Rüyada Kar Görmek, Kar Yağdığını Görmek, Kar Yağması Ne Anlama Gelir

Rüyada kar yağdığını görmek bazen ölüm haberi bazen de bol paraya mutlu haberlere yorumlanır. Görülüş zamanları ve şekilleri itibariyle birbirinden çok farklı anlamları vardır. Ruyada kar gormek, kar yağdığını görmek, kar yağışı görmek gibi farklı şekillerde aranmaktadır. Lapa lapa kar yağdığını görmek ile rüyada kartopu oynamak veya karda yürümek anlamı değişiktir. Rüyada kar görmek veya kar yemek, veya karlı havada dolaşıyorsanız; Sıkıntılardan kurtulacağınıza, bozuk olan sıhhatinizin yerine geleceğine, aile içinde huzura kavuşacağınıza işarettir. Aşağıda Türkiye’nin en geniş rüyada kar görmek, rüyada kar yemek ne demek içeriğini okuyabilirsiniz.

Rüyada Kar Görmek

Rüyanızda kar gördüyseniz, veya karlı havada dolaşıyorsanız; Sıkıntılardan kurtulacağınıza, bozuk olan sıhhatinizin yerine geleceğine, aile içinde huzura kavuşacağınıza işarettir.

 • Zamanında yağmayan kar yağışı görmek: Vaktinde ve az olarak yağan kardan başka kar görmek gam, hastalık ve azap ile tabir olunur. Kış mevsiminde ve alışılmış belli bir yer­de kar yağdığını görmek, nimet ve bolluğa delalet eder.
 • Mağripli Cabir (Rüya tabircisi) karla ilgili olarak şunları söylemiştir: “Bahar mevsiminde kar yağdığını görmek yenilgiye işaret eder.
 • (Rüya tabircisi) Kirmani’de ruyada kar gormek için: soğuk yerlerde kar gormek hayra ve berekete; sıcak yerlerde ise kıtlık ve kedere delalettir. Kar yediğini gören, yaz mevsimin­de ise, bereket ve fayda görür, kış mevsiminde kar yemek kötüdür, gam ve kedere işaret eder,” demiştir.
 • Cafer-i Sadık ise ruyada kar gormek için: bu rüya altı şekilde yorumlanır demiştir:” Bol rı- zık, hayat, çok mal, ucuzluk, asker ve yaz mevsiminde yağdığını gormek hastalıktır.”
rüyada kar görmek

Rüyada Kar Yağdığını Görmek

Mevsiminde çok olmaması kaydıyla kar görmek iyidir. Vakti dışında kar gormek, hastalık ve azâptır. Sıcak bölgelerde veyâ yazın kar gormek kıtlık ve üzüntüdür. Bir başka diyanet rüya tabiri sorgulama ise rüyada kar yağdığını görmek ile ilgili şöyle yazar: Aşırı harcamalarınızdan dolayı maddi sıkıntı içine gireceğinize, masraflarınızı kısmanız gerektiğine işarettir. Diyanet rüya tabirleri sorgulama sonucu: rüyada kar yağdığını gormek: Her yönüyle mükemmel olduğunuzu gormek: İçinde bulunduğu­nuz geçim sıkıntısından kısa süreli de olsa kurtulacağınıza işarettir.

Rüyada Kar Yağması

Rüyada görülen kar yağması: rızka, menfaata, soğuk algınlığı hastalığından iyileşmeye işaret eder. Mevsiminde olmayan kar yağması; keder, sıkıntı, fakirlik ve ayrılığa işaret eder. Bahar mevsiminde rüyada görülen kar yağması, yenilgiye, yaz mevsiminde ise zarara uğramaya ve hastalığa işarettir. Karın üzerinde uyuduğunu gören kimse, hapse girer. Mevsimli veya mevsimsiz karın yağıp bütün binaların, ağaçların ve insanların üzerini kaplaması, o yer halkının ve mallarının üzerine gelecek zulme ve felâkete işarettir. Ruyada yazın kar yağması görmek, bereket ve bol rızka; kışın kar yemek, üzüntü ve sıkıntıya delalet eder.

Rüyada Kartopu Görmek

Rüyada kartopu oynadığınızı görmeniz; son derece sevineceğinize, neşeleneceğinize işaretti. Kartopu oynamak; Şakacı bir kimsenin ağır bir hareketine maruz kalarak biraz içinizin sıkılacağına da işarettir. kar topu gormek: Ummadığınız mizahi yönü kuvvetli bir arkadaşınızdan, ne­denini bilmediğiniz ağır laflar işiteceğinize işarettir.

Rüyada Kar Yemek Ne Demek

Rüyada yazın kar yediğini gormek: bereket ve bol rızka; kışın kar yemek, üzüntü ve sıkıntıya delalet eder. Eğer yaz mevsiminde kar yediğinizi görürseniz bu durum yakında ekonomik anlamda sıkıntılar borçlar olacağına delalettir. Fakat kış mevsiminde kar yediğinizi gördüyseniz yakında ekonomik anlamda güçleneceğinize veya beklenmedik bir desteğin sizi bulacağına delalettir. İmam Nablusi der ki : kar yemek: yaz mevsimin­de ise, bereket ve fayda görür, kış mevsiminde kar yemek kötüdür, gam ve kedere işaret eder.

Diyanet Rüya Tabirleri:

 1. Kar yediğinizi görmek: Kötü bir olay­dan dolayı zor duruma düşeceğiniz anlamına gelir.
 2. Yazın kar yağması: Gi­riştiğiniz işlerden bol kazanç elde edeceğinize işarettir.
 3. Ruyada kar yagdigini gormek: Başınızda dolanan karabulutların kalkacağına evinizin ve işinizin bereketinin açılacağına, ya da bol kazanca ve berekete işarettir.
 4. Kar yağ­dığını görmek: Üzüntüden ve sıkıntıdan hastalanacağınıza işarettir.
 5. Mev­simsiz kar yağdığını görmek: Hayatınızı çok zor kazanacağınıza ve sürekli sıkıntı içinde olacağınıza işarettir.

RÜYADA KAR YAĞDIĞINI GÖRMEK


Rüyada Kar Görmek: İşlerinizin yoğunluğundan eğlenmeye vakit bulamayacağı­nıza işarettir. Diyanet rüya tabiri sorgulama: Zamanınızı boş yere har­cayacağınıza, işlerinizi ihmal etmenin cezasını çekeceğinize işarettir. İslami rüya tabirlerine göre kar gormek: İstikbalinizin çok parlak olacağına herkesin gözbebeği ola­cağınıza büyük servet yapacağınıza işarettir


Rüyada Kar Yağdığını Görmek: Arkanızda güçlü ve kudretli birisinin bulunmasının sizin için bir ayrıcalık olduğuna bundan ötürüde çevrenizdekiler tarafından biraz zoraki de olsa büyük saygı göreceğinize işarettir. Diyanet rüya tabiri sorgulama: Bir başka yoruma göre de; yakınları­nızın, dostlarınızın yanlışlıklarını yüzlerine vurup doğrusunu yapmalarını is­teyeceğinize işarettir. İslami rüya tabirlerine göre kar yagdigini gormek: İşlerinizin dağınık olmasını pek önemsemeyeceğinize zira hep­siyle tek tek başa çıkabileceğinize işarettir.


Rüyada Kar Yağışı Görmek: Sürekli başkalarının yanında çalışacağınıza, ancak kişiliğiniz­den kesinlikle ödün vermeyeceğinize işarettir. Diyanet rüya tabiri sorgulama kar yagisi gormek: Bazı olayların size de bulaşacağından korktuğunuza işarettir. İslami rüya tabirlerine göre kar yagisi gormek: İleride çok faydasını göreceğiniz küçük bir işe girece­ğinize işarettir.


Rüyada Kar Yağması Görmek: İmam nablusiye göre, İçinde bulunduğunuz sosyal ve ekonomik durumun gittikçe kötüleyeceğine işarettir. Diyanet rüya tabiri sorgulama ruyada kar yagmasi gormek: Zengin ve ünlü birisiyle yapılacak olan bir evliliğe işa­rettir. İslami rüya tabirlerine göre ruyada kar yagmasi gormek: Bir yakınınıza sürpriz yapacağınıza ya da size kötülüğü dokunmuş bir kişiye size yapmış olduğu kötülükten daha bete­rini yapacağınıza işarettir.


Rüyada Kar Yemek Yediğini Görmek: İşlerinizi ihmal etmeniz sonucunda durumunuzun içinden çı­kılmaz bir hal alacağına işarettir. Diyanet rüya tabiri sorgulama rüyada kar yemek: Maceracı bir karakteriniz olduğuna işarettir. İslami rüya tabirlerine göre ruyada kar yemek: Kısa bir süreliğine başkalarının hesabına çalışacağınıza, ça­baladığınız halde kendi işinizi kuramayacağınıza, ya da bulunduğunuz mev­kiden daha ileri gidemeyeceğinize işarettir


Rüyada Karda Yürümek Ne Demek: Mide ve bağırsaklarınızın çok sağlıklı olacağınıza ve dostlarınızla bir­lik güzel saatler geçireceğinize işarettir. Diyanet rüya tabiri sorgulama ruyada karda yurumek: Bugünlerde vereceğiniz kararların isabetli olacağına bu tahminlerinizin size büyük paralar kazandıracağına işarettir. İslami rüya tabirlerine göre ruyada karda yurumek veya yurudugunu gormek: İçinde bulunduğunuz kötü durumu kimselere hissettirmemek için yalan söyleyeceğinize, ancak attığınız yalanların ortaya çıkmasının yüksek olduğu anlamına gelir.


Rüyada Kartopu Görmek Oynamak: Bir konu üzerinde güzel fikirlerinizi beyan edeceğinize. Son günlerde politik ve ekonomik konulara aşırı ilgi göstereceğinize işarettir. Diyanet rüya tabiri sorgulama ruyada kartopu gormek: Disiplinli ve düzenli yaşamak için elinizden geleni ya­pacağınıza işarettir. İslami rüya tabirlerine göre ruyada kartopu gormek: Düşlerini kurduğunuz bazı olumsuz işlerle gereksiz yere kendi­nizi yoracaksınız demek.


Rüyada Lapa Lapa Kar Yağdığını Görmek: Ruyada lapa lapa kar görmek veya seyretmek, üzüntü ve sıkıntınızın en kısa zamanda kendiliğinden yok olacağı anlamına gelir. Diyanet rüya tabiri sorgulama ruyada lapa lapa kar gormek: Tasalı gunlerin geleceğine ve bir tehlike ile karşılaşarak onu kolayca atlatacaksınız demek. İslami rüya tabirlerine göre ruyada kar yagisi gormek: Bol­luk ve bereketli bir zaman içinde yüzeceğiniz anlamına gelir.


Rüyanızı ücretsiz yorumlatmak ve rüya uygulamamızı indirmek için lütfen Bkz.

Rüyada kar görmenin en geniş arama sonuçlarını görmek için lütfen Bkz.

Rüyada Ev görmenin En detaylı Anlamını okumak için lütfen Bkz.

Bu Duaları Kaçırmayın!

Rüyada Kar Görmek, Kar Yağdığını Görmek, Kar Yağması Ne Anlama Gelir konusunda 68 mesaj

 1. Dışarı hiç bakmamisim . Kafamı kaldırıyorum perde aralığından görüyorum ki ağaç dalları bembeyaz kar dolmuş.baba evindeyim bu arada. Şaşırıyorum yaz günü kar . Foto çekeyim diyorum hem çiçek hem kar bir arada bulmaya çalışıyorum ama etraf hem yıkık dokuk hem çöp gibi. Sokağa uzatıyorum kamerayı dar sokaklar ama karlar erimiş . Güzel bir kar fotosu yakalayamiyorum. Yorumlarsanız çok sevinirim. Teşekkürler

  1. 1001 Rüya Tabiri

   Gülcan Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : Sıkıntılardan kurtulmaya, mücadeleci yapınız nedeniyle daima sorunların üstesinden geleceğinize ve başarılı olacağınıza işarettir…

 2. Bir yolculuğa çıkıyoruz yardım amaçlı ülke dışına güneye dönüşte ben diyorum ki Mekke Medineye de  uğrayalım sonra birden bir yerde oluyorum bir mezar Peygamber Efendimizin mezarıymış ben ağlıyorum başında mezarın tam ortasında küçük bir Kâbe maketi var maketin çevresinde çok az toprak var ben toprağa dokunup mutlu oluyorum sonra birden bir odada oluyorum odada Peygamber Efendimiz hareketsiz sırt üstü uyuyo elleri karnında ben sadece ellerini, saçlarını ve alnını görüyorum herkes diyoki ölmüş bende diyorum ki Peygamberler aslında ölmez bizim gibi değiller yaşıyo diyorum sonra Peygamber Efendimiz ellerini ensesinde birleştirip birden ayağa kalkıyo diyorum ki ben demiştim işte yaşıyo çok mutlu oluyorum mutluluktan ağlıyorum sonra sırtını görüyorum omuzlarını çok geniş esmer yüzünü göremedim ama bir arkadaşıma sorular soruyo bende içimden keşke bana da sorsa bende yüzünü görebilsem diyorum ama göremiyorum sonra uyandım.

  1. 1001 Rüya Tabiri

   Büşra Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : Gizlenilen veya saklanan bir şeylerin açığa çıkacağına ve herkes tarafından bilineceğine, helal rızka, haberler almaya işarettir…

 3. Merhaba hocam. Şimdi başka ülkedeyim. Rüyamda kendi ülkemde biri dışarıda dış spor salonu açmış ve her yerde kar. Spor salonu ekipmanının her yerde karlı olduğunu görüyorum ve içimden niye spor salonunu dışarıda yapmışlarki diyorum. Bir anda tanımadığım uzun saçlı, gözleri yeşil gibi, mont giyen kızı görüyorum. O kız da halka gibi tekerleniyordu ve çok neşeliydi. Ben de hayran ediyordum. Dışarısı bembeyazdı ve hatırladığım kadarıyla (tam hatırlamıyorum) kar yağıyordu.

  1. 1001 Rüya Tabiri

   Murat Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : Üzüntülerinizden ve kederlerinizden kurtulacağınıza, yakında sevineceğinize, sevdiklerinizle bir araya geleceğinize işarettir…

 4. Hocam oyun oynamam gerçekte rüyada kumar makinasına 20 Euro para atmisim 50 Euro civarında para kazanmisim 2Euro olarak bozuk para olarak ödüyordu uyandim

  1. 1001 Rüya Tabiri

   Mert Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : Uzun zamandır görüşemediğiniz eski dostlarınızla ya da eski arkadaşlarınızla görüşeceğinize, gerçekleşecek emellerinize işarettir…

 5. Selamü Aleykum Hocam. İki kez gördüm bosandigim eski Karimi 1.ruyada isyerine gitmisim kapıdan az içeri giriyorum orada konuşuyoruz o hep hakli gibi birşeyler anlatıyor ben dinliyorum ve birseyler anlatiyorum ama altan alarak soyluyorum benim turist vizem bitecekmis turkiyeye donecekmisim. ben 10yildir turkiyede yasiyorum onun almanyada meyhanesi var. Ben icki kullanmiyorum. 2. Rüyamda bu sabah gördüm eski eşimin evindeyim onu arıyorum ev çok karşılık sanki taşınacak mi desem yoksa temizlik mi desem bikemiyorum . kızını görüyorum bana yüzünü gostermiyor .. Ben orada onlarla yasarken kizmiştim kızına alman bir erkekle yaşıyordu bu nasıl bir müslüman ve türk ailesi diye. Dışarı çıkıyorum esimi arıyorum. torunu geliyor oğlunun çocuğu benzetmeyle tanıyorum benimle konusuyor almanca turkce bilmiyordu cocuk gercekte. ben unutmusum almancayi anlamıyorum anlıyor gibi dinliyorum.3yada 4metre uzaklikga kızı geliyor yüzünü yine göstermiyordu bana..iki genç alman geçiyor yanimizdan bana bakıyordu dikkatli dikkatli bir tanesi uyandım. Hayırdır insallah Hocam

  1. 1001 Rüya Tabiri

   Garip Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : Zengin olmaya ve her geçen gün zenginliğinizin artacağına, bir kimsenin sizden yararlanması için peşinizde olacağına işarettir…

 6. Hicam rüyamda lapa lapa kar yağıyor du evimin arka bahcesi baya dolmuştu sonrs kapının önüne ciktim küs oldugum arkadaslarim acaba dısardalar mı diye baktım (barışmak istedigim arkadaşlarım)
  Ön tarafta fazla kar yoktu yerlerde falan azdı araba falan gecmis yağmur yagmıs gibiydi cok az kar var di

  1. 1001 Rüya Tabiri

   Emre Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : Haklılığın kesinlikle ortaya çıkacağına, etrafınızdaki insanların tavsiyelerine uymanız gerektiğine, çok başarılı olmaya işarettir…

 7. Hocam oncelıkle Allah sızden razı olsun ıyıkı varsınız
  Hocam rüyamda evın ıcınde önce yağmur yagdıgını ve heryerın su olduğunu sonra kar yağdığını gördüm tavandan akıyordu yıgenım kucağımdaydı sonra karı tuttu bu kadar hocam yorumlarsanız sevınırım

  1. 1001 Rüya Tabiri

   Anonim Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : En sağlam işleri güzellikle halletmeye, başkalarının işlerini bitirmeye, arkanızda güçlü nizamların fazla olacağına işarettir…

 8. Hocam. Eski bir arkadaşım arabası ile gidiyordu yolda giderken çikolata yiyordu bende onun arabasindaymisim hem de ickimi içiyordu hatırlamıyorum kaza yapmış ben çikolatayı alıyorum ve kiriyorum oradaki tanıdık insanlara da paylastiriyorum kendimde küçük bir parçasını yiyorum ben arkol kullanmiyorum.

  1. 1001 Rüya Tabiri

   Kamil Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : Maksadın gerçekleşmesine, gönül huzuruna, her şeyin yoluna gireceğine, mal ve mülk para sahibi olup rahata kavuşmaya işarettir…

 9. Selamü Âleyküm. Hocam ben bu gece çok garip bir rüya gördüm çarşı gibi bir yerdeyim bir insan var orada bana bağ bahçe işinde calisacakmis. Biraz saf gibi duruyor hafif sakallı bir insan sonra konuşuyoruz bunun bir derdi var diyorlar bende soruyorum ne derdi var diye. bu adam tecavüze uğramış diyorlar ben çalıştırmak istemiyorum hemde aciyorum haline sonra birşey daha söylüyorlar bana bu adama babası ilk basta tecavüz etmiş diyorlar ben buz gibi oluyorum şaşkına dönüyorum öyle uyandım hala etkisinde kaldim . Hayırdır inşallah.

  1. 1001 Rüya Tabiri

   Kamil Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : Mücadeleli bir hayatın sizi beklediğine, tahminlerinizin doğru çıkacağına, mal mülk edineceğinize, bol paralar kazanmaya işarettir…

  1. 1001 Rüya Tabiri

   Nermin Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : Hayırlı olayların gerçekleşeceğine, saadet ve mutluluk dolu günlere, yakında izzet ve şeref içinde bir ömür süreceğinize işarettir…

 10. Rüyada bir evin önündeyim etraf bembeyaz kar etrafa bakıyorum sonra arkadan kafamın üstünden biri bakıyor kafamı yukarı kaldırıyorum eski erkek arkadasım. Sonra etrafa bakarken abimi görüyorum çukura düşüyor koşuyorum kurtarmak için aslında birşey olmamış çukurun kenarında duruyor öyle dibine düşmemiş. Çıkabilecek durumda yardıma gidyorum çıkarmak için o esnada üç tane siyah büyük tüylü köpek görüyorum zararsız anlamı ne demek rüyamı yorumlarsanız sevinirim şimdiden teşekkürler.

  1. 1001 Rüya Tabiri

   Şeyma Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : Bilinmedik gizli bir şeyi keşfetmeye, şansın sizden yana olacağına, istediğinizi elde edeceğinize, yüksek mertebeye işarettir…

 11. Merhaba hocam. Rüyamda önce bir büyükbaş sürümüz varmış onları otlatmaya çıkmışız ve kürt sürüsüyle karşılaştık ve büyük bir köpek bana saldırdı bende buyuk bir odunla ona vurarak karşı koydum bu şekilde 3 kere saldırdı, üçüncüde onu yenmeyi başardım ve daha sonra bana saldırmayı bıraktı, sonrasinda eve gelip etli sebzeli pilav yapıyordum oğlum içine temizlik bezi ve çiğ nohut atti bende kızdım neden yemeği pislettin diye..o da üzülüp ayakkabısını giydi ve çantasını alip okula gidiyordu (1.sinif) annem onu durdurmaya çalıştı küçüksün daha tek başına gidemezsin dedi o da anneanne ben çok sıkılıyorum dedi, annem de ben seninle oynarım dedi ve onu geri çevirdi ve yerde bir sürü kar vardı ben de onlara katıldım ve doyasıya kar topu oynadık.

  1. 1001 Rüya Tabiri

   Merve Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : Sıkıntılarınızın zamanla biteceğine, evinize yeni bazı eşyalar alacağınıza, hayatınızda birçok yenilikler yapacağınıza işarettir…

 12. Benim rüyamda amca oğlu ve bir arkadaşı beni takip ediyor ben umumi bir tuvalete giriyorum kapıları kontrol ediyor içeride başka insanlar varmı diye ben küçük abdestimi yapıyordum sonra kızı yorum amcamın oğlunun arkadaşına (gerçek hayatta konuşuyorum amcaoğlu ile) sanki kapıda kar vardı tam hatırlamıyorum orasını. Şimdiden tesekkur ederim.

  1. 1001 Rüya Tabiri

   Karaoglan Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : Doğal sezgilerinizle ve güçlerinizle daha çok haşır neşir olmanız gerektiğine, yeni fırsatların yakında karşınıza çıkacağına işarettir…

Rüyanızı yazın, yorumlayalım

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: İçerik korunmaktadır !!