Rüyada İdam Görmek, İdamdan Kaçmak, Edilmek

İdam, şeref, onur ve şöhret demektir. Çünkü Kutade (r.a.) idam olunduğunu görerek korkmuş, fakat sonradan şeref ve onur sahibi olmuş­tu. Bir zaman sonra kim olduğu belirtilmeyerek bu rüya İbn-i Sirin’e anla­tıldığında İbn-i Şirin, bu rüyanın sahibi şeref, onur ve şöhret sahibi biridir, cevabını verdi. İmam Şafii (r.a.) ilk çalışma yıllarında hapsedilmişti. Orada Hz. Ali (r.a.) ile beraber su arkı (kanalı) üzerinde idam edildiğini görmüş ve bunu bazı rüya tabircilerine yorumlatmıştır. Onlar da bu rüya sahibinin adının dünyaya yayılacağını, ün ve şöhretinin ufukları kaplayacağını söylemiştir ki sonradan bu yorum olduğu gibi gerçekleşmiştir.

 • İdam mahkumu: Kendisini, idama mahkum olmuş olarak gören kimsenin ömrü uzun olur. Bazen bu rüya, zühd ve takva yolunu seçmiş salih bir kimseden gelecek yardıma da işaret eder.
 • Giyotinle idam edilmek: Rüyada giyotinle idam cezasının tatbik edildiğini görmek; uzak bir yerden hayırlı haber ve hediyeler alacağınıza işarettir.
 • İdam edilmiş birini görmek; Çalışma hayatınızdaki çabalarınızın karşılığını alacağınıza ve itibarınızın, saygınlığınızın artacağına işarettir.
 • Kendinizi idam mahkûmu olarak görmek: Uzun ömürlü ve şerefli bir ya­şantınız olacağına işarettir.
 • Asılarak linç edilmek: Bir guruba liderlik ya­pacağınız anlamına gelir.
 • ÇARMIHA GERMEK: Çarmıha germek de idam gibidir. Aralarında çi­vilerle çakılmak farkı vardır ki bu da bazı rüya tabircilerinin söylediklerine göre acı ve elem duyulmadığı takdirde iyi demektir.
 • Asılmak: Rüyanızda kendinizi asılıyor gördüyseniz; içinde bulunduğunuz sıkıntıdan kurtulacağınıza, rahatsızsanız sıhhatinizin düzeleceğine işarettir.

Rüyada İdam Görmek

Rüyanızda birinin idam edildiğini gördünüz ise; Dost ve yakınlarınız arasında itibarınızın artacağına, iş hayatınızda başarı kazanacağınıza, mutlu ve sıhhat dolu günler geçireceğinize işarettir. İdam olunan kişinin etinden yemekte hayır yoktur, de­mişlerdir. Padişah tarafından idamının emredildiğini gören, devletten iyilik gö­rür, mevki, makam sahibi olur, ancak inancı da zayıflar. Bir topluluk tarafından idam olunduğunu gören, o topluluğa başkan olup karar ve yetki sahibi olur. Yaşlı bir adam tarafından idam edildiğini ve halkın da bu olaya seyir­ci olduklarını gören, o yöre insanlarının işlerinin başına geçip onların işle­rini sevk ve idare eder.

Bir kimsenin rüyasında idam edildiğini görmesi, onun yükseleceğine ve hayatta büyük mevkiler işgal edeceğine yorumlanır. Kendisini darağacında görmesi, o mahallin en büyük devlet adamı olacağına, buna yeteneği yoksa tüccarsa büyük kazançlar elde edeceğine, rüya sahibi kadınsa zengin biriyle evlenerek güzel bir hayat süreceğine, evli kadın ise çocuklarından hayır görerek onların sayesinde rahat bir hayata kavuşacağına işaret eder.

Rüyada İdamdan Kaçmak

Bazı rüya tabircileri, mevki ve makam sahibi olmayan zenginler için idamdan kaçmak, fakirliğe, fakirler için zenginliğe ve geçimde feraha delalet eder. idam edilmemek için kaçtığını gören tüccarsa arzusuna kavuşur. İdamdan kaçma rüyası görmek yolcular için iyidir. İdamdan kurtulmak, asıldığını, fakat ipinin koparak yere düştüğünü gören memur ise görevden alınır, zengin ise yoksul düşer, fakirse saygınlığını yitirir, tüccar ise zarara uğrar. Kısaca herkesin kendince sahip bulunduğunu mevkiinden düşeceğine delalet eder.

Asıldığı halde sağ olduğunu görmek, üne ve şerefe kavuşacağına, malının çoğalacağına, asılmış olduğu halde asıldığını bilmediğini görmek, vaktiyle elinden çıkmış olan para ve mallarına yeniden kavuşacağına işaret eder.

İslami ve Diyanet Rüya Tabirleri: İdam Görmek

Ebu Sait El Vaiz: “Uykuda idam rüyası üç şekildir: Diri olarak idam, ölü olarak idam ve öldürülerek idam. Canlı olarak idam edildiğini gören halkın saygı ve sevgisini kazanır. Ölü olarak idam edildiğini gören inancında zayıf ve hatalı olmakla beraber maddi yönden zengin olur. Öldürülerek idam edildiğini gören yalancı bir saygınlık görür. Ne zaman idam edildiğini bilmediği halde kendini asılmış gören elinden çıkmış malına tekrar kavuşur.” şeklinde açıklama yapmıştır.

Kirmanî:idam edildiğini gören sultandan veya ona vekalet eden dev­let büyüklerinden büyük nimetler ve saygınlık elde ederler. İdam edilen kişinin etinden yediğini gören haram mal yer. Bir rivaye­te göre saygınlığı olan biriyle karşılaşarak ondan iyilik görür. Bir rivayete göre dedikoducu olur veya kendi dedikodusu yapılır.” demiştir.

İmam Nablusi’ye Göre:Kendi nefsini ya da kendi kendini astığını, aile ve akrabalarının da karşısında durup kendisini seyrettiklerini gören onlara amir ve hakim olur, yani onlar üzerinde sözü geçen biri olur; aile ve akrabalarını arkalarını dönmüş olarak görmesi, onların kendisine itaat etmeyeceklerini gösterir.

Ruyada İdam Edilmenin Asılmanın Psikolojik ve Modern Anlamı

Eğer birinin asıldığını görüyor ve bu idamı izli­yorsak, şiddet duygularımıza yenik düşüp çevremizdekilere za­rar verme isteği duyuyoruz demektir. Davranışlarımızı gözden geçirmek ve duygularımıza, öfkemize gem vurmak yararlı ola­caktır. Eğer rüyada asılarak idam edilen bizsek, bir tehlike, yıkım ya da büyük bir başarısızlık olasılığıyla ilgili olarak içsel bir uyarı aldığımızı düşünebiliriz.

Ruyada Asılmak, Asıldığını Görmek

Rüyada asılan fakir zengin olur. Eğer asılan zengin ise fakir olmaya delalettir. Rüyada asıldığını görmek, perişan olmaya da delalet eder. Rüyada öldüğü halde yeniden idam edildiğini görmek, bazı şahıslar tarafından hayır görmeye delalet eder. Rüyada asılmış bir kimsenin etinden yediğini görmek, kendisinden fayda umulmayan bir yolculuğa çıkmaya işarettir.

Rüyada Öldürmek-Rüyada Yılan Öldürmek-www.1001ruyatabiri.com
Rüyada Öldürmek-Rüyada Yılan Öldürmek-

Evli olmayan kimseler için asıldığını görmek, evlenmeye delalet eder. Yolculuk yapan kimseler için asıldığını görmek, arzularına kavuşmaya ve sıkıntılardan kurtulmaya işarettir. Rüyada, idam edilmiş bir kimse görmek, arkadaş ve dostları arasında itibarının artacağına işarettir.

Bu Duaları Kaçırmayın!

BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için de BURAYA TIKLAYARAK rüya uygulamasını indirip uygulamanın içindeki sayfaların altına yorum olarak yazarsanız rüyanız (kahin) tarafından hemen yorumlanır.

“Rüyada İdam Görmek, İdamdan Kaçmak, Edilmek” üzerine 8 yorum

 1. Rüyamda idam sehpasında asılan bir çocuk gördüm bu idama e gel olmaya çalışıyorum ağlıyorum sonra engel olmaya çalıştığım kişi olarak babamı görüyorum

  Cevapla
 2. Rüyamda ilk başta bulundugum yabanci sehirde yuzumu falan saklayarak bir karakter moduna giriyorum. Bu karakterin bir ismi cismi ve ünü de var sanırım etrafta. Neyse soğuk caddelerde böyle şala sarılarak falan takılıyorum ancak asıl olay geniş bir binanın içerisinde milletle savaşırken oluyor. Savaşmak dediysem de okmu atıyorum başka bir şey mi bilemiyorum. Kaçıyorum birilerinden sonra da yakalanıyorum tekrar kaçıyorum falan derken rüya değişiyor daha doğrusu daha ciddi bir hal alıyor. Beni kovalayanlar bildiginiz becerikli adamlara donusmus duruma geliyorlar benim bulundugum yabanci sehirdekinden ziyade. Bina da daralmis hale geliyor gibi. Bu sefer ben kaciyorum fakat olaylar oyuna donmus gibi oluyor. Benimle birlikte kacan baska insanlar da var. Elimizde su tabancasi gibi seyler iste kim kimi islatirsa falan. Bu oyun icerisinde ben kacarken cok buyuk bir devlet adaminin da odasina giriyorum yanimda bir kizla vay anasini diyorum onun bile odasindan geciyoruz isler karisacak demek ki gibisinden. Sonrasinda ben bir sure daha boyle kactim fakat sonunda yakalaniyorum. Beni yine buyuk bir devlet adaminin yanina goturuyorlar o da beni tehdit ediyor konusma yapiyor insanlarin icinde. Sonra disarida sirada benin gibi yakalananlar icerisinde aslinda onun gibi dusunen fakat aleyhinde kucuk bir seyler soyleyen birisini bildiginiz dikenli tel ile ikiye boluyor gibi bir sey oluyor. Ancak bu ikiye bolunen kisi de yasamaya devam ediyor gibi kanı bile tam akmiyor sanki. Sonra ben bunu da gorunce insanlara bagirarak bir seyler anlatmaya calisiyorum iste bu zulumdur ben bunun karsisindayim gibi ve anın korkusu ve heyecaniyla boyle bir yerden bicak alip hoplaya ziplaya diger katlarin balkonunda diger binalara atliyorum. En sonunda kactim sanirim halen yakalanadabilirdim ama iki bina degistirmistim sanki.

  Cevapla
  • Zahid Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : Çok hayırlı bir işin içine girileceğine, hiç beklemediğiniz bir anda ortaya çıkacak maddi veya manevi kazanç elde etmeye işarettir…

 3. Gündüz niyetine inşallah rüyamda kalabalık bir halk ve kalabalık askerler topluluğu var, insanları idam edecekler sırayla sırası geleni idama götürüyorlar sıraya bindirip tek tek götürüyorlar herhaldeki bende o kalabalık insanların arasındayım içindeyim, askerlerde insanların hemen yanında, idam edilecek insanların üzerlerine göğüz hizalarında idamlık fermanları asılı görüyorum, bende bu idamlık fermanı asılımı varmı yokmu görmüyorum idamları gözleyen askerlerden biri rütbeli asker her halde beni gözleyip duruyor ama yine söylüyorum, benim üzerimde idamlık fermanı asılı olup olmadığını bilmiyorum azından öyle biliyorum çünkü üzerimde görmedim ben, akrerlerden birinin gözleri hep benim üzerimde rütbeli olduğunu biliyorum öyle seziyorum beni süzüp duruyor kaçmasın gibi diye herhalde, bende titreyip duruyorum RAB bime öyle yalvarıyorum ki tir tir titriyorum bir yandan kaçmanın yollarını arıyorum buradan kurtulmanın yoluna bakıyorum ve kaçıyorum da oradan nasıl kaçtığımı bilmiyorum ama o rütbeli asker de peşimde beni arıyor gibi hissediyorum ve kendimi büyük bir banyomu çamaşır hane mi tuvalet mi sıra sıra da bir çok tuvalete benzer gibi bir çok ufak ufak odalar da var, musluklar görüyorum muslukların altlarında büyük büyük çamaşırları yıkama yerleri herhalde öyle görüyorum hamam da olabilir ama göbek taşı falan yok hiç görmüyorum alaca karanlık bir ortam orası aklimca orada saklanacam oraya nasıl geldim bilmiyorum hatırlamıyorum ve o asker beni orda buluyor nasıl buluyor bilmem ve kaçtığım yere beni geri götürüyor tir tir titriyorum yine kalabalık insanlar ve askerler var orda ve beni yakalyıp getiren asker beni orada tutuyor bekliyor bekletiyor beni idam edilmem için sırammı bekleniyor bekletiliyor bilmem bir anda çağrıldımmı ne bilmiyorum asker kolumdan tutmaya devam ediyor hemen beni hrmen ittirerek çekiştirerek beni idama doğru götürüyor o anda dünyam yıkılıyor korkum titremelerim fayda vermiyor ağlıyorum mu bilmiyorum o korku bana yetti zaten ben götürülüyorum, o anda birden uyaniyorum ve o şaşkınlıkla bakınırken oh be kurtuldum diyorum ama sonra kendime geliyorum oh ya diyorum rüya imiş ve rüya gördüğümü anlıyorum rüya beni öyle etkilemişki hayırdır inşallah deyip gördüğüm rüyayı tekrar başa sararak animsamaya çalışıyorum ( rüyadaki gecen zaman gün ortamının batımı diye biliyorum şöyle akşam ala cası gibi biraz gün aydınlığı var gibi’ ama güneş görünmüyor rüyam gece de de devam ediyor gibi oluyor, RAB BİM RUYAMI HAYIRLARA ERDİRSİN İNŞALLAH DİYORUM.

  Cevapla
  • X Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : Hayırlı işlerde ön saflarda bulunmaya, güçlükleri kolaylaştırmaya, kolaylıkla elde edilecek rızka, bol geçime işarettir…

 4. Selamınaleyküm

  Hocam, rüyamda böyle yüksek bir binanın yukarısına doğru çıkıyorum bir toplulukla içerisinde arkadaşlarımda var ancak görevlilerde var sanıyorum. Binanın en tepesine doğru yaklaşınca sanki mihrap gibi bir şeye gözüm çarptı ve ayrıca yerlerde cami gibi halı ile kaplı gibiydi. Etraf aydınlık sayılırdı çünkü böyle mekanın ortasından ve mihrabın yanından yukarı çıkan yürüyen merdiven gibi bir şeyin ardından ikindi güneşi vuruyordu sanki. Neyse biz grupça yukarı çıktık bir kimse idam edilecekmiş. Ortalık iyice aydınlandı, o kimseyi de darağacı gibi bir yere bağladılar böyle gidip gidip geliyor. Bunun idamı bu şekil olacak dediler normalmiş gibi ve hatta ortamda şakalaşılıyor gibi bir hava vardı. Sonra bir yönetici hatta bir devlet yöneticisi gibi iri ve takım elbiseli bir adam gözüme çarptı ve başka yöne doğru geçtik.

  Cevapla
  • Erhan Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : Çok yakında tarihi ve turistik bir geziye çıkacağınıza, zor olan bir işi herkesi şaşırtarak başarıyla sonuçlandıracağınıza işarettir…

Rüyanızı yazın, yorumlayalım