Rüyada Felç Olduğunu Görmek, Felc Olmak, Felçli Gormek

Nüzul hastalığı bela, kötülük, Allah’ın azabı, hastalık, şiddetli üzüntü ve akrabalardan birinin ölümü ile tabir olunur. Bazı rüya yorumcuları, felçli görmek veya felç olduğunu gormek af, bağışlanma, iman nime­tiyle de tabir olunabileceğini söylemişlerdir. Felce yakalanmış bir felçlinin tekrar bu hastalığa yakalan­dığını görmesi ya öleceği, ya da iyileşerek bu hastalıktan kurtulacağı anlamına gelir, hastalık uzun sürmez.

 • Dimağının (beyninin) felce uğradığını gören: aklını, hafızasını kaybe­der.
 • Dilinin felce uğradığını gören: yalan iftira, çirkin ve kaba sözler gibi alıştığı kötü huylardan kurtulur.
 • El ve kolunun felcine uğraması: dünya da kimseden yardım göremeyeceğini gösterir.
 • Kalbinin felce uğraması: iba­det, taat ve Allah’ı anmaktan uzaklaşıp isyankar olacağına işarettir.
 • Ba­caklarda felç: çalışmalarının başarıyla sonuçlanamayacağına, işlerinin bozularak gayret ve çalışmalarından faydalanamayacağına işarettir.

Rüyada Felç Olduğunu Görmek

Bir kimse felç olduğunu görse -eğer vücudunun tamamı felç olmuş­sa- aile ve akrabalarıyla beraber bir belaya uğrar. Sağ ya da sol taraflardan birine inen felç evlat ve akrabala­rından günahkar olanların Allah’ın affına ereceklerine; başa ve kalbe inen nüzul evlat ve akrabaların kalplerinin iman nuruyla dolacağına delalet eder.

Rüyada felç olduğunuzu görmek; bunun tersi olarak hasta iseniz tamamiyle iyileşeceğinize; işleriniz bozuk ise düzeleceğine; her zamankinden daha sağlıklı olarak yaşayacağınıza işaret sayılır. Rüyasında felç olduğunu görmek, aklen zayıflamaya delalettir.

Rüyada Felç Olmak

Bazı rüya tabircilerinin söylediklerine göre, diline felç indiğini gören yalan ve iftira gibi günah ve kusurları alışkanlık haline getirdiğinden Al­lah’ın gazabına uğrar. Kendinizi felçli görmek: Sağlık durumunuzun turp gibi olduğuna ve daha uzun süre de böyle gideceğine işarettir. Rüyada kendine felç geldiğini görmek; uzun hayata alametdir.

Rüyada Felçli Gormek

Felçliyken iyileştiğini gören bela ve felaketlerden, üzüntü ve sıkıntılardan kurtulur. Rüya tabircilerinden felçli birini gormek af, bağışlan­ma, iman ile yorumlayanların sözlerine göre bütün bedene yayılan felç, bütün günahlardan kurtulmaya, ömrün sonunun iyi gelmesi demek.

Ruyada Felçten Kurtulmak

Felç illetinden kurtulduğunu görmek dünya ye ahiret işlerinde başarı­lı olmaya delalet eder. Hastanın iyileştiğini görmesi ve kalkıp evinden dışarı çıkması öleceğine, bir rivayete göre iyileşeceğine işarettir. Felçten kurtulmak, maddi ve manevi yönden birçok hayrı elde etmeye yorumlanır.

Diyanet Rüya Alimlerine Göre: Ruyada Felç

İbn-i Şirin: “Felç rüyası Allah’ın bir gazabıdır. Bütün vücudu etkileyen felç rüya sahibinin, evlat ve akrabalarının ölü­müne veya ağır hastalanmalarına ya da hepsinin bela ve felakete uğraya­rak şiddetli üzüntüye kapılmalarına işaret eder. Nüzul illetinin yalnız sağ tarafına inerek sağ el ve ayağını haraketsiz hale getirdiğini görmek erkek çocuğunun, erkek kardeşinin ölümüne veya ağır bir hastalığa yakalanıp rüya sahibine yardım edemez hale gelmeleri­ne işarettir. Hastalığın sol tarafını kapladığını görmek kızının ve kız kardeşinin ölümüne ve ağır bir hastalığa yakalanmalarına delalettir. Nüzul illeti­nin başına indiğini görmek hayatının son demlerini yaşadığına, Allah’ı unutmaya, ibadet ve dualarda üşengenliğe, kötü sona delalet eder.” demiştir.

İbn-i Kesir’e göre: “Alim, abid, çalışkan, inançlı, ahlaklı ve riyakarlıktan uzak birinin nüzul hastalığına yakalandığını görmek, bağışlanmasına güç­lü bir inanç sahibi olacağına, cennete gireceğine; günahkar birinin bu ille­te yakalandığını görmek de Allah’ın gazabına uğrayacağına işarettir.” demiştir.

Ruyada Felç Görmenin Psikolojik ve Modern Anlamı

Rüyada kendini felç olmuş, hareket edemez durumda gör­mek, genellikle sık rastlanan bir olaydır. Çoğunlukla bu, uykuyla uyanıklık arasındaki bir evrede olduğunuz anda ortaya çıkar ama yine de felç olma simgesinin, rüyayı gören kişinin büyük baskı ve endişe altında olduğunu vurguladığını unutmamak gerekir.

Yaşa­dığınız günlük endişe ve sıkıntılara yenik düşmekten korktuğunuz anlarda zihninizin verdiği tepki, “felç olma” imgesiyle rüya­larda size iletilir. Bunu, harekete geçme ve ayakta kalmaya çalış­ma yolunda yapılmış bir uyarı olarak alabilirsiniz.

Ruyada İnme Gormek Yaşamak

Rüyanızda herhangi bir yerinize inme indiğini görmeniz, kötü bir haber alacağınıza, maddi’ bir yoksulluk içine düşeceğinize yorumlanır.

Rüyada Hastahane Görmek-Rüyada Hastabakıcı Görmek
Rüyada Hastahane Görmek-Rüyada felç olmak

Bu Duaları Kaçırmayın!BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için de BURAYA TIKLAYARAK rüya uygulamasını indirip uygulamanın içindeki sayfaların altına yorum olarak yazarsanız rüyanız (kahin) tarafından hemen yorumlanır.


12 thoughts on “Rüyada Felç Olduğunu Görmek, Felc Olmak, Felçli Gormek”

 1. Merhabalar rüyamda sağ ayak parmaklarım felç olmuştu iki abim yanımdaydı onlara gösterdim iki abim böyle panik oldular parmakları felç olmuş dediler sonra ben ağladım ben iyi değilim ölecem çocuklarım size emanet gibi şeyler söyledim… Yorumlar erkek kardeşin veya evladının öleceğine diyor korkuyorum

  Reply
 2. Ruyamda eşimle biyerlerde dolaşıyoruz yeşillik biyer birden benim sağ elime felç iniyor eşime söylüyorum bişey yapmıyor

  Reply
  • Anonim Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : Kötü şeyleri hayatınızdan atacağınıza, maksada ulaşmaya, murada ermeye, isteklerinizi gerçekleştirmeye, iyi habere işarettir…

 3. Rüyamda kızım sag elini oynatamıyordu. Felçli gibiydi. Hayırlı mı? şer mi rüyam yorumlarsanız çok sevinirim 🤗😇

  Reply
  • Sebiha Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : Bir şey için çok doğru karar vermeniz ve bunu uygulamanız gerektiğine, hane değişikliğine, işlerinizde başarılı olacağınıza işarettir…

 4. Ben ruyamda dayiminla bir arabanin içinde hastanenin onunde duruyoruz. Sonra dayim felç geçiriyor. Ben ona yardim etmek için arabadan inip hastanedekilerden yardim istiyorum ama hastane ki gorevliler koşuyorlar ama yetişemiyorlar hastane çol gibi bir yerde ve araba hastaneye çok uzak bir yerde hastanedeki gorevlilerin bize yetiştiğini goremedim uyandim acaba bu ne anlama geliyor.

  Reply
  • Emine Say Kardeşim Rüyanızın Yorumu Şöyle : Sevdiklerinizle birlikte uzun ve mutlu bir yaşam süreceğinize, işlerinizin iyiye gideceğine, geçmişte bir yanlışlık yüzünden kaybedilenlere imkanlara yeniden kavuşmaya işarettir…

 5. Ustadim ruyamda kiz kardsimin kismi felx oldugunun iyilesmiyecdgini ogreniyorum annemi uzgun goruyorum babami ariyorum anlatiyorum gel bi falan diye.. uzgun bi haldeyim nasi olacak falan diye dusunuyorum hayir olsun ins guzel yorumlarinizi bekliuorum

  Reply
  • Noyan Kardeşim Rüyanın Yorumu Şöyle : Beklenmeyen bir haber almaya, bir sırrınızın açıklanmasına, hedeflerinize ulaşıp aynı zamanda başarılı bir sosyal yaşam süreceğinize işarettir…

 6. Ben rüyamda yavaş yavaş bir hortum olultupunı gördüm sonra gökyüzünde yarısı karanlık dünya gördüm sonra dünyanın karanlık olan kısmı aydınlandı ve parladı. 3 boyutlı şekilde. Ben sonra babama la ilahe illallah cümleisimi okutmaya çalıştım ama onun yerine ağzımdan la ilahe illallahul melikül hakkul mubin çıktı. Lütfen crvaplayın yalınd üniveristeye gideceğim. Ama bu rüya ne anlama geliyor bil ek istiyorum

  Reply
  • Merve kardeşim rüyanın yorumu şöyle : Pek yakında muradınıza ereceğinize, çabuk ve iyi güzel müjdeli habere, yakın zaman sonra para geleceğine işarettir…

Leave a Comment