Rüyada Ekmek Görmek, Ekmek Yemek, Almak, Yapmak, Vermek, Pişirmek

Ruyada ekmek gormek: Rüyada ekmek yemek, birinden ekmek almakekmek görmek, rüyada ekmek yapmak neye işarettir? Tüm bunların yanında aşağıda şu rüya şekillerin de cevabını bulacaksınız; rüyada yufka ekmek görmek ne demekköy ekmeği görmek, birinin ekmek vermesi, pişmiş ekmek görmek pişirmek, ekmek hamuru görmek, beyaz ekmek, somon ekmek veya sıcak ve taze ekmek tabirleri ve daha fazlası aşağıdaki başlıklarda bulunuyor. Dini, islami veya diyanet rüya tabirleri ışığında hazırladığımız bu rüya analizinde rüyanızda gördüğünüz ekmekle ilgili her türlü sahnenin anlamını öğrenebilirsiniz.

Rüyada Ekmek Görmek – Diyanet Tabiri

Ruyada ekmek gormek mal ve servete işaret eder. Ömür, rızık ve evlat olarak da yorumlanmaktadır. Rüyada ekmek görmek sevince yorumlanır. Rüyasında bir, iki veya yarım ekmek bulduğunu görenin kederi kalmaz. Bildiği bir yerde yarım ekmek bulup bunu eline alanın yarı ömrü geçmiştir.  Birçok ekmeği olduğu halde bunlardan yemediğini gören akrabasına zarar getirir veya onlardan zarar görür. Eğer bu ekmeklerden yer ise büyük bir mala konar. Ruyada ekmek gormek; iyilik ve güzelliklerle dolu bir hayat süreceğinize; beklentilerinizin çok yakında yoluna gireceğine ve gerçekleşeceğine;

Ekmek kestiğinizi görmek; ümitlerinizin boşa çıkacağına işaret sayılır. Rüyada ekmek satıcısı görmek; sizi çekemeyen ve kuyunuzu kazmaya çalışan düşmanlarınızın varlığını gösterir. Bir başka alime göre ekmek ve benzeri şeyler insana kuvvet verir ve hayatının devamına sebep olur. Bir rivayete göre undan yapılan her şey ilim ve İslâm’a delâlet eder.

Bu sebeple ekmek: ve benzeri şeyler yemek hayırlıdır. Ruyada ekmek gormek hayra yorumlanır. Rüyada ekmek görmek sevince yorumlanır. Ekmek görmek, bereketi ve bolluğu simgeler. Ekmek kabuğu ya da kırıntısı görmek; hafif bir keder ve sıkıntının işaretidir.  Ama unutmayalım ki ekmeği gördüğümüz şekli ve çeşitliliğine göre değişik yorumları vardır. Bildiği bir yerde yarım ekmek bulup bunu eline alanın yarı ömrü geçmiştir.

Rüyada arpa ekmeği görmek, zorluklardan sonra erişeceğiniz rahatlık ve huzuru simgeler. Rüyada küflü ekmek görmek, maddi konularda biraz darlık yaşayacağınıza delalettir. Birine ekmek vermek, sizin bir kişiye çok özel bir destek vermenize delalettir. Eğer çok sayıda ekmek veriyor ya da dağıtıyorsanız, arzu ettiğiniz bazı isteklerinizin yavaş yavaş gerçekleşeceğini müjdeler. Rüyada küflü ekmek görmek, sahip olduğunuz malın zekatını vermediğiniz anlamına gelir. Ümit ettiğiniz bazı dileklerinizin yakında olacağını müjdeler. 

Rüyada Ekmek Yemek

Rüyada ekmek yemek; Dert ve sıkıntılardan kurtulup, refaha kavuşacağınıza, olmasını arzu ettiğiniz bir işinizin lehinize sonuçlanacağına işarettir. Rüyada ekmek yemek, geçim darlığına, ekmeğin içini yemek faydalı ilme, kabuğunu yemek, gösteriş ve abartılı övgüye ve ayrılıkçılığa işaret eder. Bir kimse bilmediği yerde yarım ekmek aldığını ve bunu yediğini görürse ömrünün yarısı tamamlanmış demektir. Birkaç ekmek aldığını ve bunlardan yediğini gören kimse bir yerden fayda sağlar. Bu ekmeklerden yemeyen kimsenin düşmanı çok olur. Buğday unundan yapılmış ekmek yemek rahatlığa, arpa unundan yapılmış ekmek yemek dindarlığa, esmer ekmek fakirliğe, pirinç unundan ekmek yemek, hayatı kazanmada çekilen sıkıntıya işarettir. 

 • Bilmediği görmediği bir yerde yarım ekmek bulup onu yemek istediği halde yiyemediğini görenin eceli yaklaşmıştır. 
 • Ekmek çiğnediğinizi görmek; geçiminizin zorlukla sağlandığının işareti sayılır.
 • Ekşi ekmek yemek; hayatınızın çok zahmetli geçtiğine işaret sayılır. Rüyasında ekmek ile peyniri birlikte yediğini gören kimse, ticaret için çıktığı yolculuktan az bir kârla döner. 
 • Bal ile birlikte ekmek yediğini gören: kimse, ganimetten elde edilen malla geçinmeye çalışır.
 • Rüyada eğer tereyağlı ekmek yediğinizi görmek:, bu rüya herkes için bir talih ve rızkıdır. 
 • Rüyada ekmekle tuz yediğinizi görmek:, kanaat sahibi bir kimse olduğunuza işarettir.
 • Darı ekmeği yemek; bulunduğunuz işi son zamanlarda ihmal etmeniz yüzünden zarara uğradığınıza ve rakiplerinizin sizi geride bıraktıklarını anlamanız için bir uyarı sayılır.
 • Ekmek ve bal ye­mek: Paranıza para katacağınız anlamına gelir.

Rüyada Ekmek Almak Ne Demek?

Rüyada bir fırından çok ekmek satın aldığını gören kimse evlenir. Ekmek almak görmek; hafif bir keder ve sıkıntının işaretidir. Rüyada ekmek almak yakın zamanda mal ve mülkte artış anlamına gelir. Birinden ya da bir fırından ekmek almak, parasal olarak güçleneceğinize ve mevkinizde bir yükseliş olacağına delalettir. 

Rüyada Ekmek Yapmak

Rüyada ekmek yapmak veya bir kimsenin fırında ekmek pişirdiğini görmesi hayırlı bir olaya işarettir. Rüyanızda ekmek yaptığını görmek gelecek için güzel planlarınızın olacağına ve bundan ötürü siz ve sevdiklerinizin mutlu olacağına delalettir. 

Rüyada Ekmek Vermek

Rüyada bir kimseye ekmek verdiğini görmek, o senenin bolluk içinde geçeceğine ve hayır elde etmeye işaret eder. Rüyada köpeğe veya başka bir hayvana ekmek vermek, bol rızıkla tabir olunur. Dilenciye ekmek vermek: Riyakârlık anlamına gelir. 

A’dan Z’ye Rüyada Ekmek

Çok yakında arzularınıza, isteklerinize kavuşacağınıza ve bol­luğa, berekete yorumlanır, ya da düzenli ve huzurlu bir evliliğe işarettir.

 • Buğday ekmeği: Uzun zamandır halledemediğiniz işlerinizin yoluna girece­ğine işarettir.
 • Çavdar ekmeği: Dertlerinizden ve sıkıntılarınızdan kurtula­cağınıza işaret eder.
 • Yufka ekmeği: Alacağınız bir haberle çok sevinece­ğiniz anlamına gelir.
 • Arpa ekmeği: İşlerinizin açılacağı ve kazancınızın hayli miktarda artacağı anlamına gelir.
 • Nohut ekmeği: Sağlık sorununuzun düzelmesiyle birlikte bu seferde gelirinizde bir azalma olacağı anlamına ge­lir.
 • Ekmek kesmek: Üzerinde uğraştığınız bir işi sonuçlandıracağınız an­lamına gelir.
 • Beyaz ekmek: Kârlı bir yatırım anlamına gelir.
 • Siyah ek­mek: Düzenbazlığa bir kadının tuzağı anlamına gelir.
 • Kuru ekmek: Ge­çim sıkıntısına düşeceğinize işarettir.
 • Taze ekmek: Düzeyli bir yaşantıya ve mutlu bir evlilik yapmaya işarettir.
 • Ekmek yemek: Sevgiliye kavuşma­ya yorumlanır.
 • Tatlı ekmek: Hayat pahalılığının artacağına işarettir.
 • Yufka görmek: Uzun bir ömre işarettir.
 • Acı ekmek: Ayrılığa ve üzüntüye işarettir.
 • Birisine ekmek vermek: Cimriliğiniz yüzünden zarara uğrayaca­ğınıza işarettir.
 • Fakire ekmek vermek: İşlerinizde düşüş yaşayacağınıza işarettir.
 • Ekmek satın almak: Önemsiz bir rahatsızlık geçireceğiniz anla­mına gelir.
 • Ekmek satmak: Rahatsızlığa işarettir.

Rüyada Yufka Ekmek Gormek

Ruyada yufka ekmek veya ince ekmek, pide yediğini görmek ömrün kısalığına, bir ekmeği yanına astığını görmek fakirliğe işarettir.

Rüyada Ekmek Pisirmek

Rüyasında pişmiş ekmek gören kimsenin eline zahmetsiz para geçer. rüyada ekmek pişirmek, müjdeli habere işarettir. Tandırda ekmek pişirerek yediğinizi görmek, rızkınızın ve geleceğinizin açılacağına ve bolluğa kavuşacağınıza işaret sayılır. Tandırda ekmek pişirip yiyen kimsenin rızık kapıları açılır, bolluğa kavuşur. Fırın görmek de böyledir. Rüyasında ekmek bulduğunu gören kimse sıkıntılarından kurtulur. Fırında ekmek pişirmek veya bir kimsenin fırında ekmek pişirdiğini görmesi hayırlı bir olaya işarettir.

Ruyada ekmek gormek-ruyada ekmek yemek

Rüyada Sıcak Ekmek Gormek

Rüyada sıcak ekmek yemek veya sıcak ekmek yediğini gören keder ve sıkıntıya düşer. Rüyalarda görülen sıcak ekmek görmek veya sıcak ekmek yemek, haram mala delalettir. Sıcak ekmek korktuğun halde yaklaştığın kötü ve zararlı şeyi temsil eder. Ağzının yanacağını bildiğin ya da bilmediğin halde bulaşacağına işlere kişileri temsil eder.

Rüyada Ekmek Fabrikası, Fırın Görmek

Rüyada ekmek fabrikası görmek veya fırın görmek, içinde ekmek ve yemek pişirmek, memursa maaşın yükseleceğine, gelirin artacağına işaret eder. Fırın rızıktır. Fırında kadınlar görmek; sıkıntı ve nüfuzlu fakat zalim insanlar olarak yorumlanmıştır. Rüyada fırın gören kimse, ucuzluk ve bolluğa, kazanca ve rahat bir geçime ulaşır. Rüyada fırın görmek, kadınla tabir olunur. Bazen bu rüya, üzüntü ve kedere işaret eder. Rüyada görülen fırıncı, insanların arasını bulan salih bir kimseye, bekar kimseler için evlenmeye, manevî yönden güçlenmeye, bol rızka ve berekete delalet eder. 

Ekmek fabrikası, mahkeme, bol rızık, hastalıktan kurtuluş, okul, hapishane gibi yerlere işaret eder. Rüyasında ince ekmek, pide yediğini görmek ömrün kısalığına, bir ekmeği yanına astığını görmek fakirliğe işarettir. Rüyada ekmekçi bütün halkın sevgilisi ve herkese faydası dokunan ve hizmet eden bir kişi olarak tabir olunur. Rüyada fırının yıkıldığını görmek, kıtlığa işarettir. Firma konulan ekmeğin pişmediğim görmek, hiçbir şekilde iyi değildir.

Rüyada Beyaz Ekmek Görmek Neye İşarettir?

Rüyada beyaz ekmek görmek kolay kazanılacak para ve mala delalettir. Fakat unutmayalım ki aynı zamanda kolay gelen malın kolay gideceğine, harcanacağına da işarettir. Yani rüyada beyaz ekmek görmek elinize geçecek olan parayı hızla tüketebileceğinizi simgeler. Rüyada birinin beyaz ekmek vermesi rızık demektir.

Ekmek Hamuru Görmek

Rüyada görülen ekmek hamuru, faydalı ilim ve kişideki ihlasa delalet eder. Maneviyatı güçlü olacak kişiyi simgeler. İnancınızın güçlü olacağına delalettir. Başlamak istediğiniz işlerde başarılı kararlar alacağınız anlamına gelir.

Rüyada Köy Ekmeği Görmek

Rüyada köy ekmeği görmek, maneviyatınızın güçleneceğine delalettir. Eğer gördüğünüz köy ekmeği tandır gibi ekmeği küflü bayat görmek, sıkıntılı bir işe başlayacağınıza işarettir.

Yufka Ekmek Görmek Ne Demek?

Rüyada yufka ekmek görmek, kendi çabamızla bir yerlere geleceğimize ve başkalarına gerek duymadan işlerimizi başaracağımıza işarettir. Yufka ekmek; düşmandan kurtuluşa, tüccar için kazancın artmasına, bir rivayete göre de evlenmeye delâlet eder.

Rüyada Tandırda Ekmek Pişirmek

Tandırda ekmek pişirip yiyen kimsenin rızık kapıları açılır, bolluğa kavuşur. Fırın görmek de böyledir. Rüyasında ekmek bulduğunu gören kimse sıkıntılarından kurtulur. Bir yerde bulduğu ekmeği yemeği arzu ettiği halde yiyemediyse, rüya sahibinin ecelinin yaklaşmış olduğuna işaret eder. Rüyada birçok ekmek görmek, arkadaşların çokluğuna, ömrün uzunluğuna ve malın çok olmasına işarettir. Çok sıcak ekmek yediğini gören üzüntü ve kedere düşer. Rüyada tandır görmek, her türlü korkudan emin olmaya, müjdeli bir habere ve takvaya işaret eder. Rüyada yıkılmış, viran olmuş tandır görmek, gören kimsenin bir fenalık göreceği şeklinde yorumlanır. Evine tandır yaptırmak, bekar kimseler için evlenmeye, iş sahibi kimlere içinde kazanca delalettir. Kışın tandırın sıcaklığından istifade etmek, bol rızka ve mala işaret eder. Yaz günü tandırda ısınmak, üzüntü ve sıkıntıya düşmeye yorumlanır. 

Rüyada Ekmek Görmek-Rüyada Ekmek Yemek-Ekmek Almak Ne Demek?

Rüyada Pide Görmek Yemek

Rüyada pide yemek, kolayca elde edilecek rızka işaret eder. Bu rüya ömür kısalığına da işaret eder. Rüyada pide görmek veya yemek, hayırlı bir kısmet elde edeceğinizi gösterir.

Rüyada Un Görmek

Rüyada un görmek, zahmetsiz kazanılan helâl mala işaret eder. Arpa unu görmek, rüya sahibinin dininin sağlam ve istikametinin doğru olduğuna işarettir. Rüyasında un sattığını gören kimse, dünya malı için dinini satan kimseye işarettir. Pirinç unu görmek, zorlukla elde edilecek mala işarettir. Rüyasında un satın aldığını gören kimse, dindarlığa özenir. Un sattığını gören kimse, para hırsıyla her fenalığı yapar. Rüyada un görmek, helal mala ve yiyeceğe yorumlanır. Danyal aleyhisselema göre; un zahmetsiz elde edilen helal mala işarettir. Arpa unu dinde doğruluğa, kuş dansı un, zorlukla hasis bir adamdan elde edilen az bir mala delâlet eder. Rüyasında un sattığını gören, dinini dünyaya değiştirir. Rüyada un görmek helal mala ve yiyeceğe yorumlanır.

Rüyada Hamur Görmek

Rüyada görülen hamur yakında kavuşulacak bir rahatlıktır. Hamur ele geçecek bir maldır. Rüyada hamur görmek, murad ve arzulamayı ifade eder. Hamur, yalın olarak insanın içinde gizlediği arzusudur. Hamuru topak topak kopardığını gören kimse, bir konuda gün sayar. Arpa unundan hamur görmek, hamuru yoğuran kişinin dininin sağlam olduğuna işaret eder. Buğday unundan iyi mayalanmış hamur gören kimsenin ticareti kazançlı olur. Mayalanmış hamur görmek, muradın erkenden husulüne, mayalanmamış hamur ise muradın gecikmesine işarettir.

 Arpa unundan hamur yoğurduğunu görenin dini inancı bütündür. Eğer yoğurduğu hamur, buğday unundan ise, malının çoğalacağına ve kazancının artacağına delâlet eder. Bir rivayete göre hamur görmek, akrabalarına kavuşmak için yolculuğa çıkacağına, başka bir rivayete göre de ticaret maksadıyla yolculuğa çıkmaya işarettir. Hamurun ekşidiğini ve kabından dışarıya taştığını gören kimse, ticaretinde zarar eder.

Rüyada Ocak Görmek

Rüyada ocak görmek, kişinin karısı ve ev düzeni olarak yorumlanır. Rüyada görülen ocağın kireçten veya topraktan olması, ev kadınının asil olmadığını, tahtadan olması nifakçı olduğunu, altın gümüş ve benzeri kıymetli madenlerden birisinden olması, kadının asil bir aileden geldiğini işaret eder. Büyük yorumcu Nablusi, “Ocak senin midendir. Odun ise geçen gece, yenen ağır yemektir.” şeklinde yorumda bulunmuştur. Bir ocağın yıkıldığını görmek, rüya sahibinin malından zarara uğramasına işarettir. Bazen bu rüya yolculuğa çıkmaya işarettir.

Rüyasında ocak inşaa ettiğini gören kimse, sevinç ve huzur içinde yaşar. Rüyada ocak görmek, bekar kimseler için evlenmeye, evli kimseler için de hanımının hamile kalmasına işarettir. Rüyada görülen ocakta eğer ateş var ise, ihtiyaçları gidermeye ve rahata işaret eder. Ateş yok ise, gam ve kedere delalet eder. Ocak ve kömür görmek de mal ve servetle yorumlanır.

Ekmek Ocağı Ne Demek?

Rüyada yanan bir ocağın karşısında oturduğunuzu görmek, sizce önem verdiğinizin bir işinizi kaybedeceğinize, Ocak başında sevdiğiniz kimselerle birlikte olduğunuzu görmek, çok büyük hilelerle sizi aldatmak isteyenlerin etrafınızda bulunduklarına, sönmüş bir ocağın önünde tek başınıza bulunduğunuzu görmek, dostlarınızın hepsi bir dedikodu yüzünden sizi yalnız bıraktıklarına işaret eder

Ekmek Vermek-Yufka Ekmek Gormek-Ekmek Pisirmek-Sicak Ekmek Gormek

Rüyada Yemek Görmek

Rüyada yemek görmek veya bir masaya dizilmiş çeşitli yemekler görmek, sosyal durumunuzda bir değişiklik olacağına, et yemekleri, fakirlikten zenginliğe, sebze yemekleri, hayır işlerine, ekşi yemekler, hastalığa, tatlılar, bolluk ve berekete yorulur. Rüyada sucuk yaptığını gören kimse, uzun zamandır görülmeyen bir dostla karşılaşmaya işarettir. 

Rüyada yemek yemek: rüyayı gören kimse, şöhret olur. Bir tabaktan yemek yediğini görürse, kanaatkar olur. Sağ elle yemek yemek, Allah Resulü’nün sünnetine uymayla, sol el ile yemek yemek ise düşman ile tabir olunur. İnsan eti yediğini gören kimse, gıybet ve koğuculuk yapar.

Bir başka diyanet rüya yorumcusu der ki; “rüyada yemek yediğinizi görmek, iyiye yorumlanmaz. Bazı küçük hoşnutsuzlukların meydana geleceğine işarettir“. Rüyasında yoğurt yediğini gören kimse için bu rüya, bol rızık ve helal kazanç olarak yorumlanır. Ekşi yoğurt yemek ise gam ve hastalık ile tabir olunur. Rüyada salata yediğini gören kimse sağlıklı olur. Rüyada sucuk yediğini gören kimse, yakında bir seyahate çıkarak dinlenmeye işarettir. 

Rüyada Yemek Sofrası Görmek

Rüyada sofra görmek, nimete, dâvete icabet etmeye ve refah içinde yaşamaya, düşmana galip gelmeye işaret eder. Rüyada sofrada oturduğunu gören kimse, iyi ve cömert bir kimse ile sohbette bulunur. Bazen sofra, kendisi ve ailesinin geçimi için gelecek bol miktardaki rızka da işaret eder. Rüyada sofra üzerinde bir çok nimetlerin olduğunu görmek, müjdeli bir habere, sevince ve bol rızka delalet eder. Üzerinde yemek hazırlanmış sofra görmek, hayır ve menfaat ve nimete yorumlanır. Bazılarına göre; sofra görmek, ferah, intizam ve idareye delâlet eder. Rivayete göre, üzerinde çeşitli yemekler bulunan bir sofra görmek kendi ve ailesi için rızk ve kısmet geleceğine işarettir.

Rüyada Ekmek Gormenin 1001 Tabiri ve Yorumu

 1. Ama genel anlamda ekmek bol rızık ve bereketli hayat anlamına gelir.
 2. Ekmek sepeti görmek ise, müjdeli habere işarettir.
 3. Tandırda ekmek pişirerek yediğinizi görmek, rızkınızın ve geleceğinizin açılacağına ve bolluğa kavuşacağınıza işaret sayılır.
 4. Ekmekle zeytini bir arada yemek, maddi ve manevi yönden elde edilecek kazanca yorumlanır.
  1. Ayranı ekmekle beraber yemek, haram mala işaret eder.
  2. Bir rivayete göre undan yapılan her şey ilim ve İslâm’a delâlet eder. Bu sebeple ekmek ve benzeri şeyler yemek hayırlıdır.
  3. Ekşi ekmek görmek veya yemek; hayatınızın çok zahmetli geçtiğine işaret sayılır.
 5. Rüyasında ekmekle peynir yediğini gören, yolculuğunda zahmetle biraz para kazanır. Bir rivayete göre bir hastalığa tutulup bir müddet sonra iyileşir.
 6. Bal ile birlikte ekmek yediğini gören kimse, ganimetten elde edilen malla geçinmeye çalışır.
 7. Rüyada margarini ekmeğinize sürerek yediğinizi görmek, mide hastalığına tutulacağınıza işaret sayılmaktadır.
  1. Darı ekmeği yemek bir zengin iş adamı ile ortaklık kurmaya delâlet eder.
  2. Rüyada bir hamur teknesi görmek rızkınızın bol olacağına; teknede hamur yoğurmak ise kazancınız için başka yollar aradığınıza işarettir.
 8. Rüyada sofrasının üzerine birçok yemekler konulduğunu ve kendisinin de sedirde oturduğunu görmek, izzet, şeref, ferahlık, sünnet, düğün, müjde, hayır ve menfaat ile tabir olunur. 

Rüyada Ekmek Görmenin Modern Tabiri

Bilmediği bir yerde bulduğu yarım ekmeği yemek istediği halde yiyemeyenin, eceli yakındır. Bildiği bir mekânda yarım ekmek bularak bunu eline alan, öm­rünün yarısını geçirmiştir.

Çok sayıda ekmeği olduğu halde bunları yemeyen ya akrabalarına zarar verir veyâ onlardan zarar görür. Siyah ekmek, geçim darlığına buna mukâbil dinde selâmete işa­ret eder. Darı ve arpa ekmeği de böyledir. Pirinç, mer­cimek ve bakla unundan yapılmış ekmek fakirlik ve üzüntüdür. Bir ekmeği yanma asan, ihtiyaç içinde kalır. Pide yediğini görenin geçim imkânları orta seviyede olur. Yufka ekmeği bol rızka işâret eder. Ekmeğin inceliği ömrün kısalığıdır. Yemekle ilgili rüyâlar içinde, temiz, yumuşak ve beyaz ekmek görmek en iyisidir.

Rüyada Ekmek Satan Fırın Görmek

Fırın görmek kadınlarla, üzüntü ve kederle, zalim, ancak fay­dalı bir insanla tabir olunur. Ekmek yoğurduğunu görmek hayra işarettir. Bir rivayete göre işinin bitmesine ve rızık sahibi olmaya delalet eder. Bir fırın yakıp ısıttığını gören, hakime yakın ve dost olur. Soğuk bir fırın görmek halktan, yani sıradan bir kadınla tabir olunur. Bir rivayete göre emniyet ve güvene delalet eder.

Kirmanî: “Fırında ekmek pişirmek her hâlükârda hayra yorulur. Ekmek pişirmek istediği halde fırına koyduğu ekmeklerin pişmediğini görmek ke­sinlikle hayra yorulmaz,” demiştir. Sıcak bir fırına girdiğini gören, zalim bir yöneticinin zulmüne uğrar. Soğuk bir fırına girdiğini gören halktan, yani sıradan bir kadınla evlenir; kadın girmişse herhangi bir seçkin özelliği olmayan bir erkekle evlenir.

Dini Rüya Tabirleri: Ruyada Firin Gormek

Fırın kapısının kapalı olduğunu görmek halkın geçim sıkıntısı çekme­sine, fırının yıkıldığını görmek zalimlerin ve zulmün yok olmasına, bir riva­yete göre kıtlık ve pahalılığa delalet eder.
Nabluslu Abdulgani: “Evlerde bulunan fırınlardan birini görmek ev sa­hibi, evin işlerini vesair meselelerini idare eden hizmetkâr, rüya sahibinin ambarı yani mahzeni, kesesi, malı sakladığı sandığı ve sırrı ile tabir olu­nur. Fırınla ilgili olarak görülebilecek iyi veya kötü her şey bunlarla tabir olunur,” demiştir.

Çarşı fırını mahkemeye, çocuk okullarına, zindana, ihtiyacın kaşılanmasına, faydaya, erzağa, hastalıktan kurtulup iyileşmeye delalet eder ve bunlarla yorumlanır.

Rüyada ekmek Peynirgormek-Yemek

Elinde bulunan hamurla fırına girmek ekmek pişirdiğini görmek işleri­nin yolunda gitmesine, hastaysa şifaya, vali yahut emirin huzurunda düş­manı yenmeye, hasırımın tutuklanıp hapse atılmasına ya da çocuğunu bir sanata veya bir okula vermeye, bolluk ve berekete kâr ve kazançlı alışve­rişe, geçim genişliğine işarettir.BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için de BURAYA TIKLAYARAK rüya uygulamasını indirip uygulamanın içindeki sayfaların altına yorum olarak yazarsanız rüyanız (kahin) tarafından hemen yorumlanır.

Rüyada Ekmek Görmek, Ekmek Yemek, Almak, Yapmak, Vermek, Pişirmek konusunda 94 mesaj

 1. Rüyamda isden çıkmışım akşam saati ve Bi yaşlı teyze cayliklarin arasında ki otları temizliyor bu süre onla sohbet ettik sonra elimdeki döner ekmeği ve kolayı ona verdim tam gidecekken birisi daha geldi o teyzeye Bi koli süt getirdi bende geç olduğu için eve gitmek için oradan ayrildim

  1. 1001 Rüya Tabiri

   Elif Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : Davranışlarınızın kontrollü olması gerektiğine, isteklerinize ulaşacağınıza, kaybettiklerinizi bulacağınıza, iyi işler yapmaya işarettir…

 2. rüyamda ekmek gibi malzemelerden pizza yapıyordum. içine salçalı sos kaşar biber salam sucuk koyuyordum. dolapta da daha önceden abimin almış olduğu pizza kabı vardı. üst rafından da sosis aldım dolabın. farklı farklı yerlerde de sucuklar gördüm.

  1. 1001 Rüya Tabiri

   eda Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : Karlı bir işe girişeceğinize, bütün isteklerinizin gerçekleşeceğine, şaşıracağınız haberleri sonunda duymaya işarettir…

  1. 1001 Rüya Tabiri

   Anonym Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : Bir haber sayesinde günlerinizin mutlu geçeceğine, hayatınızın gönlünüze göre olacağına, başka insanları sevindireceğinize işarettir…

 3. Ben ruyamda tanfir ekmegi uzin olan varya ince tam ekmeyi aldim ucundan biraz kestim yedim bide ekmek biraz kizarmis siyah olmustu hani tanfirda az hafif ekmek ustu yanar ya ekmek o sekildeydi aldim yarisindan kestim yedim benim tanidigim bi ablanin ekmegiydi abla bana biraz daha ye deyince yok dedim ama icimden de yemek istiyordum ama hayir dedim ona bu ruyanin tam manasini hic bi yerde bulamadim lutfen ruyami yorumlayacak var mi

  1. 1001 Rüya Tabiri

   Sevgi Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : Kendi emeğinizle para kazanacağınıza, büyük ve geniş çaplı bir alışveriş yapacağınıza ve bu alışverişten karlı çıkacağınıza işarettir…

  1. 1001 Rüya Tabiri

   Yasin Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : Malınızın ve kazancınızın yerinde olduğuna ya da olacağına, mülkünüzün çok olacağına, zor işlerin üstesinden geleceğinize işarettir…

 4. Ruyada komşumuz ayşe abla ile birlikte bızım evin yanındakı yokuşa çiçekli bezin üzerıne hamuru serıyoruz ama hamur baya büyük sonra bır anda hamur lavas ekmegı oluyor bende bır yandan düzeltırıyorum sonra bana dıyorkı cıceklı bezı kızım getırdı dıyor

  1. 1001 Rüya Tabiri

   Anonim Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : Düzgün hayat sürmeye, çok zahmetli işlere, güçlenmeye, hayatınızda iyi fırsatların karşınıza zamanla çıkacağına işarettir…

  1. 1001 Rüya Tabiri

   Hacer Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : Rızkınızın bol olacağına, beklemediğiniz bir yerden büyük bir fayda göreceğinize, uzak bir yerden hayırlı bir haber alacağınıza, maksadınıza ulaşacağınıza, murada ermeye, isteklerinizin gerçekleşeceğine, arzularınıza ulaşılmaya işarettir…

Rüyanızı yazın, yorumlayalım

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: İçerik korunmaktadır !!