Rüyada Et Görmek Ne Demek? İslami Rüya Tabirleri

Rüyada et görmek neye işarettir diye bir soru gelmiş siz değerli ziyaretçilerimizden. Rüyada görülen etlerin 1001 türlü farklı şekli olduğu için sizlere rüyada et görmenin her şeklini aşağıda anlattık. Eğer rüyanızı bu sayfada bulamazsanız lütfen sitenin arama kısmından arama yapın veya yorum kısmına yazın biz yanıtlayalım.

Rüyada Et görmek – İslami Rüya Tabirleri

Tencerede pişirilmiş et görmek, helâl malla yorumlanır. Taze et, ölümdür. Ölü eti, gıybettir. Kıyılmış et, hüsran ve zarar; pastırma, sucuk, salam, sosis gibi etler beraberinde üzüntü ve kaygı getiren maldır. Bilinen etler için o hayvanların yorum kısmına bakmak gerekir. Rüyada görülen et kütüğü, insanların arasını karıştırmaya çalışan münafık bir kimseye delalet eder. Aslan kaplan eti görmek, mal ve paraya yorumlanır. Öküz eti görmek, bir âlimin malına; de-ı İsi ise o âlimin akrabalarının malına işarettir. Maymun eti görmek, gam ve kederdir. Rüyada görülen maymun eti, hastalık ve sıkıntıya da işarettir.

Rüyada Et Yemek Neye İşarettir?

Rüyada et yemek iyi bir şekilde yorumlanmaz. İnsan eti yemek; kötü bir dedikoduya; koyun eti yemek; hastalığa; kuş eti yemek; murada ereceğine işaret sayılır. Bilmediği bir etten yediğini gören bir kimse, sevdiğinin yasını çeker. Kendi etini yediğini gören kimse yakınlarını gıybet eder, onların aleyhinde konuşur. Rüyada insanın kendi etini yemesi akrabaları hakkında dedikodu yapmaya yenmeyecek bir hayvanın etini yemek haram mal yemeğe delâlet eder. Rüyasında öküz eti yediğini gören kimse zengin olur.

Rüyada Çiğ Et Görmek Ne Demek?

Rüyada çiğ et, elem ve keder, hastalık ve yorgunluktur. Rüyada görülen çiği et, hayatınızda yaşanacak olan kısa süreli rahatsızlıklar ve başarısızlıklarla yorumlanır.

Rüyada Pişmiş Et Görmek

Kebap şeklinde pişirilmiş et, zorluk ve acıdır. Rüyada görülen pişmiş et iş hayatında yaşanacak zorlu işlere delalettir. Sosyal hayatta ise biraz acı veya üzüntülü haberler alabileceğinize delalettir.

Rüyada Yemek Görmek Ne Demek? | Rüya Tabirleri

Rüyada Et Pişirmek

Rüyada et kızarttığını görmek, gıybet eden ve günah işleyen bir kimseye delalet eder. Rüyada et yemeği yemek, fakir için zenginliktir. Rüyada pişmiş et görmek ve yemek, kolaylıkla elde edilen hayır ve menfaate, kebap edilmiş et görmek ve yemek, zorlukla elde edilen menfaate, et görmek ve yemek hastalığa delalettir. 

Rüyada Kırmızı Et Görmek

Rüyada kırmızı et görmek, hayır ve menfaate yorumlanır. Rüyada görülen kırmızı et yapacağınız bir hayırlı işe işarettir. Kırmızı et aynı zamanda menfaatte bulunacağınıza delalet eder. 

Rüyada Et Almak Neye İşarettir?

Rüyada et almak, keder ve musibete işaret eder. Rüyanızda eğer bir mağazadan veya kasaptan et alıyorsanız belalı bir işe gireceğinize başınıza kısa sürede atlatacağınız bir dert alacağınıza delalettir.

Rüyada İnek Görmek

Bir inek bulup, onu eve götürdüğünü gören kimse hayra erişir. Bir yerde birçok zayıf inek görmek, orada kıtlık ve pahalılığın görüleceğini, semiz inekler görmek de bolluk ve ucuzluğun geleceğini gösterir.

Rüyada Öküz Görmek

Rüyada öküz görmek devlet, mal, itibarlı ve şerefli insan gibi bir çok anlamı ifade eder. Rüyada görülen öküz, şan, şöhret ve büyük bir kimseyi temsil eder. Beyaz renkte öküz, hayra nailiyyeti ifade eder. Bir kimse rüyasında öküz tarafından süsüldüğünü ve bulunduğu yerden ötelere fırladığını görse, işini kaybeder. Sadece süsüldüğünü, fakat kendisine bir şey olmadığını gören kimse, amirinden veya patronundan azar işitir. Rüyasında siyah bir öküze bindiğini gören kimse, önemli bir mevkiye gelir. Sarı öküz ve sarı inek hastalıktır. Bir öküz veya ineğin kendisine doğru geldiğini gören kimse  ondan zarar geleceğini sanıyorsa devlet ve itibarın kendisine doğru geldiğini görür. Tersi de zıddı ile yorumlanır. Rüyada öküz görmek, hastalıklı bir kimse için şifa bulmaya, hapiste bulunan bir kimse için kurtulmaya, sıkıntılı bir kimse için de bu sıkıntıdan kurtulmaya işarettir.

Farklı Düşünen Alimlere Göre İse Yorumlar Şöyledir

Rüyada Et Görmek
Rüyada et görülmesi genel anlamda kötüye yorumlanır. Özellikle pişmemiş et görülmesi mutsuzluğa, hastalığa, kedere ve yalnızlığa işarettir. Rüyasında kasaptan et alan kişinin ölümünün yaklaştığı yorumu yapılmaktadır. Eğer et kokuşmuş bir et ise büyük bir felaket kapıdadır.

Rüyada büyük bir parça halinde görülmüş olan et kötü bir vaziyete işaretken, pişmiş bir etin görülmüş olması ise malın varlı ve bütünlüğü olarak analiz edilmektedir. Taze etin görülmüş olması kapıdaki ölüme ve birilerinin arkasından gıybet edilmesine işaret edilmektedir. Etin genel anlamda bütün olduğu büyük bir sıkıntıya yorulurken, parçalanmış et ise büyük bir düşmanın varlığına haber verir.

Rüyada et yemek
Bir kişinin rüyada pişmiş et yediğini görmesi onun mallarının artacağı manasına gelmektedir. Çiğ et yenildiğinin görülmesi, hayırlı işlerin olacağına işaret ederken, yaşlı bir kişinin size et yedirmeye çalışması ise yüksek bir mertebeye erişileceğinin göstergesi olmaktadır. Pişmiş sığır etinin yeniyor olması kız çocuğunun doğması manasına gelir.

Tavuk etinin yenilmesi ise bir kadın tarafından ihanet edileceği ve o kadının size büyük bir kötülük yapacağı şeklinde yorumlanmaktadır. Rüya tabircileri etin yeniliş şeklinin de rüya tabirini değiştirdiği söyleniyor. Çatal ile yenilen et büyük bir ziyafete çağrı yapmaktadır. El ile pişmiş etin yenilmesi ise helal paranın kazanılması olarak görülmektedir.

Rüyada et pişirmek
Rüyada et pişirdiğini gören kişi uzun zamandır istediği ama gerçekleştiremediği bir amacına ulaşacaktır. Et pişirilmesi aynı zamanda paylaşmaya ve insanlar tarafından değer görmeye işaret edilmektedir. Eğer çok et pişiriliyorsa çok mal varlığına sahip olunacaktır. Rüyada eti pişiren ve o eti yiyen kişi kendi malını helal kılan ve malına haram karıştırmayan kişidir. Kişinin pişirdiği et pişmemiş ise bu bir kötülüğe işarettir. Pişirdiği eti kimseye yediremeyen kişi ise harama bulaşmış ve insanlar tarafından sevilmeyen kişidir.

Rüyada et kesmek
Rüyada et kesildiğinin görülmesi şerre ve kötülüğe işarettir. Yakınında düşman beslemek ve düşmanın da sizi sürekli kollaması manasına gelmektedir. Ayrıca düşmanın sizde zayıf bir anı beklediği, zayıf düşüldüğü anda harekete geçileceğini göstermektedir. Bu sebeple sürekli teyakkuzda olunması gerektiğine işarettir. Aynı zamanda et kestiğini gören kişi malına haram karıştırmıştır. Aynı zamanda faiz işine bulaşıldığına da delalet etmektedir. Rüyada yabani bir hayvanın etinin kesiliyor olduğunu görmek kötülüklere yorumlanır.

Rüyada et yemeği görmek
Rüyada et yemeği gören fakir bir kişi zenginliğe işarettir. Sadece et kavrulduğunu görmek ibadet etmeye, dua kapılarının açık olduğu şeklinde yorumlanmaktadır. Rüyada etli yemek görmek ve onu çevresindeki kişilere dağıtmak sevilmeye ve ün yapmaya işarettir. Eğer rüyada bir kişinin et yemeği yaptığını görmüşseniz arkanızdan konuşuluyor demektir. Etin aile bireylerinden birine yedirilmesi ise bir arzunun kısa sürede gerçekleşeceğini göstermektedir.

Rüyada et doğramak
Rüyada et doğranıldığının görülmesi kötülüklere ve büyük bir savaşa çağrışım yapmaktadır. Eğer et tüm çabaya rağmen çok zor doğranıyor ise bu kişinin vicdanıdır. Geçmiş dönemde yaptığı bir hatanın pişmanlığını yaşamaktadır. Rüyada eti küçük parçalara böldüğünü gören kişi tutumluluğa işaret edilmektedir. Rüyada pişmiş etin doğranması çok büyük bir zulme yorulmaktadır.

Rüyada et dağıtmak
Rüyada yoksullar et dağıtmak güzelliğe adalete ve hayra yorulur eğer et dağıtılan kişiler size dua ediyorlar ise çok büyük bir iyilik işlemişsiniz ve siz bunun farkında değilsiniz. Yine et dağıtmak zekat ve sadakadır. Rüyada dağıtılan etler eğer pişmiş et ise bu sizin için bir yöneticilik işaretidir. Adaletli bir biçimde yaptığınız yönetim sayesinde sürekli yükseliş yaşama şeklinde yorumlanmaktadır. Rüyada kurban etinin dağıtılması mutlu bir evliliğin yaşanması olarak belirtilmektedir.

Rüyada et kavurmak
Rüyada et kavurduğunu gören ya da birinin et kavurduğunu gören kişi çok hayırlı bir ortaklık gerçekleştirecektir. Bu ortaklık onun için hayatının bir dönüm noktası olacaktır. Ayrıca yaptığı kavurmayı yemesi hayırlı işler yaptığının ve bu yolla hayırlı rızık yediğinin göstergesidir. Bazı yorumculara göre et kavuran kişiyi görmek ortalığı karıştıran ve dedikoducu bir kişinin çevrenizde yaşadığının ve size zarar vereceğinin göstergesi şeklinde yorumlanmaktadır. Kavurmanın pişmemiş olması şiddete maruz kalınacağının ve çevresinde bir kişinin sürekli dedikodunuzu yaptığı manasına gelmektedir.

73 YORUM

    • merhaba muslu kardeşim rüyanın yorumu şöyle : Talihinizin her işte yaver gideceğine, yakında tatlı haber alacağınıza, sosyal hayattaki nüfus ve itibarınızın gittikçe artacağına, girip çıktığınız yerlere görüştüğünüz insanlara karşı daha dikkatli olmanız gerektiğine, görünüşte çok sevimli ve cana yakın fakat beraber olmanız durumunda size zarar verecek insanlara ve mekanlara, gizli bir düşmana işarettir…

RÜYANI YAZ

Please enter your comment!
Please enter your name here