Rüyada Çıra Görmek, Cira Vermek, Yakmak

Rüyada Çıra Görmek

Çıra görmek, bazen bu rüya salih bir insanın rüya sahibinin evini ziyaret etmesine de işarettir. Bazen çıra görmek, evlada da yorumlanır. Ölüme ya da servete işarettir. Diyanet ruya tabirleri alimleri ruyada cira gormek için şu yorumları yapmıştır; Melik, hâkim, evlat, düğün, makam, güzel ve hayırlı iş, şeref, ev, sevinç ve mutluluk, ilim, servet, kazanç, cariye, menfaat, bir şe­yin görüldüğü şekilde gerçekleşmesi.

 • Çıra yakmak: Bir yakınınızla ba­sit bir olaydan dolayı aranızın açılacağına işarettir.
 • Çıra söndürmek: Atı­lan yeni adımların başarıyla sonuçlanacağına işarettir.
 • Yabancı birine çı­ra vermek: Ticarette kazanca ve onun getireceği mutluluğa işarettir.
 • Çıra­nın elinden düşmesi: Elde avuç da ne varsa yitirmeye yorumlanır.

Rüyada Çıra Vermek

Birine çıra vermek veya verdiğini gören bir hastayı iyi bakım ve tedavi sayesinde iyileştirir. Çıra vermek, emreden veya yasaklar koyan, insanlara yardımcı olan bir kimseyle tabir olunur. Eğer çıra yanmıyorsa tabiri yukarıdaki açıklamanın tersi olur.

Rüyada Çıra Yakmak

Rüyada yanan bir çıra görmek, manevi olarak yükselmeye işarettir. Bu rüya muradın kabulüne ve dini yönden kuvvetlenmeye de işarettir. Çıra yakıp da aydınlandığını gören kimse, ilim tahsil eder. Çıranın evde yanıp aydınlattığını gören kimse, doğru yolda ilerlemeye devam eder.

Rüyada çıra görmek, çıra yakmak

Diyanet Ruya Tabirleri: Ruyada Cira Gormek

 • İbn-i Şirin:Yanmakta olan birçok çıra görmek adaletli melik, insaf sa­hibi hakim ve zahit alimle tabir olunur. Bir rivayete göre, o yörede düğün, ziyafet ya da büyük bir eğlence olur,” demiştir.
 • İsmail Eş’as’a göre: elinde yanmakta olan bir çıra gören evlat, şöhret ve zenginlik sahibi olur. Eğer rüya sahibi fitne ve fesat çıkarıcılardan ise günahlarından dolayı tövbe eder. Allah’a ortak koşanlandansa hidayete erer. İnanç sahibi biriyse Allah’a karşı görevlerini yerine getirmede kusur etmez.
 • Elindeki çıranın, yani idare lambasının söndüğünü görenin oğlu hastalanır veya itibarı sarsılır.
 • Elindeki çıranın söndüğünü gören ibadet ve taatte kusurda bulunur.
 • Elinde çifte kandilli yanan bir çıra görenin ikiz çocukları olur.
 • Ebu Sait El Vaiz:Yanan kandil görmek kalp nurunun çokluğu, iman kuvveti, murada ermekle tabir olunur. Bir çıra yakarak çevreyi aydınlattı­ğını gören ilim sahibi olur. Bir çırayı üfleyerek söndürdüğünü gören haklı bir kimsenin işini engellemeye çalışırsa da başarılı olamaz. Gündüz vakti elinde çırayla yürüdüğünü gören oldukça dindar olur. Gece vakti elinde çı­ra ile yürüdüğünü gören dindar ve inançlı olmaya gayret eder. Evinde yan­makta olan bir çıra görmek, alimlerden ya da devletin ileri gelenlerinden birinin o eve gireceğine veya itaatkâr ve dindar bir evlat sahibi olacağına işarettir,” demiş.
 • Salimi’ye göre; evindeki idare lambasını yanıyor görmek iyidir. Çıra­nın sönmüş olduğunu görmekse kötüdür. Yanmakta olan çıranın söndü­ğünü görmek ev sahibinin kötülüğüne, fakirliğe, işlerin bozulmasına, yaşa­dığı yerde isminin ve namının unutulmasına delalet eder. Bir rivayete gö­re, kendinin ya da oğlunun hastalığına işarettir. Elindeki çıranın sönmesinden korktuğunu gören, birinin ölümünden korkar. Eğer sönerse ölmesin­den korktuğu kişi ölür. Sönmezse, ölmesinden korktuğu kişi iyileşir ve ya­şamına devam eder.

Rüyada Çıra Görmek, Cira Vermek, Yakmak konusunda 6 mesaj

  1. 1001 Rüya Tabiri

   mustafa Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : Ömrünüzün sonuna kadar rahat bir yaşam süreceğinize, bir işin menfaatinize uygun bir biçimde olacağına, davet almaya işarettir…

  1. 1001 Rüya Tabiri

   Suna Kardeşim Rüyanızın Yorumu Şöyle : Bir yerden alacağınız ve faydalı olacak manevi desteğe, kabiliyetlerinizin nihayet mükafatlandırılacağına, kendi meslek sahanızda en yüksek mevkiye gelmeniz için size teklif yapılacağına işarettir…

 1. Rüyada sobanın içinde yanan çırayı Görüp SONRA sobada yanan çıtanın bir kısmını çıkartıp söndürmek neye işaret eder

  1. 1001 Rüya Tabiri

   Ayhan Kardeşim Rüyanızın Yorumu Şöyle : Yüksek mertebeye erişerek mal sahibi olmaya, yakınlarınızdan birinin sağlık haberlerini alacağınıza, elinizden geldiği kadarıyla zor durumdakilerin yardımına koşacağınıza işarettir…

Rüyanızı yazın, yorumlayalım

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: İçerik korunmaktadır !!