Rüyada Kanarya Görmek, Kanarya Yakalamak

Herhangi bir kanaryaya sahip olduğunu görmek büyük hayır ve murattır. Üstüne bir kanarya konduğunu gö­renin arzusu yerine gelir. Kanarya kuşunun üstünden uçup gittiğini görmek bunun aksidir. Kanarya ile konuşan, makam ve îtibar kazanır. Kanaryanın öl­mesi sıkıntıdır. Kanaryanın ötüşmesi, o bölge halkı için hastalık habercisidir. Kanarya tüyü, eti ve kemiği maldır. Bir kuşun gözünü oyduğunu gören, bir şahıs yüzünden di­nini bozar.

Rüyada Kanarya Görmek

Bu rüya ses sanatkarlarına işaret eder. Rüyada kanarya görmek, zengin ve iffetli bir kadınla evlenmeye veya hayırlı bir evlat sahibi olmaya da işarettir. İnat ve tartışmaya işarettir. Rüyanızda kanarya gördünüz ise: Tahmin etmediğiniz bir zamanda, bir seyahate çıkacağınıza, bu yolculuktan sevinçli ve mutlu olarak döneceğinize, ağırbaşlılığınızın size saygınlık kazandıracağına işarettir.

  • Kanarya ötmesi duymak: Yeni bir gönül macerasına atılacağınıza ve bununun evliliğe kadar gideceği­ne işarettir.
  • Kanaryayı kafeste görmek: Evlilik ilişkilerinizde geçimsizli­ğe işarettir.
  • Kanarya öldürmek: İtibarlı ve bilgili kimselerin beğenisini kazanacağınıza işarettir.
  • Kanaryayı azat etmek: Kötü huylarınızı terk edip mutlu bir hayat süreceğinize işarettir.
  • KUŞ TÜYÜ: Kuş tüyü rüyası hayır ve menfaate işarettir. Kirmanî, kuş tüyü rüyası reisliğe ve yükselmeye işarettir diyor. Bir şe­yi kuş tüyüyle doldurduğunu gören evlenir.

Rüyada Kuş Görmek

Bir su kuşuna sahip olduğunu görmek hayra, başkanlığa ve mu­rada ermeye delalet eder. Üzerine bir kuş konduğunu görenin muradı ye­rine gelir. Bir kuşun üstünden uçup gittiğini gören muradına eremez. (Kir­manî)

Büyük kuş, büyük çaba ve gayretle yorumlanır. Kuşların bir yerde ötüştüklerini görmek, orada yaşayanlar için hüzün ve bela anlamına gelir. Bir kuşla konuştuğunu görmek şan ve şöhret, elinde bir kuşun öldüğünü görmek üzüntü ve kederdir. Bir kuşu sırtına aldığını gören hüzün ve kede­re uğrar. Bir kuşun başının üzerine konduğunu görmek fayda ve menfaat elde etmeye delalet eder. (İbn-i Şirin)

Ruyada Kuş Yemi

Kuş yemi şerefli ve onurlu bir topluluk tarafından helal mal sahibi olmakla yorumlanır. Kuş yemi yediğini görmek rüyasının yorumun­da anlaşmazlık olmuş ve değişik görüşler ileri sürülmüştür. Bazı rüya yo­rumcuları kuş yemi görmenin iyi, bazıları da kötü olduğunu söylemişlerdir. Bir rivayete göre, kuş yemi parayla yorumlanır ve kuş yeminin toplanıp bi- riktirilmesinde bir sakınca yoktur.

Ruyada Gaga Görmek

Uzun ve sivri gagalı bir kuş, düşlerinizde, sözleri ve davra­nışlarıyla sizi incitebilecek birini simgelediği gibi, bazen bizzat kendi yaralayıcı davranışlarınızla ilgili bir uyarı olarak da kabul edilebilir. Gagalayan bir kuş, çevrenizdeki insanların saldırgan eleştirilerinden duyduğunuz endişe ve rahatsızlığı gösterir.

1 thought on “Rüyada Kanarya Görmek, Kanarya Yakalamak”

Rüyanızı yazın, yorumlayalım

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: İçerik korunmaktadır !!