Rüyada Dudak Görmek, Dudak Uçuklaması, Dolgusu, Kanaması

Rüyada Dudak Görmek

Rüyada dudak görmeniz, size söz veren bir kimseden beklediğiniz haberi alacağınıza, çatlak ve yırtık bir dudak görmek; rızkınızda azalma olacağına, güzel dudaklar görmek; tatlı sözlerle sevineceğinize alamettir. Dudak rüyası rüya sahibine uygundur. Alt dudak üst dudak­tan daha hayırlıdır. Bazı rüya tabircilerine göre; dudaklar akrabalara dela­let ederler. Üst dudak erkek, alt dudak kadın akrabaya delalet eder. Üst dudağının yerinden kopmuş veya kesilmiş olduğunu görmek nimet ve ma­lın yok olmasına, bunu alt dudakta görmek eşinin ölümüne ya da talak (boşamak) ile ayrılmaya işarettir.

 • Aleniyete, dürüstlüğe, yardıma ve kuvvete işarettir.
 • Alt du­dak: Üst dudaktan daha faziletlidir.
 • Üst dudak: Güvenilir ve açık sözlü, dürüst bir dost anlamına gelir.
 • Üst dudağın olmadığının görülmesi, görenin anne ve babasından birinin kaybedilmesine işarettir.
 • Kapalı dudak gormek: Dudakların açılıp kapanmadığını ve konuşamadığını gören kimse, çaresiz kalacağı bir musibete uğrar.
 • Kırmızı dudak gormek: emir ve sözünün etkili ve din­lenir olmasına,
 • dudakları sarı görmek ümitsizlik ve mahrumiyete, korkuya, zayıflığa ve hastalığa,
 • dudakları siyahlaşmış görmek ferahlık umduğu yer­den üzüntü ve sıkıntı bulmasına işarettir.
 • Dudakların renksiz veya yukarıda belirtilen renklerden başka bir renk ile boyalı olduğunu görmek iyi değildir.
 • Dudak üzerinde dövme görmek: «dak» (vurma) de­nilen ve iğne ile yapılan dövme görmek de hayra delalet etmez.
 • Dudak gormenin psikolojik anlamı: Gizlilik, sessizlik, ketumluk simgesidir.

Rüyada alt dudak, üst dudaktan ha­yırlıdır. Üst dudağını gören, elindeki imkanları kaybeder. Aynı hali alt dudağında görenin ya karısı vefat eder veya boşanırlar. Dudakları düşmüş görmek, ana baba yü­zünden üzülmeye yahutta iftiracı olmaya işarettir. İki du­dağının açılmaz bir şekilde yapıştığını görenin, işleri bağ­lanır.

Dudağın üstünde ben görmek, şan, şeref ve servettir. Dudakları tükürükle ıslatmak, düşmanlıktır. Dudakların kırmızı olması iyidir. Diğer renkler ise iyi değildir. Üst dudak erkek, alt dudak kız evlatla da tabir olunur. Rüyada bir erkek bir kadının veya bir kadın bir erkeğin dudaklarını görmesi; kendi hakkında tatsız ve kötü sözler işiteceğinin işaretidir.

Rüyada Dudak Uçuklaması

Rüyada dudak uçuklaması gören kimse; bugünlerde kendisine bir eş veya bir arkadaş seçmiş olur. Bir kadının dudaklarını uçuklu gormesi; ona hareketlerini düzeltmesi için bir uyarı demektir. Rüyada dudaklarınızın uçukladığını görmek; Korkulu ve endişeli anlar yaşayacağınıza alamettir. Rüyada dudaklarında uçuk çıktığını görmek, gam ve kedere düçar olmaya delalet eder.

Rüyada Dudak Dolgusu

Dudak dolgusu ruyada, temel yaşam fonksiyonlarını, basit fiziksel ihtiyaçların karşılanmasını ve yaşamla olan bağlılığımızı simgeler. Dudak dolgusu kimi za­man da, iletişim yeteneğimizi vurgular. Bazı ruya alimlerine gore dolgulu dudak rüyada, Evli eşlerden birinin hastalığından dolayı sıkıntılara veya birinin derlerinden kurtulması anlamına gelir.

Rüyada Dudak Kanaması

Rüyada dudak kanaması görmek, karı-koca, akraba ve malı temsil eder. Üst dudağın kanadığını gormek erkekten gelecek yardıma, alt dudağın kanaması kadından gelecek yardıma ve mal demektir. Rüyada alt dudağın kesildiğini veya kanadığını gören erkek, kuvvetli ihtimalle karısını mutlu edecek demektir.

Ruyada Dudak Görmenin 1001 Rüya Tabiri

 1. Dudakların­da çirkin görünen bir kusur olduğunu görmek üzüntü ve kedere,
 2. iki duda­ğının birbirine yapışmış ve açılmaz hale geldiğini görmek işlerinin aksayıp güçlüklerle karşılaşacağına işarettir.
 3. Özellikle konuşmak isteyip de bunda başarılı olamadığını görmek bela ve felaketin daha büyük olduğuna,
 4. dudağının üzerinde «ben» bulunduğunu görmek, rüya sahibi kadınsa, şeref ve onur, erkekse mal çokluğu,
 5. dudaklarını ağzının tükrüğüyle ıslattığını görmek ai­le ve akrabaları arasında düşmanlığa, ailesi yoksa kendisi hakkında kötü­lüğün meydana gelmesine,
 6. iki dudağının veya birinin bir madene dönüş­tüğünü görmek hayırsızlığa delalet eder.

Ünlü Rüya Alimlerine Göre Dudak Gormek

 • Kirmani’ye göre, iki dudağını düşmüş görmek anne veya babayla ilgi­li bir kötü duruma işarettir. Bir rivayete göre bu rüya, görenin gammaz (münafık, fitneci, birini gizlice şikayet eden) olduğuna işarettir.
 • Cafer Sadık’a (r.a.) göre: dudaklar, evlat ile tabir olunur. Üst dudak er­kek ve alt dudak kız evlada işarettir. Onlarda (dudaklarda) iyi ve kötü bir şey görmek evlatta iyilik ve kötülük bulunmasına işarettir. Kalın dudak gör­mek evlatların sıhhatli olmalarına, ince dudak görmek evlatların zayıf ve çelimsiz olmalarına delalet eder.

Ruyada Ağız Gormek

Rüyada ağız görmek: adınızın bir dedikoduya karışacağına, biriyle ağız münakaşası yapacağınıza işarettir. Ağız görmek işlerin anahtarı ve fatihası, yiyeceklerinin kayna­ğı, geçiminin ve kuvvetinin yeriyle tabir olunur. Ağzına bir ilaç koyduğunu görme dindarlığa, gıda olan bir şey koyduğunu görmek dünya mutluluğu­na, faydası olmadığı halde mide bulandıracak birşey koyduğunu görmek üzüntü ve kedere, tatlı bir yiyecek koyduğunu görme güzel geçime, ağzı­na acı bir şey koyduğunu görmek haram mala delalet eder.

ruyada-dudak-gormek-dudak-ucuklamasi-dolgusu-kanamasi-ne demek-diyanet-1001ruyatabiri
Rüyada Ağız Görmek Neye İşarettir? Rüyada dudak görmek

Bu Duaları Kaçırmayın!BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için de BURAYA TIKLAYARAK rüya uygulamasını indirip uygulamanın içindeki sayfaların altına yorum olarak yazarsanız rüyanız (kahin) tarafından hemen yorumlanır.


9 thoughts on “Rüyada Dudak Görmek, Dudak Uçuklaması, Dolgusu, Kanaması”

 1. Selamlar. Rüyamda dudak ile çene arasına brandalarda olan kuş gözü deliklerden yapılıyor,can acısı hissetmiyorum. Birde ben yapayım diyorum. Aletleri elime veriyorlar. Kendimde yapıyorum canım yanmıyor. Yorumlarsaniz memnun olurum.

  Reply
 2. Merhaba. Ben rüyamda alt dudağımın uçukladığını gördüm. Konuşamıyordum. Sonra elimle sıkıp patlattım ama hiç acı hissetmedim. Ne anlama geliyor acaba ?

  Reply
  • Yasmin Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : Herkesten çok üstünlük sağlamaya, iyiliklere ve güzelliklere kavuşmaya, sıkıntı ve üzüntülerinizden kurtulacağınıza işarettir…

 3. Selamün aleyküm. Rüyamda benim alt dudağıma dikiş atılıyordu. Kimin attığını hatırlamıyorum. Korkuyordum ama Hiç ağrı hissetmiyordum.
  Yorumlarsaniz mutlu olurum.

  Reply
  • Gülsüm Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : Alın terinizle kazanacağınız paraya kavuşmaya, bir arkadaşınızın size sadık olacağına, bol paraları kazanmaya işarettir…

 4. Rüyamda eski konuştuğum erkek arkadaşımın dudaklarında çok sayıda uçuk çıktığını gördüm o da çoğu iyileşti dedi

  Reply

Leave a Comment