Rüyada Işık Görmek Ne Demek? Güneş Işığı ve Ay Işığı | Diyanet Yorumu

Rüyada görülen ışık, önce göreceği zorluklardan sonra rahat ve feraha kavuşup selamete ulaşacağına, bir gece yarısı görülen ışık, rüya sahibinin güzel bir erkek çocuğu olacağına işaret sayılır. Kibrit ışığı, kısmet anlamına gelir. Ay ışığı, üzüntülü ve hazin günlerin geleceğine, Gaz lambası ışığı, eğlenceye, iyi geçirilecek zamana, tatlı hayallere, Mum ışığı, dertli geçecek günlere, Güneş ışığı, parlak gecelere, mutlu günlere, elektrik ışığı, neşeli, bol kah-kahalı ve çılgın geçecek günlere yorumlanır.

Rüyada ışık görmek, geçimin kolaylaşacağına ve parlak bir geleceğe kavuşulacağına, ilim, irfan ve birtakım yeteneklerle donatılacağına işaret eder.

Rüyada Güneş Işığı Görmek

Güneş ışığı; kendisiyle doğru yola ulaşılan alimdir. Bazen de güneş gören kimseye hased edilir. Rüyada güneş görmek, devlet ve şeref bulmaya işarettir. Güneşin kendisine secde ettiğini gören kimse, önemli bir mevkiye gelir, rahata kavuşur ve zengin olur. Rüyada güneş, devlet başkanı, cumhurbaşkanı, kral, sultan, komutan, bilgin ve büyük insanların temsilcisi olarak yorumlanır.

Güneşle konuşmak: Rüyasında güneş ile konuştuğunu gören kimse, makamca yükselir.

Rüyada güneş büyük bir devlet başkanı demektir. Güneş, bir güzel kadınla da benzetilerek yorumlanır. Kendisinin güneşe dönüştüğünü görmek; güneşin ışık ve parlaklığı kadar büyük bir mülk sahibi olacağına işaret sayılır. Kendisini güneşe yapışık olarak görmek; kendisine vekil veya yardımcı olan kimselerin kendisini iyi temsil ettiklerine, bu yüzden işlerinin hiç aksamadığına delildir.

İslami Rüya Tabirlerine Göre: Güneş Işığı

Güneşin göğsüne doğduğunu görmek; hasta olacağına, bir kadının güneşi gerdanlığında doğarak eteğinde battığını görmesi; onun bir devlet büyüğü ile evleneceğine, karnının yarıldığını ve oradan güneşin doğduğunu görmek; devlet başkanı ile evleneceğine; yahut büyük bir mirasa konacağına, karnının yarıldığını ve oraya güneşin girdiğini görmek; yakında öleceğine işaret eder. Güneşin arkasından geldiğini ve hiç kaybolmadığını görmek; bütün işlerinde hak ve adalet yolunda hareket ettiğine ve kimseye haksızlık etmediğine işarettir. Güneşin güneyden doğduğunu görmek; bulunduğu şehir için hayırlı bir durum hasıl olacağına, güneşi yuttuğunu görmek; rüya sahibinin kaygılı ve tasalı olduğuna delildir. Güneşin üzerinde oturuyor görmesi; geniş nimete ve berekete kavuşacağına, güneşin batıdan doğup doğudan battığını görmesi; bu rüyanın bütün insanlar hakkında iyi davranışlara sebep olacağına yorumlanır. Güneşin gece görülmesi; erkek çocuk doğmasına, ev halkının mutlu ve sevinçlere boğulacağına işarettir.

Diyanet Rüya Tabirlerine Göre: Rüyada Işık

Rüyada hafif ışık veren küçük bir kandil görmek, hamile kadın için bir kız çocuğu doğuracağına, erkek için, işlerine bakan kimsenin kendisine ihanet ederek malını çaldığına, uzakta yanan bir kandilin aydınlığını görmek, ilim ve bilgi sahibi olacağına işaret eder.

Rüyada Lamba Görmek

Görülen rüyada lamba yanıyorsa menfaat, merak ettiği bir konuda bilgi, başarı, Allah’ın yardımı, şifa, işleri yoluna koyma gibi birçok yorumlan vardır. Rüyada ışık görmek, geçimin kolaylaşacağına ve parlak bir geleceğe kavuşulacağına, ilim, irfan ve birtakım yeteneklerle donatılacağına işaret eder.

Lambayı yakmak: Rüyada lambayı yaktığını gören kimse için bu rüya, sevince boğulmaya ve dini yönden olgunlaşmaya işaret eder.

Rüyada Meşale: Rüyada görülen meş’ale, insanları fikirleriyle ve hareketleriyle aydınlatan ve onların arasını bulan salih bir kimseye işaret eder. Rüyada görülen meş’alenin ışığı, hidayete ermekle tabir olunur.

Rüyada Mum Görmek Mum Yakmak

Rüyada görülen mum, gizli şeylerin ortaya çıkmasına işarettir. Bir mumla aydınlandığını gören kimse, ilim ve mertebeye ulaşır. Rüyada mum görmek, bekar kimse için evlenmeye işarettir. Mum, salih bir kula da işarettir. Mum görmek, cahil bir kimse için cehaletten kurtulmaya, fakir için de zengin olmaya işarettir. Yanan mumun ışığının azaldığını görmek, maddî olarak daralmaya işarettir. Rüyada yanan bir mum görmek, salih bir evlada işaret eder.

Mum yakmak: Eline bir mum alıp yaktığını gören kimse, güzel bir eşle evlenir. Rüyayı gören evli ise, çocuğu olur. Eğer gurbette olan bir kimse ise, vatanına ve yakınlarına kavuşur. Tüccarsa çok kâr elde eder. Zenginse zenginliği daha da artar. Bu rüyayı şehirde ve kendi evinde gören kimse, şehir ileri gelenlerinden itibar görür. Özetle bu rüyayı gören kimse sevinir ve rahata kavuşur.

Rüyada Ay Işığı Görmek

Rüyada görülen ay, güzel bir hânım, hayırlı bir evlat, baba, anne ve hayırlı bir rızka işaret eder. Rüyada ayın ikiye ayrıldığını görmek, meşhur insanlardan birinin vefat edeceğine delalettir. Ayı elinde tuttuğunu gören kimse, bekar ise evlenir. Rüyada ayın doğduğunu görmek, rüya sahibinin bir çocuğunun olacağına işaret eder. Rüyada görülen ay bir kişi ile dost ve arkadaş olmaya delalettir. Ay gören kimse göz ağrısından şifaya kavuşur. Rüyada ayın doğup evini aydınlattığını görmek, devlet tarafından gelecek yardıma delalet eder. Ayın ışığını bulanık görmek, bekar kimse için dengi olmayan bir hanımla evlenmeye delalet eder

Rüyanızı yazın, yorumlayalım

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.