlanır. Rüyasında kedi etini yediğini gören kimseye, ahlaksız ve kötü bir kadın tarafından sihir yapılır. Rüyasında kedi yediğini gören kimse arzu ettiği şeylere kavuşur.

Diyanet Rüya Tabirleri: Rüyada Kedi

 • Kimi yorumcular da, kediyi şaka yapan, saçma sapan konuşan, maskaralıklar icat edip oynayan ve sahibine kendisini sevdirmeye çalışan insanlara benzetirler.
 • Fakat böyle kimselerin sonuçta sahiplerini inciteceğini de vurgularlar.
 • Bir kimse rüyada kedisini sattığını görse, rüya sahibinin mallarını başkalarına dağıtacağına işaret eder.
 • Eğer kendisinin bir kedi olduğunu, ve bir minderde rahat uyuduğunu görür ise, o kimsenin sıkıntılı günler geçireceğine hükmedilir.
 • Benekli bir kedi görmek ise, yumuşak huylu bir kimse olarak yorumlanır. Veya o kimsenin yumuşak huylu bir kimseyle evleneceğine hükmedilir.

İslami Rüya Tabirleri Sözlüğü: Rüyada Kedi

 • Rüyada gördüğünüz kedi o evin hizmetçisidir. Bazı islami rüya yorumcuları der ki; kediyi rüya sahibinin evinde bulunan bir hırsız diye tabir ederler. Kedinin dişisi hilekar, kötü bir kadındır.
 • Kedi bir kimsenin etrafında dolaşıp ve miyavlarsa; onu korur, halbuki kedinin sahibine hem zararı ve hem de faydası dokunur ki bu  bir adama eş tutulur.
 • Dini rüya yorumcularına göre: erkek kedi birisini rüyasında ısırırsa, yahut tırmalarsa o bir yıl hasta yatar.
 • İslami rüya tabircilerinin yorumları: eğer erkek kedi vahşi ve yabani ise ısırması daha şiddetlidir.
 • Kediyi sattığını görmesi; nafaka ve faydaya, kedi etini yemesi; sihirbazlık sanatını öğrenmeye, kendisini kedi şekline döndüğünü görmesi; hırsızlık veya hayır bulunmayan kötü işlerden geçimini sağlayacak demek.
 • Rüyada dişi sokak kedisi görmek, insana sıkıntı ve rahatsızlık veren şeylere işarettir.
 • Rüyada dişi bir ev kedisinin kendini tırmaladığını veya ısırdığını görmek, en az bir yıl devam edecek bolluk ve berekete işarettir.
 • Bazan rüyada dişi kedi görmek, hilekâr bir kadına işaret eder.
 • Sokak Kedisi Görmek: Kendini bir sokak veya yaban kedisinin ısırdığını görmek, bir süre zorluk çektikten sonra selâmete çıkmaya, uzun sürecek bir hastalığın ardından sağlığına kavuşmaya işarettir.
 • Misk kedisi görmek, şerli ve kötü göründüğü halde, aslında iyi huylu, temiz ahlâklı olan bir kimseye işaret eder.

Rüyada Hayvan Görmek

Rüyalarda görülen hayvanlar, ev ve iş yeri hizmetçisine veya koruyucusuna işarettir. Bazan hayvan görmek, insana hem zararı hem yararı dokunan kimseye, düşmanlık ve üzüntüye işaret eder. Rüyada dişi bir hayvan kedisini uslu uslu otururken görmek, sevinç ve ferahlığa, rahat ve huzura işarettir. Rüyada hayvan görmek, değişik şekillerde yorumlanır. Rüyada hangi hayvan görüldü ise, o maddeye bakılmalıdır.

Rüyada kedi görmek ne demek videosunu izlemek ve dinlemek için Lütfen Buraya Tıklayın

RÜYANI YAZ

Please enter your comment!
Please enter your name here