Rüyada Elma Ağacı Görmek: Dini islami ve diyanet tabiri

Düşlerde görülen elma ağacı ne demek olduğunu bu yazımızda her türlü tabiri okuyabilirsiniz. Rüyada elma ağacı görmek veya elma ağacından alınan yeşil elma ne demek, kırmızı elma nın anlamı veya talı elma ekşi elma islami ve diyanet ruya tabirleri açısından yazdık. Elma ağacı halkla yakın olmayı seven dindâr biriyle yorumlanır. Elma ağacı diken bir yetimi bü­yütür veyâ ona iyilik yapar. Elma ağacına çıkan, insanlara faydalı bir şahıstan yar­dım görür. Elma ağacını kesen bu yardımdan mahrum kalır. Elma ağacına sâhip olan muradına erer.

Rüyada Elma Ağacı

Huzurlu ve mutlu bir hafta geçireceğinize ve yeni bir gönül macerasına girişeceğinize işarettir. Rüyada elma ağacı görmek; çok sevinçli ve mutlu günlerinizin yakın olduğuna işarettir. Mevsiminde elma ağacı gören kimse, hasta ise sağlığına kavuşur. Mevsimsiz elma ağacı gören kimse ise hastalığa yakalanır. Rüyada elma ağacı görmek, insanlarla güzel ilişkileri olan bir insana işarettir. Elma ağacı dikmek, bir yetimi büyütmeye işarettir. Elma ağacına çıktığını görmek, zengin ve hayır sahibi bir kimseden gelecek faydaya yorumlanır.

 • Kuru elma ağacı: Fakirliğe, fu­karalığı işarettir.
 • Elma ağacı; aşk hayatınızın tatlı anılarla geçeceği anlamına gelir.
 • Rüyada elma ağacı görmek: Sıkıntılı günlerinizin sona ereceğine, neşeli, mutlu günler geçireceğinize, yakınlarınızın sevgisini kazanacağınıza, büyük bir ihtimalle aşık olacağınıza işarettir.

Ruyada Elma Agaci Gormenin 1001 dini islami Diyanet Tabiri

 • Elma ağacı halkla konuşmayı ve yakınlaşmayı seven inanç sahibi bir kimse ile tabir olunur. (Kirmanî)
 • Elma ağacı demek bir yetimi büyütmek ve ona iyilikte bulunmak de­mektir. Bir rivayete göre elma ağacı güzel yüzlü, ince ruhlu, halka faydalı bir kimse demektir. Bazı rüya tabircileri elma ağacı görmek insanın gayretine delalet eder, demişlerdir.
 • Bir elma ağacına sahip olduğunu gören elde edebilmek için çalışıp gayret gösterdiği bir şeye sahip olur. Bir rivayete göre elma ağacı güç ve gayrete işarettir.
 • Elma ağacına çıktığını görmek, elma ağacının işaret ettiği insandan fayda görmeye, elma ağacından inmek ya da düşmek o insandan mahru­miyete, elma ağacını kestiğini görmek öyle bir kimseyi veya öyle birinin gayret ve yardımını eliyle itmeye, yani kabul etmemeye delalet eder. Her ağacı işaret ettiği, simgelediği insana, eşyaya, rüyanın şekil ve tarzına göre tabir etmeli.
 • İbn-i Sirin’e göre, ağaçtan kırmızı bir elma koparıp yediğini görme bir kız çocuğuhun doğacağına işarettir.
Rüyada Ağaç Görmek - Diyanet Rüya Tabirleri www.1001ruyatabiri.com
Rüyada Ağaç Görmek – Diyanet Rüya Tabirleri www.1001ruyatabiri.com

Rüyada Elma Görmek

Elma görmek, eğer rengi yeşilse evlada, kırmızıysa padişah veya devletin ileri gelenlerinden biri tarafından mükafata, beyazsa ticaret­ten kâr yapmaya sarı veya ekşimsiyse hastalığa ve kuvvetten düşmeye delalet eder. Bir elmayı ikiye böldüğünü görmek iki ortağın birbirlerinden ayrılması­na delalettir.
Kirmanî’ye göre elma gormek: kendisine ekşi bir elma verildiğini görmek verenin düşman olduğuna, tatlı bir elma verildiğini görmek verenin güvenilir dost olduğuna delalettir.
Kırmızı Elma görmek uzaktan veya yakından haber anlamına gelir. Eğer el­ma tatlıysa haber iyi, eğer elma ekşiyse haber kötü demektir. (Mağripli Cabir)
Yeşil Elma görmek: insanın işinde ve mesleğinde gayretli ve çalışkan olma­sına delalet eder. Eğer rüyayı gören melikse görülen rüyanın yorumu ül­keyle ilgili olur, tüccarsa ticaretine, ziraatçıysa ziraatına, bakkalsa malının satılmasına işarettir.

Rüyada Kırmızı Elma Ne Anlama Gelir?
Rüyada Kırmızı Elma Ne Anlama Gelir?
 1. Danyal’a (a.s.) göre elma gormek: kendisinde bulunan bir elmayı yediğini gören işinde çalışkan ve gayretli olur. Bir rivayete göre muradına erer. Bazı rüya tabirciierine göre elma rüyası sekiz şekilde tabir olunur: Ev­lat, menfaat, hastalık, cariye, mal, devlet, gayret ve haber.
 2. Bir elmaya sahip olduğunu gormek, bir elma aldığını yada yediğini gören mu­radına erer. Rengi nasıl olursa olsun eline bir tek elma geçtiğini görenin kendisine benzeyecek bir çocuğu dünyaya gelir. Bir rivayete göre eline el­ma geçtiğini görmek mal sahibi olmaya işarettir.
 3. Ebu Sait El Vaiz’e göre yeşil elma, hükümdar ve vali için rüyada görülen elma­lar, bunların hükümet ya da valilik yılları anlamına gelir. Kaç tane elma görmüşlerse o kadar yıl hüküm sürecekler demektir.
  • Abbasilerden Hişam oğlu Abdülmelik halife olmadan önce rüyasında ondokuz buçuk elma aldığını görmüş ve devrinin rüya tabirciierine yorum­lattığında ondokuzbuçuk sene iktidarda kalacağını söylemişlerdir. Ger­çekten de aynen gerçekleşmiştir. Bir rivayete göre elma rüyası insanın ti­caret, ziraat vs. den beklediği, elde etmek istediği şeye sahip olmaya de­lalet eder.
  • Bazı rüya tabircileri, tatlı elma helal mal; ekşi elma haram mal anla­mına gelir. Elma sayısı ise sayılan para demektir.
  • Bir elma alıp sakladığını görmek sonradan telef olacak malla, onlar­dan yemekse fayda elde edilecek mal ile yorumlanır.
  • Birinin kendisine bir elma verdiğini görmek, melik tarafından kendisine bir haber geleceğine delalet eder.
ruyad elma agaci gormek-ruyada yesil elma agaci-kirmizi elma agaci-eksi elma-agactan elma koparmak-diyanet-1001ruyatabiri
ruyad elma agaci gormek-ruyada yesil elma agaci-kirmizi elma agaci-eksi elma-agactan elma koparmak-diyanet-1001ruyatabiri

Rüyada Ağaç Görmek Ne Demek?

Ağaçtan elma kopardığını gören iyi şöhret sahibi saygın bir kimseden yardım olarak mal alır. Başka bir ağaçtan elma topladığını gören verdiği sözde durmayan biriyle bir sözleşme yapar.

 • Ağaç gormek: Şansının açık olması ve refaha işarettir.
 • Ağaçlar gürbüz ise: Sağlık işaretidir.
 • Meyve ağacı ve meyvelerini görmek: İyi bir izdivaç ya­pacağınıza işarettir.
 • Ağacın yapraklarının olmaması: Giriştiğiniz bir işte hüsrana uğrayacağınıza işarettir.
 • Koruda ağaçlar görmek: Huzurlu bir ge­leceğe işarettir.
 • Yaprakları olmayan bir ağacın gölgesinde uzanmak: Yakın gelecekte mutluluk ve mutsuzluğun bir arada yaşanacağına işaret eder.
 • Ağaç dikmek: Çocuk sahibi olmak anlamına gelir.
 • Kesilmiş veya yıkıl­mış ağaç: Üzüntüye işaret eder.
 • Ağacın cinsi belli değilse: Birisinden bir çıkarınız olacağı anlamına gelir.

rüyada kırmızı elma görmek

BİZİ TAKİP EDİN BİZE SORUN: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanlımız, ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için de BURAYA TIKLAYARAK rüya uygulamasını indirip uygulamanın içindeki sayfaların altına yorum olarak yazarsanız rüyanız (kahin) tarafından hemen yorumlanır.

“Rüyada Elma Ağacı Görmek: Dini islami ve diyanet tabiri” konusunda 3 mesaj

 1. Elma ağaçları gördüm bahçe bizimmiş elmalar çok iri yeşil bir elma koparacaktım iri kırmızı elmada vardı onu koparttım

 2. Rüyamda ailem bir yazlık ev almış, babam abim ve ben evde kalan eski eşya ve molozları topluyorduk taşınmak için. Sonra ben evden dışarıya bakmaya çıktım ve diğer komşuları falan gördüm, denizi sordum gösterdiler, yürümeye başladım deniz aşağıda bende bir yokuşun tepesindeyim. Yokuştan inmeye başladım yokuştaki bir elma ağacından 2 tane yeşil elma düşmüş bende olanları aldım ama çok tazelerdi. Yokuştan inip dolmuş durağının yanında geçip denize yaklaştım önümde ki kayalıklarda hafif sendeledim. Yan tarafta erkekler vardı ve bana dönüp sendelememe güldüler bende arkama dönüp geri yokuşu çıkmaya başladım. yokuşu çıkarken o kadar zorlandım ki kaldırım duvarına tutuna tutuna çıktım ama elimdeki 2 elma saramıştı ben çıkana kadar. Şaşırdım yani elmalar önce tazelerdi. Yorumlarsanız çok sevinirim. Şimdiden Allah razı olsun.

  1. 1001 Rüya Tabiri

   Gül kardeşim rüyanın yorumu şöyle : Her işte başarı kazanacak yeteneğinizin olacağına, gelecekte büyük işler başaracağınıza ve çok zengin olacağınıza, bütün hayallerinizin gerçek olacağına, küçük bir hayat değişikliğine uğrayacağınıza, yolculuğa ve birçok hayrı elde etmeye, evlenmeye, uzun zamandır ödeyemediğiniz bir borç yüzünden üzüleceğinize işarettir…

Rüyanızı yazın, yorumlayalım

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.