Rüyada Kartal Görmek, Kartal Yavrusu Öldürmek, Yakalamak

Kartal gormek, politik görüşlerinizde değişiklik olacağına ya da acımasız in­sanların arasında kalacağınıza işarettir. Bir başka yoruma göre de; hakkınız­da kötü düşünenleri bozguna uğratacağınıza işarettir. Rüyada görülen kartal uzun ömür ve bol mala işarettir. Rüyada kartal görmek iktidar, güç, kuvvet, heybet, şeref, itibar, nüfuz ve tahakküm olarak yorumlanmaktadır. Kartal, aynı zamanda devletin gücünü sembolize eder. Bir kartalın kendine itaat ettiğini gören kimse, devlet güçlerini kendi menfaatına kullanır.

Rüyada Kartal Görmek

Kartal görmek kuvvetli, heybetli, savaş ve vuruşmaya yete­nekli bir sultanla tabir olunur. Sahip olduğu bir kartalın kendisine itaat et­tiğini gören bir padişaha yakın olur ve ona öğüt verir. Bir kartala binip de uçtuğunu gören ya şan ve şeref sahibi olur, ya da uzun bir yolculuğa çı­kar. Bir kartal avladığını gören padişahın güvenini kazanıp onun kadar et­kili ve yetkili olur. Bir kartalın kendisini pençelediğini gören pedişahtan za­rar görür. Gökyüzünden bir kartalın süzülerek indiğini gören en kısa za­manda hastalanır. Kartalı başına konmuş görmek; büyük bir memuriyet veya mevkie geçeceğinize yorumlanır.

  • Kartal pençesi: Bir kartalın kendisini pençelediğini gören kimse, devletin takibatına uğrar.
  • Kartal yavrusu görmek: Rüyada görülen kartal yavrusu, salih bir evlatla tabir olunur.
  • Kartalın üzerine binerek uçtuğunu görmek: insanlar arasında saygınlığa işaret eder. Bazen bu rüya yolculuğa çıkmaya da yorumlanır.
  • Kartalın pençesi ile kendisini yaraladığını gören: kimse, devlet tarafından bir zarara uğrar.
  • Görülen tırnaksız kartal pençeleri meleklerle tabir olunur.
  • Başının üzerinde bir kartalın durduğunu gören, hastalanır.

Rüyada Kartal Yavrusu Görmek

Kartal yavruları görmek, necip ve asil evlatlarla; eti, kemikleri ve tüy­leri ise melik ve devlet büyükleri tarafından verilen hediyeler, mallar, mev­ki ve makamlarla tabir olunur. Kartal yavrulari, uzun ömre, çokça servete ve savaşa da işaret eder. Rüyada görülen kartal yavrusu, kuvvetli ve heybetli bir insan olacağınıza işaret eder. Rüyada elinde kartal yavrularını tuttuğunu görmek, bekar ise evlenmeye, evli ise çocuğa işaret eder. Kartal yavruları tuttuğunu gören, evliyse eşi erkek çocuk doğurur, ev­li değilse bakire bir kızla evlenir.

Rüyada Kartal Öldürmek

Rüyada boğazlanmış (ölü) olarak görülen kartal, devlet büyüklerinden birisinin ölümüne işarettir. Rüyada kartalı öldürmek ve sesini işiten kimse, bir kişi ile münakaşa eder. Rüyasında ölmüş kartal gören kimse, politikada bazı değişikliklere şahit olur. Rüyada kartal öldürmek; düşmanlarınıza galip gelmeğe işarettir.

İslami Rüya Alimlerine Göre: Ruyada Kartal

  • Kirmanî’ye göre rüyada kartal: bir kartala binerek gökyüzüne kadar yükseldiğini gö­ren, uzun bir yolculuğa çıkar ve bu yolculuğundan nimet, şeref ve mal ka­zanır. Üzerine binmiş olduğu kartaldan düştüğünü görmekse, sahip oldu­ğu mevki ve saygınlığı kaybetme anlamına gelir. Kartalın sırtına binerek yükselmiş olduğu gökyüzünden bir daha geri dönmediğini gören, ölür. Sa­limen geriye döndüğünü gören, şan ve şeref sahibi olur.
  • Danyal (a.s.)’a göre kartal görmek: “Kartal görmek meliklerle yorumlanır. Evine ya­hut yaşadığı yere bir kartalın indiğini görmek o yöre veya beldenin melik ve hakiminden hayır ve iyilik bulmaya işarettir.” diyor.
  • Cafer Sadık (r.a.)’a göre ruyada kartal: “Kartal görmek sekiz şekilde yorumlanır: Şeref, etkili söz ve emir, reislik, övgü, güzel bir ün ve şöhret, yüksek mev­ki ve makamlar, emir ve yolculuk.demiştir.

Ruyada Kartal Gormenin Psikolojik ve Modern Anlamı

Başkaları üzerinde güç kullanmanın ve egemenliğin simgesidir. Rüyanızda gördüğünüz kartal, sizi çevrenizdeki bu tür bir insana karşı uyarıyor olabilir. Eğer kendinizi kartal ola­rak gördüyseniz, başkalarını tedirgin edecek denli baskıcı ve zorba davranıyor olabilirsiniz.

Ruyada Kuş görmek

Büyük kuş, büyük çaba ve gayretle yorumlanır. Kuşların bir yerde ötüştüklerini görmek, orada yaşayanlar için hüzün ve bela anlamına gelir. Bir kuşla konuştuğunu görmek şan ve şöhret, elinde bir kuşun öldüğünü görmek üzüntü ve kederdir. Bir kuşu sırtına aldığını gören hüzün ve kede­re uğrar. Bir kuşun başının üzerine konduğunu görmek fayda ve menfaat elde etmeye delalet eder. (İbn-i Şirin)

Bir köy veya şehirde değişik türlerde kuş görmek, o ülkeye yabancı bir ordunun gireceğine işarettir. Bir kuşun gözlerini oyduğunu görenin dini inançları bir kişi yüzünden fesada uğrar, yani bozulur, zayıflar. (İsmail Eş’as)

Bu Duaları Kaçırmayın!

BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için de BURAYA TIKLAYARAK rüya uygulamasını indirip uygulamanın içindeki sayfaların altına yorum olarak yazarsanız rüyanız (kahin) tarafından hemen yorumlanır.

Rüyanızı yazın, yorumlayalım

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: İçerik korunmaktadır !!