Rüyada Dişçi Görmek, Disci Olmak, Olduğunu Gormek

Rüyada Dişçi Görmek

Rüyada dişçi görmek; üzüntülü bir anınızda dost bir elin sizi teselli edeceğine işarettir. Disci gormek, sıkıntılarınızda ve üzüntülerinizde sizi gerçekten seven birisi ta­rafından teselli edileceğiniz anlamına gelir. Rüyada dişçi görmek, tanıdıklardan bir kimsenin hastalanacağına işaret eder. Bazen bu rüyayı hastalıktan şifa bulmakla da tabir eden yorumcular vardır.

 • Dişçinin diş çektiğini görmek: Bir vefat haberi alacağınız anlamına gelir.
 • Diş kırdığını görmek yukarıda diş bahsinde açıklandığı gibi dişin işa­ret ettiği kişinin bela ve kötülük göreceğine işarettir.
 • ibn-i Sirin’e göre; bir kimsenin bir di­şinin düştüğünü ve onu düştüğü yerden aldığını görmesi ölen çocuğunun yerine başka bir çocuğunun dünyaya gelmesi anlamına gelir.
 • İbn-i Kesir’e göre: dişlerin küçüldüğü­nün görülmesi iyilik ve güzellikle, büyüdüklerinin görülmesi de müjdeli ha­berle tabir olunur.
 • Salimi’ye göre, dişlerinden birinin kucağına elbise­sinin eteğine veya eline düştüğünü görmek iki şekilde yorumlenır: Hamile kadının doğurması, eline mal geçip ondan fayda görülmesi.

Rüyada Dişçi Olmak, Olduğunu Görmek

Dişçi olduğunu gormek, Güçlü ve kudretli bir kişiden he­men hemen her konuda yardım göreceğinize, o kişinin sayesinde düşmanla­rınızı da uzaklaştıracağınıza işarettir. Diyanet ruya tabirlerine göre dişçi olmak veya olduğunu görmek, Tüm sıkıntılarınızdan, üzüntülerinizden kurtulacağınıza, rahata ve huzu­ra ereceğinize, sağlığınızın ve geçiminizin yerinde olacağına işarettir.

Diş Çektirmek

Dişinizi çektirdiğinizi görmek; bir ölüm haberi alacağınıza işaret eder. Başka bir ruya alimine göre diş çektirmek, dostlarınızı, arkadaşlarınızı kendi çıkar­larınız için kollanmaya zorunlu tutacağınıza, hatta yeri geldiği zaman da onların sıkıntından geçiminizi sağlamaya çalışacağınıza işarettir.

Ruyada Dis Doktoru Gormek

Rüyada diş doktorunu görmek; para veya mal bakımından bir zarara gireceğine işaret sayılır. Bir başka ruya alimine gore diş doktoru gormek, Kendi işinizi kurmak için çok çaba harcayacağınıza, ancak hep başkalarının yanın­da çalışacağınıza işarettir.

Ruyada Diş Gormek

Üst sıra dişleri erkek, alt sıra dişleri kadın, azı dişleri de aile fert­leri ve akrabalarla tabir olunmuştur. Bazı rüya tabircilerine göre üst sırada enyab (çenenin yan tarafında­ki kesici dişler) adı verilen sivri dişin yanındaki azı dişlerinden sağ tarafta bulunan, baba ya da ona vekalet amacıyla makamında oturan erkek ev­lada; sol tarafta bulunan azı dişi ise amcaya ve ikinci erkek evlada; onla­rın yanlarındaki azı dişleri de sırasıyla aile reisine, alt sırada bulunanlarsa bu düzen ile anne, kız evlat, hala ve teyzeye, ön dişlerse akrabaya dela­let eder.

“Rüyada Dişçi Görmek, Disci Olmak, Olduğunu Gormek” konusunda 6 mesaj

 1. Tanamadigim ınsanlar önce cocugu sonrada babası dışımı kopartmaya çalışıyorlar ama ikiside koparamıyor bu ne anlama geliyor

  1. 1001 Rüya Tabiri

   Güzel Kardeşim Rüyanızın Yorumu Şöyle : Sıkıntıları atlatmaya, bir yerden güzel haber duymaya, uzun ve yorucu bir yolculuğa çıkmaya, hayat tarzınızın değişeceğine işarettir…

 2. Hatçam ruyamda 3 tane erkek gördüm babası ve 2 tane erkek cocugunu gördüm küçük oğlu ağzıma ılaç sürüyor ve kopartmaya çalişyor ama kopartdirmiyorum sonra banasi diyor ne yapıyorsun dur ben bakayim diyor bakiyoruz sağ tarafdan üçüncü dışım çok küçülmüş diyoruz çürümüşde onu kopartmaya çalişyoruz ama kopartamadik görmedim ben kopartdigini. Bu nedir.
  Boşanmış ama hayatimda biri var evli dilim.

  1. Tanamadigim ınsanlar önce cocugu sonrada babası dışımı kopartmaya çalışıyorlar ama ikiside koparamıyor bu ne anlama geliyor

  2. 1001 Rüya Tabiri

   Anonim Kardeşim Rüyanız Yorumlanmıştır Anlayışınız İçin Teşekkür Ederim İyi Geceler Dilerim…

  3. 1001 Rüya Tabiri

   Güzel Kardeşim Rüyanızın Yorumu Şöyle : Hayatınızda farklı değişimler olmasına, gam ve kederden kurtulmaya, eğlenceye, sevinmeye, sözlerinizin yerine gelmesine işarettir…

Rüyanızı yazın, yorumlayalım

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: İçerik korunmaktadır !!