Rüyada Kavga Etmek Neye İşarettir? Rüya Tabirleri

Sizden gelen yoğun rüya soruları vesilesiyle sizlere bu kez “rüyada kavga etmek” ne demek tüm tabirlerini açıklayacağız. Rüyada kavga etmenin bir çok şekli ve hali vardır. bıçaklı kavga, sopalı kavga, mahalle kavgası görmek, karı koca kavgası vs. Siz değerli 1001ruyatabiri ziyaretçileri için e geniş kapsamlı rüya tabirini oluşturduk. Aşağıdaki yazımızda rüyada kavga etmek – Diyanet Tabiri, rüyada kavga görmek, rüyada kavga ettiğini görmek neye işarettir? ve ayrıca kavga etmek diyanet, başkasının kavga ettiğini görmek, bıçakla kavga etmek, biriyle kavga etmek ne demek ve rüyada başkasının kavga ettiğini görmek rüyalarının detaylı yorumlarını bulabilirsiniz. Bu rüya tabirini ünlü rüya alimleri olan  Seyyid Süleyman, İmamı NablusiCafer-i Sadık, Mehmet Emin Kırgil,  ve İbn-i Sirin’den feyz alındı.

Rüyada Kavga Etmek – Diyanet Tabiri

Rüyada kavga etmek sanılanın aksine çok güzel bir rüyadır. Eğer rüyanızda kavga gördüyseniz güç kuvvet ve size verilecek desteği simgeler. Rüyada birine vuruyorsanız veya kavga ettiğiniz kişi size yumruk tekme falan atıyorsa, bu durum kavga ettiğiniz kişiden bir destek ve yardım alacağınız anlamına gelir. Diğer bir tabir ise şu şekildedir: Rüyada kavga etmek, ayrılığa düşmeye ve münakaşaya işarettir. Rüyada bir kimse ile kavga ettiğinizi görmek, sonu iyi olmayan bir olaya tanık olacağınıza delalettir. Rüyada bir kimseye yumruk vurmak, namazı terketmeye veya cimriliğe işarettir. Bazen de bu rüya borç isteyen bir kimse ile tabir olunur.

Rüyada Kavga Görmek

Rüyada birilerinin kavga ettiğini görmek, bu dönemde bazı yanlış kararlar alacağınıza işarettir. Kavga görmek veya izlemek işlerin bolluğuna, uzun ömre işarettir. Rüyada kavga edildiğini görmek stresli bir ortamın içine gireceğinize veya bir iş veya kişiyle olacak olan ayrılığa delalettir.

Rüyada Kavga Ettiğini Görmek Neye İşarettir?

Eğer rüyada zırh ve kılıçla kavga ettiğini görmek, sizin tanınmış şanı şöhreti olan biriyle yapacağınız evlililiğe işaret eder. Eğer evliyseniz evladınızın böyle bir evliliğe imza atacağına delalettir.

Rüyada Biriyle Kavga Etmek Ne Demek?

Eğer rüyada arkadaşlar kavga edip tartıştığınızı görmek, çevrenizdekilerle olan ilişkilerinizde çok şüpheler olduğuna delalettir. Eğer rüyada arkadaşla kavga ettiğinizi gördüyseniz bu durum o kişiden bir güç ve destek alacağınız anlamına gelir.

Rüyada Başkasının Kavga Ettiğini Görmek

Rüyada başkasının kavga ettiğini görmek ve onları izlemek, çevrenizde güvenilir insanların olduğu anlamına gelir. Eğer kavga eden bazı kişileri görüp ayırmaya çalışıyorsanız sizi dar günlerde zor duruma düştüğünüzde size destek çıkacak dostlarınızın çevrenizde olduğuna tabir olunur.

Arkadaşla Kavga Etmek – Diyanet

Rüyada arkadaşla veya tanıdığınız bir kimsenin kavga ettiğini görmeniz, üzüntü ve sıkıntılarınızın devam edeceğine delalettir. Bir kadın için arkadaşınızla kavga ettiğinizi görmek, o arkadaştan yakında çok büyük bir yardım göreceğinize işaret eder.

Rüyada Bıçakla Kavga Etmek

Rüyada bıçakla kavga etmek, mutlu ve güler yüzlü bir orta yaşlı bayana delalettir. Sevdiğiniz bir kişinin mal varlığına sahip olmaya ya da bir iş edinip kazanç sağlayacağınıza delalettir. Bir başka rüya alimine göre, yapmak istediğiniz işler konusunda artık kesin kararlar vermeniz gerektiğine işarettir. Önünüzdeki günlerde bazı kişi veya kilerle yollarınızı ayırabileceğinizi simgeler. Eğer elinde bıçak olan biriyle kavga ediyorsanız, bu durum sizi iş ve sosyal hayatta sizi zorlayacak birine işaret eder.

Babayla Kavga Etmek

Rüyanızda ailenizden biriyle anne veya baba ile kavga etmek, o kişiyle ciddi sorunlar ve soğukluk yaşadığınızı gösterir. Eğer babayla rüyada kavga ettiğinizi gördüyseniz, babanızla yakın zamanda bir konu üzerinde ayrılık yaşayacağınıza delalettir. Baba ile kavga etmek bazı konularda bazı kişilere bir şeyleri çok zor kabul ettireceğinize işarettir.

Rüyada Sevgiliyle Kavga Etmek

Rüyada sevgiliyle kavga etmek veya tartışmak ikiniz arasında sıkı ve güzel bir beraberliğin olacağının işaretidir. Sevgilinizle kavga etmeniz sizin ilişkinizdeki uzun süreli mutlu beraberliğinize delalettir. Kişinin sevgilisiyle kavga etmesi uzun süreli bir mutlu hayata delalettir.

Anneyle Kavga Etmek Neye İşarettir?

Rüyada anne ile tartışmak uzun süredir uğraştığınız bir işte bol kazanç elde edeceğinize yorumlanır. Uzun ömürlü olacağınıza ve sağlıklı bir hayata işarettir. Yakın bir zamanda beklediğiniz iyi bir habere işarettir. Bir diğer rüya alimlerinin farklı görüşleri ise şöyledir; Rüya anne ile tartışıp kavga etmek yakında yaşayabileceğiniz bir hastalığa işarettir. Sağlık açısından kötü haberler alıp yakınlarınızdan uzaklaşacağınıza delalettir. Anne ile tartıştıktan sonra barıştığınızı görmek, uzun bir uğraş verdikten sonra başaracağınız işe ve elinize gelecek olan kazanca işaret eder. 

Eşiyle – Karısıyla Kavga Etmek

Rüyada eşiyle kavga etmek, bu rüya aile içinde birlik ve beraberliğinizi simgeler. Eğer karınızla kavga ettiğinizi gördüyseniz bu rüya onunla olan güçlü beraberliğinizin olacağına veya devamına delalettir.

Kaynanayla, Kayınvalide ile Kavga Etmek

Rüyada kaynanayla kavga etmek, onunla yaşanacak güzel zamanlara ve mutlu bir ilişkiye işarettir. Güven dolu bir uzun beraberlik anlamına gelir. Bir başka alimin yorumu ise; size faydası olan kişiler yerine gereksiz insanlarla aynı yolda gidip yoldaşlık edeceğinize ve zamanınızı boş geçireceğinize delalettir. Bu yaşam biçimiyle sizi sevenleri üzeceğinizi simgeler.

14 YORUM

 1. Rüyamda sitenin önündeyim bir tane tanımadığım adam beni isimimle çağırıp büyük bıçak tarzı aletle saldırıyor bende de o an kebab şişi var onla karşılık veriyorum , biraz birbirimize bıçaklarla zarar vermeye çalışıyoruz ama birşey olmuyor ve ben ordan kaçıyorum

  • merhaba erdem kardeşim rüyanın yorumu şöyle : Çok iyi haberler alacağınıza, zorlukla para kazanmaya, helal mal kazanmaya, namusunuzun korunacağına, ufak sıkıntılarla uğraşmaya, gerçeklerle yüzleşeceğinize, yeni insanlarla dost veya arkadaş olmaya işarettir…

 2. Rüyam ilkokulumda geçiyor 8 yıl öncesine dönmüş gibiydim tanımadığım kumral saçlı mavi gözlü bir kızla sevgiliydim ve onu rahatsız eden bir erkeği çok kötü dövdüm polis peşime düştü falan çocuğun yüzüne 5 defa kafa atıp ardından yumrukladım resmen ve kızı aşırı seviyordum kendimden çok seviyordum ardından rüyamda herkes benden korkup saygı duymaya başladı ama sevdiğim kızı o kavganın ardından bir daha hiç bulamadım arayıp durdum. Uyanınca bile etkisi üzerimde kaldı.

  • merhaba batu kardeşim rüyanın yorumu şöyle : Yeni hobiler edinmeye, ailenizi ihmal etmemeniz gerektiğine, kendinizi geliştirmeniz gerektiğine, hayatınıza yeni sayfa açılacağına, malınızın artacağına, itibar sahibi olmaya, saygınlık kazanmaya, çevrenizde yenilikler olacağına, hayatınızda bazı eskilerinin yerini yenilerinin olmasına işarettir…

 3. Sokakta bıçaklı biriyle kavga ediyordum.
  Bıçakla birkaç çizik attı bana sonra elinden bıçağı aldım ben de ona birsürü sapladım ikimiz de ölmedik sadece canımız yandı sonra kavgaya devam ederken gerçekte kendisini çok sevdiğim teyzem yanımızdan geçti bana tebessüm ederek nasılsın? diye hatrımı sordu iyiyim dedim ve uyandım
  Lütfen bunu da tabir edin

  • merhaba Meert, rüyanızın anlamı islami rüya tabirlerine göre: günahkâr için tevbe etmeye delalet eder. Kafir kimse için bu rüya hidayete ermeye işarettir. Hasta için bu rüya iyileşip sağlıklı biri olmaya işarettir. Ayrıca bir münakaşa olacağına ve o kimseden gelecek bir söze üzülmeye delalettir.

 4. Rüyamda eşimle tartışıyorduk boşanmayı konuşuyorduk abimi çağırdım eşimin telefonunu aldı başka kadından gelen mesajları gördük eşim çok sinirlendi abime ve bana kızıyordu ben abimle odaya geçtim abim ben senin yanındayım diyor sora başka bir odaya giriyorum içerde bir kadın çıkmama izin vermiyor sopayla ona vurmaya çalışınca sopanın ona değmediğini farklı bişey olduğunu görüyorum ama o benim kolumu tutup sıkıyor canım çok acıyor ve korkuyorum daha sonra korkarak uyanıyorum
  Lütfen tabir edermisiniz eşimle sorunlarım var ayrılma noktasındayız

  • merhaba yasemin rüyanızın manası şöyledir: yakınlarınızdan ve dostlarınızdan işleriniz hakkında olumlu haberler alacağınıza, erkekler için, bu rüya durumunun çök iyi bir düzene gireceğine, kadınlar için ise, sıkıntı halinde beklemediği bir kimseden yardım görerek bütün hayatının ve şansının değişeceğine alamettir.

 5. Bir sene önce dershane aracılığıyla tanıştığım aynı sınıftan bir arkadaşım var. Ben bu gece onun rüyasını gördüm başta onunla kavga ediyorduk (bıçaklı kavga) sonradan tanımadıpım üç kişi olaya dahil oldu.
  İkisi arkadaşımın tarafında bana saldırıyorlardı tek başımaydım ve birden yardım istedim etrafımdan üç kişiden diğer kişi de bana yardıma geldi başta arkadaşım beni kendi bıçağıyla yaraladı ve sonra bende sinirlenerek onun elindeki bıçağı alıp (gerçekte) kendim üzerimde taşıdığım bıçağı rüya esnasında çıkardım ve ona saldırdım onun bıçağıyla ve benim kendi gerçekte taşıdığım bıçağımla. sonra iki arkadaşı ve bana yardım eden tanımadığım arkadaş ortadan kayboldular sadece ikimiz kaldık ve aynı bölgede başka yerde benden kaçarken ben onu kovalayıp hırpalayıp bıçakladım birkaç yerden. (bu rüyada yaşanan olayda geçenler ne anlama geliyor çok siteden araştırdım ama farklı konular çıktı tam bilen ilgili bir kişiden yorum istiyorum lütfen tabirini e-postama yollarsanız sevinirim) Teşekkürler.

  • merhaba Sadun: Rüyayı görenin davranışlarını makbul ölçülere indirmesi gerektiğini belirtir. Maddia açıdan yaklaşan mutluluğaişarettir. Aynı rüyayı hastalık sahibi bir kimse görürse, bu onun şifa bulacağı şeklinde yorumlanır. İçinde olduğunuz bir sınavın veya işinizin başarıyla sona ereceğine ve mutluluğa yorumlanır.

 6. Bir köy evine elimde keserle tahta sedir yapıyorum çok yüksek olmuş Çocuklar ranza olur ditorum
  Camdan bakıyorum boşandığım adam tartışıyo 5 6 kişi ile kavga ediyo
  Sonra Ben o evde yatıyorum kapıdan yaşlı bilgisayar bir kurt köpek geliyomus tüyleri uzun ve beyaz. Benim yorgunluk üzerine yeni benim üzerime oturuyo, hiç ses çıkarmıyorum. Benim ederim ısırır gibi yapıyo oynuyo dileğiyle parmaklarımı çiziyo.sonra kalkıp gidiyo
  Ben inşaallah Gidiyomusunuz tahta kapısı arasından bi komşuymuş kadın su serpiyo Ben süpürüyorum

RÜYANI YAZ

Please enter your comment!
Please enter your name here