Rüyada Haç Görmek, Kırmak, Haç İşareti Gormek

Rüyada Haç Görmek

Rüyada haç görmek; büyük bir sıkıntı geçirmekle yorumlanır. Haç görmek iman zayıflığına delalet eder. Kendisine bir haç ve­rildiğini veya bir haç verdiğini gören, onu inancından saptırmaya çalışır. Rüyada görülen haç, yalancılığa, dedikodu yapmaya ve yalan şahitlikte bulunmaya işarettir. Rüyada haç görmek, gam ve kedere düşmeye de delalet eder.

Haç almak veya verilmek: Rüyasında kendisine haç verildiğini veya aldığını gören kimse dini hususları hafife alıp kafir olmasından korkulur. Bir kimseye haç verdiğini gören kimse, o kimsenin maneviyatını bozar.

Rüyada Haç İşareti Görmek

Haç işareti, Bu rüyâ dinden uzaklaşmakla ve uzaklaştırmakla yorumlanır. Haç işareti gormek rüyada, insanlara karşı hatalı davranışlarınızın, dostlarınız tarafından sizi kırmadan, kinayeli bir yöntemle anlatılacağına ve bu durumu hissederek yap­tığınız hareketlerden pişmanlık duyacağınız anlamına gelir.

Rüyada Haç Kırmak

Haç kırmak ruyada, hareketle­rini ve davranışlarını onaylamadığınız birisinden kendi çıkarınız için yardım isteyeceğinize işarettir. Kırdığınız bir haç gormek, Samimi ve candan davranışlarınızın bir çok kişinin size hayran olmasına neden olacağına işarettir. Rüyada haç kırmak, çok temiz bir karaktere sahip olduğunuza, yardım isteyen herkesin yardımına elinizden geldiğince koşacağınıza işarettir.

Salip/ Ankh Görmenin Psikolojik ve Modern Anlamı

Eski Mısır’da yaşamın simgesi olarak düşünülen bu işaret ki- şinin, evrenle ilgili algı ve yaklaşımlarıyla bağlantılı değerlendi- rilirdi.Ankh simgesi (aslında haç ya da bir başka dinsel simge de aynı biçimde yorumlanır), rüyayı gören kişinin, fiziksel dünya ötesindeki manevi yönleriyle ilgilidir. Bir değişik yoruma göre rüyada ankh görmek, gizli bir bilgiye ulaşmakla ilişkilidir.


5 thoughts on “Rüyada Haç Görmek, Kırmak, Haç İşareti Gormek”

  1. Selamun aleyküm rüyamda almanyada olduğumu bir iş için oraya gittiğimi gördüm sonra artık ne denir cinmi desem başka bişeymi desem orda bana sataşıyorlardı sonra üzerimden 4 tane değişik sembollerde haç tarzı demir parçası çıktı şunu düşünüyorum o anda bunlar beni koruyor sonra diyorum bunlar beni nasıl koruyacak deyip fırlatıyorum atıyorum üzerimden sonra beni sadece allah korur düşüncesine giriyorum ve o yaratıkların bana sataşmayı kestiklerini görüyorum ve korkmamaya başlıyorum biraz karışık ama belki tabirini bilirsini vesselam

    Reply
  2. Merhaba Hocam, rüyamda erkek kardeşim haç takmış ve bizde misafirlikteydi. (Kendisi yurtdışinda). Ben görünce onun boynundakini kızmaya başladım bu ne demek oluyor diye. Rüyamda ona doğrusunu izah ederken ağlıyordum, uyandığımda gözlerim yaşti. Yorumlarınız benim için çok önemli, şimdiden teşekkür ederim.

    Reply
    • Merhaba Kardeşim Rüyanın Yorumu Şu Şekildedir : Daha iyi bir iş teklifi alacağınıza, hayatınızdaki tüm zorlukların yavaş yavaş ortadan kalkacağına, yakında başarılı olmaya işarettir…

    • Gamze kardeşim rüyanın yorumu şöyle : Mutlu olacağınıza, şansınızın iyi olacağına, para sıkıntısı çekmeyeceğinize, güzel günlerin başlamak üzere olmasına işarettir…

Leave a Comment