Rüyada Karanfil Görmek, Kırmızı Karanfil Yemek, Dikmek, Toplamak

Rüyada Karanfil Görmek

Rüyada karanfil görmek bir kaç şekilde yorumlanır: Kırmızı karanfil, şiddetli bir aşka tutulacağınıza, Beyaz karanfil, temizlik ve saflığa, Alacalı karanfil, mutlu ve neşeli günler geçireceğinize, Sarı karanfil, üzüntü ve hastalığa, Yakaya takılan karanfil, hafif tabiatlığa ve uçarılığa, Karanfili yere atarak çiğnediğini görmek, üzüntü ve endişeye, bir karanfil tarlası görmek, berekete ve bolluğa işaret sayılır. Eli açık, iyiliksever, çevresinde sözü dinlenen itibarlı bir kimseye ya da birisini karasevda derecesinde seveceğinize işarettir.

 • Birisi­nin size karanfil verdiğini görmek: İyi ve itibarlı bir insanla ilişki kuraca­ğınıza ve bu insanın size çok faydası dokunacağına işarettir.
 • Kuru karan­fil görmek: İyiliğe işarettir.
 • İnsanlara karanfil verirken görmek: Karak­terinizde insanlara iyilik yapmak gibi alışkanlığınız olduğuna işarettir.
 • Rüyada karanfil ağacı görmek, insanlar tarafından saygı gören ve onlara nasihatları ile faydalı bir kimseye işaret eder.

Rüyada Kırmızı Karanfil Görmek

Kırmızı karanfil, şiddetli bir aşka tutulacağınıza işarettir. Rüyada kırmızı karanfil gören kimse, cömert ve iyi huylu olur. Rüyada kırmızı renkli karanfil görmek, sevince işarettir. Yanında bulunan birçok kızıl karanfilden insanlara dağıttığını görenin adı yaşadığı yerde hayırla anılır. Kimselere kirmizi karanfil vermediğini gören hayır ve iyilik yapmaz ve kimseler tarafından da tanınmaz.

Rüyada Karanfil Yemek

Karanfil yemek, insanların arasında övgü ile anılmaya delalet eder. Karanfil yemek övgü ve iyi bir adla anılmayla yorumla­nır. Karanfil yediğini gö­ren zarara uğrar. Karanfil yediğini gören; yardımsever, hikmet sahibi, halkın sevgisini kazanmış, hal­kın kendisinden faydalandığı biriyle tabir olunur.

Rüyada Karanfil Dikmek

Karanfil dikmek veya karanfil ağacı, cömertlikle, güzel sözle ve iyi bir şöhretle yorumlanır. Yanındaki karanfilleri halka verdiğini gören hayırseverliğiyle meşhûr olur. Karanfilleri kimseye vermemek bunun aksidir.

Rüyada Karanfil Toplamak

Karanfil toplamak, hayır ve hasenat işlememeye işaret eder. Rüyanızda karanfil toplamak; Bir gönül maceresina kapılacağınıza, dost ve yakınlarınıza yaptığınız iyiliklerinizden dolayı saygı duyacağınıza. Ruyada karanfil topladığını gormek, evlenip mutlu bir hayat süreceğinize, önünüze çıkacak fırsatlardan fayda göreceğinize işarettir.

Ruyada Karanfil Gormenin Psikolojik ve Modern Anlamı

Eskilerin tanrıların çiçeği olarak gördükle­ri ve özellikle gök tanrısına adadıkları karanfil, ge­leneksel yorumlar uyarınca, büyük şansı simgeler. Artık, olumsuz koşulların ortadan kalkmakta olduğu­nu ve yaşamımızın daha huzurlu ve daha renkli olacağı­nı gösterir. Yine geleneksel düşünceye göre karanfil, ih­tiraslı ve aynı zamanda, evlilikle noktalanacak aşk iliş­kilerini simgeler.

Yaşamımıza tat katacak yenilikleri bildirdiği düşünülür. Aynı zamanda, kadınsı cazibe ve çekicilikle ilişkili bir düş simgesidir. Ciddi aşk ilişkilerini belirten karanfil ayrıca sağlı­ğın iyi olduğunu vurgular. Saf ve temiz duygularla ilişkili düşünülür.

6 thoughts on “Rüyada Karanfil Görmek, Kırmızı Karanfil Yemek, Dikmek, Toplamak”

 1. Rüyamda yengem bir tane alaca renkli karanfil verdi bende elime alıp kokladım cok güzel koktuğunu soyluyordum kokusunu icime çekiyordum

  1. 1001 Rüya Tabiri

   Hande Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : Size verilecek sırlara sahip çıkmanız kimseye söylememeniz ve herkesle sırlarınızı paylaşmamanızın daha çok gerekli olduğuna işarettir…

 2. Merhaba hocam rüyamda orta yaşlarda iri cüsseli bir adam (sanki patron ya da makam sahibi gibiydi) be çok sayıda kıpkırmızı karanfil gördüm. Adam karanfillerle ilgili bir talimat veriyordu galiba bir yere verilmesini ya da bolca ekilmesini söylüyordu. Rüyadaki en net şey bir masanın önündeki adamın tipi ve kıpkırmızı çok sayıda karanfildi.

  1. 1001 Rüya Tabiri

   Zekiye Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : Şöhret bulmaya, herkesin bileceği ya da bilmeyeceği işler yapmaya, ferahlığa, sevince, helal rızka, mirasa konmaya işarettir…

  1. 1001 Rüya Tabiri

   Sahib Kardeşim Rüyanızın Yorumu Şöyle : Berekete, bolluğa, yaşam boyu yetecek gelire ve huzura, artık ne yapacağınıza karar vermeniz gerektiğine işarettir…

Rüyanızı yazın, yorumlayalım

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: İçerik korunmaktadır !!