Rüyada Dükkan Görmek, Dukkan Açmak

Rüyada Dükkan Görmek

Bütün hayallerinizin gerçekleşeceğine işarettir. Rüyada bir dükkan veya bir mağazada çalıştığını görmek; ileride rahat bir hayata kavuşacağınızı ifade eder. Rüyanızda kendinizi bir dükkanda gördüyseniz; İşlerinize gereği kadar önem vermemenizden dolayı büyük zarara uğrayacağınıza işarettir. Dükkan görmek; eş, hayır, işsizlik, geçim ve kazanç, mev­ki ve makam, fayda, işlerin yolunda olması şeklinde yorumlanır.

 • Dükkanda oturmak: Güç, kudret, iktidar ve itibar sahibi olmaya işarettir.
 • Boş dük­kan: İşlerinizin bozularak zarar edeceğiniz hatta iflas edeceğiniz anlamına gelir.
 • Dükkandan mal almak: Başarılı olacağınız ticari bir işe atılacaksı­nız.
 • Dükkan kiralamak: Beklemediğiniz bir anda mirasa konmak anlamı­na gelir.
 • Dükkan kirası ödemek: Bir yakınınızın yardımına işarettir.
 • Dükkanda yangın çıkması: Mal ve mülk kaybına işarettir.
 • Dükkanı su basması: Bolluğa ve berekete işarettir.
 • Dükkan değiştirmek: Aile içinde­ki huzura ve mutluluğa işarettir.
 • Dükkandan ayrılmak: Evden birisinin iz­divacına işarettir.
 • Kalabalık dükkan: İşinizden daha çok kar daha çok ka­zanç elde edeceksiniz anlamına gelir.
 • Dükkanı kapalı görmek: İşlerin durgunluğu anlamına gelir.

Başka birinin dükkanında dükkan sahibinin izni olmaksızın oturduğu­nu gören başkalarının kadınlarına göz dikerek harama yönelir. Rüyasında başkasına ait bir dükkana zorla girdiğini gören, kadınlara göz diker, harama yönelir.

Bir dükkan görmek veya orada oturmak hayır, menfaat ve makamdır. Dükkan yaptığını görenin malı ve rütbesi artar. Ölüler için eşya satılan bir dükkan, itibar ve yüksek mertebedir. Dükkanın yıkılması vb. iyi değildir.

Rüyada Dükkan Açmak

Dükkan açmak, almak ve satmak şan ve şöhret kazanmak veya bu değerleri kaybetmek demektir. Bir dükkan açtığını gören çaba ve gayretiyle kendine göre yüksek bir mevkiye ulaşır. Rüya sahibi zenginse malı çoğalır, fakirse zengin olur.

Rüyada bir dükkandan herhangi bir şey satın aldığınızı görmek; bir vesile ile umulmadık bir mutluluğa kavuşacağınıza işarettir.

Rüyada Boş Dükkan Görmek

Evinin kapısının yanında veya kapının karşısında boş bir dükkan olduğunu görmek rüya sahibinin kendisinin veya eşinin bir dostuyla yorumlanır. Rüyada boş dukkan görmek; itibarınızın ve mevkiinizin bir kat daha artacağına işaret eder. Bos dukkan: Aile içinden birisinin evle­neceğine ya da yine aile içinden huysuz birisiyle tartışacağınıza işarettir.

Ruyada Dukkan Gormenin Psikolojik Anlamı

Rüyada bir dükkan ya da mağaza görmek, genellikle arzularımız ve ihtiraslarımızla bağlantılı düşünülür. Söz konusu dükkanda neyin satıldığı ya da bizim ne satın aldığımız, bu arzuların yöneldiği olguları açığa çıkaracaktır. Ayrıca bir dük­kana girmek, sosyal yaşamla uyumlu olma çabamızı ve bizi kuşa­tan sistemle barışık yaşadığımızı gösterir.

Diyanet ve İslami Alimlere Göre: Dukkan Gormek

Cafer Sadık (r.a.)’a göre: “Dükkan rüyası; eş, geçim sıkıntısı çekmemek, şan ve şeref, güzel ve değerli işler, mevki ve makam, zafer olarak yorumlar.

Kirmani: Bir dükkanda oturduğunu gören hayır ve menfaat görür, dükkanın üzerine yıkıldığını ya da kötü bir olayın meydana geldiğini gör­mek bela ve kötülüğe, zorluklarla karşılaşmaya, alış verişin azlığına, ge­çim sıkıntısına delalet eder,” demiştir.

Nabluslu Abdulgani:Dükkan görmek ve dükkanda oturmak, rüya sa­hibi layıksa, valiliğe, saygınlığa, kadir ve kıymetin artmasına, nimet ve ma­kama sahip olmaya tabir olunur. Eğer rüya sahibi layık değilse geçim sı­kıntısı çekmemek, ferahlık, hayır ve bereket anlamına gelir,” demiş.

ruyada bakkal gormek-bakkal almak-bakkal satmak-acmak 1001yemektarifi
Rüyada Bakkal Görmek, Açmak, Almak
 • Bir dükkanda oturduğunu gören, eğer layıksa, bir makam sahibi olur. Dükkan ne kadar yüksekse o kadar iyidir.
 • Ölen kimselere ait eşya satılan dükkan şan, şeref, kadir ve kıymet ka­zanılan yerle, sucu dükkanı seçkin ve sıradan insanların geçimlerinin sağ­landığı yerle açıklanır.
 • Dükkanının yıkıldığını veya eşyalarının çalındığını görmek başına kö­tü bir iş gelerek zarara uğrayacağına, büyük bir zarara uğrayacağına işa­rettir.
 • Gözlükçü Dükkanı görmek: Rüyanızda gözlükçü dükkanı görmeniz; bu sıhhatinize dikkat etmediğiniz takdirde rahatsızlanacağınıza, etrafınızın sizden şikayet edeceklerine işarettir.
 • Kasap dükkanı gormek: Rüyada tanımadığınız bir kasap dükkanında bulunduğunuzu görmek, aile hayatınızda sizi çok üzecek bazı olayların geçtiğine işarettir.
 • Berber dükkanı veya kuaför: Rüyada bir berber dükkanı görmek; hakkınızda dedikodu yapılacağına, bundan çok fazla üzüntü duyacağınıza; bir berberde traş olduğunuzu görmek; güçlükle kazanmış olduğunuz paraları bir yerde israf edeceğinize ya da hafif bir hastalığa tutulacağınız anlamına gelir.
 • Pastane veya pastacı dükkanı: Pastacı dükkanında bulunduğunuzu görmek; kocanız veya sevgilinizle aranıza girecek olan üçüncü bir şahsın sizi üzeceğine işarettir.
ruyada alisveris yapmak-alisveris gormek-ruyada alisveris merkezi-pazarda carsida alisveris ettigini gormek diyanet1
Rüyada Alışveriş Yapmak – Diyanet Rüya Tabirleri-Pazarda, Alışveriş Merkezinde

Bu Duaları Kaçırmayın!BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için de BURAYA TIKLAYARAK rüya uygulamasını indirip uygulamanın içindeki sayfaların altına yorum olarak yazarsanız rüyanız (kahin) tarafından hemen yorumlanır.


8 thoughts on “Rüyada Dükkan Görmek, Dukkan Açmak”

 1. Selam, çocuk giyimi dükkanım var
  Rüyamda dükkanımın yanina aynı çocuk giyimi dükkanı açılmış ve daha güzel mallar almışlar kendi kendime düşünüyorum ben satış yapamazsam diye endişe içindeyim
  Hayır olur inşallah.

  Reply
  • Merhaba Kardeşim Rüyanın Yorumu Şu Şekildedir : Resmi işlerin kısa sürede halledileceğine, bazı insanlardan şefkat görmeye, çok şerefli bir yüksek konuma geleceğinize işarettir…

 2. Rüyamda bu sabah saatlerin bir rüya gördüm, amcamın oğlunun kasap dükkanı vardı onu ben satacakmisim, bana diyorki sen yaptır biz açalım bu dükkânı diyor kasap et dolabı çok eski onu sipariş veriyorum yeni yaptiracakmisim yerleri de yaptırmak gerekiyor diyorum kendi kendime yerde beton çok bozukmuş çukurlar olmuş tabanda (ben gerçekte konuşuyorum amcamın oğlu ile) hayir olur inşallah,

  Reply
  • Merhaba Kardeşim Rüyanın Yorumu Şu Şekildedir : İşlerinizde başarıya ermeye, Talihinizin açılacağına, hiç beklemediğiniz bir anda güzel bir fırsatla karşılaşacağınıza işarettir…

 3. Rüyamda bir bodrum katında dükkân satın almıştım bos duruyor arkadaşlar ile ortak iş yapacakmisim arkadasim ve kız arkadaşı ile nikah olmuşlar kızı tebrik ediyorum mutluluklar diliyorum kıza ve erkek arkadaşıma soruyorum bu dükkânda bilardo salonu olurmu diyorum evet 15000TL yaparsın diyor ama ben kendi kendime bunun İcine de çok para gider diyorum.

  Reply
  • Mert Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : Bazı olayların hayatınızda dönüm noktası taşıyacağına, her işin üstesinden geleceğinize, güzelliklerin olacağına işarettir…

 4. Rüyamda babam birisiyle ortak bakkal/nalbur (hırdavatcı dükkanı) açmış (bu dükkan gerçek hayatta hakkında dedikodular olan bir kadının evinin bulundugu yerde) gidip dükkana giriyor, ortagı tezgahta, pek müşteri yok, hem bakkal hem hırdavat malzemeleri var, hırdavat malzemeler yerde serili, ne biçim bakkal, hırdavat da var diyorum

  Reply
  • anonim Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : Çok yakında beklemediğiniz kadar iyi bir durumla karşı karşıya kalacağınıza, olup bitenleri sürekli hep öğreneceğinize işarettir…

Leave a Comment