Rüyada Hapishane Görmek Ne Demek? Cezaevine Girmek (Diyanet Tabirleri)

Rüyada hapis cezası yatmak veya hapishane görmek, üzüntü ve kedere işarettir. Bir kimse, ölmüş birini hapishanede görse, o ölünün üzerinde ödenmemiş kul hakkı ve borcu bulunduğuna işaret vardır. Bir kadının rüyasında, devlet başkanının kendisini hapsettiğini görmesi, o kadının büyük bir adamla evlenmesine işaret eder. Rüyada görülen hapishane gurura, boş şeylerle kendini aldatmaya delalet eder.

Rüyada hapiste olduğunuzu görmek, bütün etrafının düşmanları tarafından çevrildiği bu sebeple çok dikkatli davranması gerektiği, hapisten çıktığını görmek, bozuk işlerinin düzene girdiğine, para kazanma yolunun açıldığına işaret sayılır.

Rüyada Hapis Görmek, Hapishanede Yatmak

Rüyada kendisini hapiste gören kimse, doğru yoldan sapar. Bir kimse rüyasında hapse atılmış olduğunu ve orada ayaklarına sopa ile vurulduğunu görürse, vurulan sopa sayısınca eline para geçer. Bir eve hapsedildiğini gören kimse, bekâr ise zengin ve çok çocuk doğuracak bir kadınla evlenir. Evli ise başka bir hayra erişir. Zulme uğramış ve çaresiz kalmış bir kimsenin hapishane görmesi, duası ve bedduasının kabul edileceği anlamına gelir. Dar bir kapıdan, kapalı bir yerden, bir hapishane veya benzeri bir yerden kurtulduğunu ve ferahladığını gören kimse, gerçekten ferahlar ve bütün işlerinde rahata kavuşur; ölümcül bir kazadan kurtulur. Hapse girip orada rahat olduğunu gören kimse, kendi tecrübesiyle elde edemeyeceği ilimleri öğrenir. Hapiste olan bir kimse rüyasında hapishane kapılarının açık olduğunu görürse, hapisten çıkar.

Hapisten kaçmak: Rüyada hapisten kaçtığını görmek, gam ve kederden kurtulmaya veya müjdeli bir habere delalet eder.

Hapishane yapmak: Rüyada bir hapishane yaptığını gören kimse, hak ve doğru yolu gösteren bir zatla karşılaşır.

Diyanet ve İslami Rüya Tabiri: Rüyada Hapis

Rüyada hapishane görmek diyanet yorumuna göre:
⦁ Üzüntü, keder ve sıkıntıya, ya da,
⦁ Ölüme, ya da,
⦁ Tembelliğe, ya da,
⦁ Çaresiz kalmaya bir işaret olarak yorumlanır.
Bir kadının rüyasında kendini hapishanede görmesi, o kadı­nın evleneceğine bir işaret olarak yorumlanır. Bir kimse rüyasında kısa bir süre için hapishaneye girip çık­tığını görmüş ise, bu, o rüya sahibinin kısa zamanda istekle­rine kavuşacağına bir işaret olarak yorumlanır. Rüyada suçsuz yere hapishaneye girdiğini görmek, o rüya sahibinin güçlü bir kimseden yardım göreceğine bir işaret olarak yorumlanır.

Rüyada hapishaneye girip oradan kaçtığını görmek, duruma göre, o rüya sahibinin: sıkıntıdan kurtulacağı, ya da, borcu varsa, bunu ödeyeceği şeklinde yorumlanır.

Dini rüya sorgulama

Rüyada Gardiyan veya Bekçi Görmek

Rüyada gardiyan görmek; rüya sahibinin elinden istemeyerek bir kaza çıkacağına; bundan dolayı karakola düşeceğine yorumlanır. Rüyada bekçi görmek; Güvenlik içinde olduğunuza kuvvet ve gücünüzün artacağına işarettir. Kendinizin bekçilik yaptığınızı görmek; Kalbiniz temiz ise iyiliğe, fesatlık doluysa kötülüğe yorumlanır. Bir bekçinin kendisini tuttuğunu görmek; Devlet ile ilgili bir işinin engellerle karşılaşacağına işarettir

Rüyada bir gardiyan görmek, rüyayı gören kişinin elinden bir kaza çıkacağına yorumlanır. Rüyada görülen bekçi zikrullahtır. Bazen de rüyasında bekçi gören kimse, yatsı ve sabah namazlarından birisini ihmal eden bir kimsedir.

Rüyada gardiyan görmek, sıkıntı olarak yorumlanır. Gardiyanın kendisini hücreye kapattığını gören kimse maddî ve manevî bir zarara uğrar. Rüyada gardiyan görmek, zalim bir kocaya ve huysuz bir kadına da işaret eder.

Rüyada Zindan Görmek

Rüyada zindancı, yani cezaevi gardiyanı görmek, bir mezarcıyla karşılaşacağınıza işaret sayılır.

Rüyada zindana girmek, hastalığa işarettir. Bazen zindan, üzüntü ve sıkıntıya da işaret eder. Hayır sahibi bir kimse için zindana girmek, manevi yönden kuvvetlenmeye ve hayra işarettir. Rüya sahibi kötü bir kimse ise, bu rüya gaflet ve kibire ve dindeki noksanlığına işaret eder. Genel olarak zindandan kurtulduğunu görmek, gamdan, gafletten ve kederden kurtulmaya işarettir. Zindandan çıktığı halde yeniden oraya dönmeyi istediğini görmek, kötü bir iş yapmaya niyet etmeye işarettir.

Zindancı: Rüyada zindancı görmek, karanlık işlerle uğraşan, gaflet sahibi zavallı bir kimseye delalet eder.

“Rüyada Hapishane Görmek Ne Demek? Cezaevine Girmek (Diyanet Tabirleri)” konusunda 2 mesaj

  1. Rüyamda babam hapisaneye giriyordu ve birisi bana rüyamda dedi ki sadaka ver bende ertesi gün verdim aynı rüyayı ertesi gün babam da görmüş

    1. Rüya Yorumcusu

      N kardeşim rüyanın yorumu şöyle : Uğursuzluğa, mutsuzluğa, geçim sıkıntısı çekmeye, hile ve dolandırıcılığa, mahkum olmaya, zeki bir insan ile iş hayatınızda ilerlemeye, iradenize hakim olmanız gerektiğine aksi takride dostlarınızla söyledikleriniz yüzünden aranızın açılacağına işarettir…

Rüyanızı yazın, yorumlayalım

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: İçerik korunmaktadır !!