Rüyada Hasta Görmek, Hasta Olmak Ne Demek?

Rüyada hasta görmek veya kendini veya başkasının hasta olduğunu görmenin hayatınızda nasıl yorumlandığını merak edenler bu analizi okuyabilir. Diyanet, islami ve dini rüya tabirleri açısıyla alimler tarafından hazırlanan bu yazıda rüyanızda görülen hasta sahnelerinin ne demek olduğunu okuyabilirsiniz

Rüyada Hasta Görmek – Diyanet

Rüyada hasta görmek, başkasını veya kendinizi hasta olduğunuzu görmek, işinden ve aile yuvanızdan ayrılığa delalettir. Bir şehir halkını hasta olarak görmek, o şehrin bir felakete uğrayacağına işaret eder. Rüyada hasta veya hastalık görmek iyi değildir. Çünkü dinde fesada işarettir. Hasta olup kısa zamanda iyileştiğini gören, hasta ise iyileşir. Hastalığı geçip hemen evinden dışarıya çıktığını gören vefat eder. Bir kişiyi hasta görmek, rüya sahibi için hayırlı değildir. Rüyasında başının ağrıdığını görmek, çok günahkar olduğuna, gözlerinin hasta olduğunu veya gözlerine ilaç damlattığını görmek, hayra ve iyiliğe, kulağında ağrı olduğunu görmek, zarara uğrayacağına, dilinde ağrı olduğunu görmek, yalan söyleyerek günaha gireceğine yorumlanır.

Rüyada Hasta Olduğunu Görmek – İslami

Sıkıntı ve darlık içinde bulunan kimsenin rüyasında hasta olması sıkıntıdan kurtulacağına delalet eder. Rüyada hastalık, dindeki noksanlığa işarettir. Hastaneye yattığını gören kimse hasta olur. Rüyada hastaneye yattığını görmek, günahlardan tevbe etmeye ve insanlara şefkat ve merhamet gösteren bir kimseye delalet eder.

Rüyada Birini Hasta Görmek – Dini

Rüyada birini hasta görmek veya bir başkasını hasta yatağında ziyaret etmek, o yıl içinde işlerinde bir aksama göreceğini, mali durumunun biraz sarsılacağına işarettir. Evinde bulunan bir misafirinin hasta olduğunu görmesi, bir isteği varsa yerine geleceğine, tanıdık bir kimsenin hasta olduğunu görmek, o kişinin gerçekten hasta olacağına yorumlanır.

Rüyada Ölmüş Birini Hasta Görmek

Rüyada ölmüş birini hasta görmek kötü bir haberle karşılaşacağına yorumlanır. Daha önce ölmüş bir insanı hasta olarak görmek, gönül kırıklığına delâlet eder.

Rüyada Anneyi Hasta Görmek

Rüyada anneyi hasta görmek veya karısının hasta olduğunu görmek, onun ev işlerini biraz gevşettiğine yorumlanır. Annenizi hasta görmek, üzücü bir haberle karşılaşacağınıza, annenizi ölmüş görmek, ömrünüzün uzunluğuna delâlet eder. Bir kimse rüyasında anneyi veya hanımının hasta olduğunu görse, o hanımın sıhhatte olduğuna işaret eder. Erkek için de durum aynıdır.

Rüyada Hasta Bebek Görmek

Rüyada hasta bebek görmek veya hasta olan çocuğunun iyileşip kalktığını görmek, onun kısa süreli bir hastalığa yakalanacağına yorumlanır.

Rüyada Babayı Hasta Görmek

Rüyada babayı hasta görmek veya kocanın hasta olduğu görülmesi ise, onun evi dışında bazı maceralara giriştiği anlamını taşır.

Rüyada Hasta Olduğunu Duymak

Rüyada hasta olduğunu duymak fakirliğe işrettir. Rüyada duyulan hastalık durumu işlerinizin kötü olacağına delalettir.

Rüyada Hasta Kadın Görmek

Rüyada hasta kadın görmek rahat ve hayırlı bir yıl geçirmeye işarettir. Ailenizdeki veya çevrenizdeki bir kadının hasta olduğunu görmeniz iş veya sosyal çevrenizde iyiye giden işler yapacağınıza delalettir.

Rüyada Hasta Birinin İyileştiğini Görmek

Rüyada hasta birinin iyileştiğini görmek veya uzun bir zamandan beri hasta bulunan bir yakınının iyileştiğini duymak veya görmesi, o kimsenin sıkıntı içinde olduğunu gösterir.

Rüyada Arkadaşını Hasta Görmek

Rüyada arkadaşının hasta olduğunu görmek yakında başına hiç beklemediğiniz bir musibet geleceğine veya yakınlarından bir kimsenin bir belaya uğrayacağına, bu yüzden uyanık olması gerektiğine işarettir.

Rüyada Hastahane Görmek

Rüyada hastahane görmek iyi bir rüya sayılmaz. Kendisini bir hastahanede görmek, onun parasının kaybolacağına, çok heyecanlı anlar geçireceğine, pavyonlardan birinde yattığını görmek, büyük bir düşmanla karşılaşacağına yorumlanır. Hastane görmek, gören kişinin durumuna göre değişik anlamlarda yorumlanır. Hastanenin temiz ve bakımlı halini gören kimse, sağlığına kavuşur. Hastanede kahkaha ile gülen kimse, delirir veya yakınlarından birini kaybeder. Hastanede verilen yemekten yediğini gören kimse, hasta ise iyileşir, sağlam ise hasta olur. Hastalık görmek, hangi şekilde olursa olsun iyiye yorulmamıştır. Hasta olduğu halde acı çekmediğini gören kimse o yıl ölmez. Bunun dışında her türlü yara, bere, hastalık, zayıflık, servet rüyayı görenin hayatıyla yakından ilgilidir.

Rüyada Doktor Görmek

Rüyada doktor görmek, herkese yardım eden bir kişi olarak ta’bir olunur. Rüyasında tıp tahsil ettiğini gören Kur’ân öğrenir. Bir doktorun bir hastaya ilaç yazıp onu iyileştirdiğini görmek, birini kötü yoldan iyi yola getirdiğine işarettir. Bir doktorla sohbet ettiğini gören kimse, kendi ailesinden hastalarla uğraşır. Rüyada evine bir doktor çağırdığını gören; evde hasta varsa iyileşeceğine, yoksa rüya sahibinin hastalanacağına işarettir. Rüyada doktor görmek, alim bir kimseye işarettir. Bir doktorun kendisine ilaç verdiğini gören kimsenin, vücudu sağlığına kavuşur. Rüyada görülen doktor, kişinin annesini temsil eder.

Rüyada Hemşire Görmek

Bir hastahanede bir hemşire ile konuştuğunuzu görmek, bugünlerde çok çalıştığınız için sağlığınızın oldukça sarsıldığına ve bir müddet dinlenmeye ihtiyacınız olduğuna işarettir. Rüyada hemşire görmek, hastalıktan şifa bulmaya, insanlara merhamet ve şefkat göstermeye delalet eder.

Rüyada Hastabakıcı Veya Hemşire Görmek

Rüyasında hastabakıcı gören kimsenin sağlığına daha fazla özen göstermesi gerektiğine dair bir uyarıdır. Rüyada hasta bakıcı görmek yardımla yorumlanır. Bir hastahanede size yardım eden bir hastabakıcı görmek, işlerinizde size yardım eden bir kişinin size olan sadakatine işarettir. Rüyada üniformalı bir hastabakıcı görmek, istenmeyen bir misafir tarafından rahatsız edileceğine işarettir.

Rüyada Ambülans Görmek

Rüyada ambülans görmek hastalıktan şifa bulmaya ve sıkıntılardan kurtulmaya işarettir. Rüyada cankurtaran görmek, hastalıktan şifa bulmaya, kendisinden sevinç duyulacak bir haber almaya, dinlenmek için tatile çıkmaya işarettir.

Rüyada Ameliyathane Görmek

Rüyada bir ameliyathanede bulunduğunuzu görmek, sağlığınızın mükemmel olduğuna işarettir. Ameliyat edildiğinizi görmek, hayatınızda yeni bir gönül macerası geçireceğinize delâlet eder. Kendinizi bir doktor olarak bir hastayı ameliyat ederken görmek, eşinizin veya çocuklarınızın sizin için iyi hisler beslediğine, bekar iseniz mahallenizde size aşık ve hergün yolunuza çıkan bir genç bulunduğuna işarettir. Bir rivayete göre, bir hastayı ameliyat ettiğini görmek, kendisine verilen bir işi yapmaya çalıştığına, ameliyatı tamamladığını görmek başladığınız işleri başarı ile tamamlayacağınıza işarettir. 

4 YORUM

    • Anonim kardeşim rüyanın yorumu şöyle : İyiye, neşeye, huzura, güzel haber almaya, yaklaşan güzel günlere, yakın zamanda elinize mal ve para geçeceğine, sağlığın iyi olduğuna, yola gitmeye işarettir…

    • Anonim kardeşim rüyanın yorumu şöyle : İyiye, neşeye, huzura, güzel haber almaya, yaklaşan güzel günlere, yakın zamanda elinize mal ve para geçeceğine, sağlığın iyi olduğuna, yola gitmeye işarettir…

RÜYANI YAZ, YORUMLANSIN

Lütfen mesajınızı yazın
Lütfen adınızı yazın