Rüyada Cinayet Görmek, Cinayet İşlemek, İşlendiğini Gormek

Rüyada Cinayet Görmek

Birinin bir başkasını öldürdüğünü görmek katilin maktüle hayrının ve faydasının dokunacağına veya zulmedeceğine; birini öldürdü­ğünü görmek ona iyilik etmeye, kendisinin bir başkası tarafından öldürül­düğünü görmek ömrünün uzun olacağına delalet eder. Rüyanızda birini öldürüyorsanız; Bilerek veya bilmeyerek birine yapmış olduğunuz kötülükten dolayı af dilemeniz gerektiğine, hiç ummadığınız birinin ölüm haberini alacağınız anlamına gelir.

Kendini öldürülmüş görmek, ancak kim tarafından öldürüldüğünü bilememek din kurallarına gereği gibi uyma­maya, kendisini öldüreni bilirse düşmana karşı zafer kazanmaya, birini öldürdüğünü ve öldürdüğü kişinin kanından pislik aktığını görmek, öldürüle­nin öldürenden kötülük görmesine delalet eder.

Bazı rüya tabircileri, cinayet görmek hacca gitmek isteyen biri için mu­radına ermeye, rüya sahibi hastaysa iyileşmeye işarettir. Bir rivayete gö­re cinayet rüyası belaya ve nimetin yok olmasına delalet eder, demişler­dir.

Rüyada Cinayet İşlemek

Birini öldürdüğünü ve öldürülen kişinin cesedinden kan aktığını göre­nin eline mal geçer. Eğer kan akmazsa eline mal geçmez. Cesedinin öldürdüğü adamın kanları içinde yuvarlandığını görmek, o adamın malından yararlanmasına, birini öldürüldükten sonra beyaz kan çıktığını görmek imanının gitmesi anlamına gelir. Bir cinayet işlediğini itiraf ettiğini gören valiliğe, halk arasında hürmet edilen bir makama erişir.

Rüyada Cinayet İşlendiğini Görmek

Eğer katil kadın, hadım ağası, ergenlik çağına erişmemiş çocuk veya sakal ve bıyığı yeni çıkmış genç bir delikanlıysa rüya sahibinin hastalığına işarettir. Bir çocuğun öldürülüp pişirildiğini ve etlerinin koparıldığını görmek ba­basının zulme uğrayacağına işarettir. Bir topluluğun birbirlerini öldürdük­lerini görmek halk arasında hurafelerin ortaya çıkmasına, bir insanı öldü­rüp cesedini arkasına aldığını görmek para cezası ödeyeceğine, zarara uğrayacağına delalet eder.

Bir başkanın, halkını, boyunlarını vurmak suretiyle öldürtmesini gör­mek, başkanın zulmünden kurtularak hürriyetine kavuşmalarına, hükümetten iyilik görmelerine işarettir. Rüyada bir cinayet işlendiğini görmek; komşularınızdan bir kimsenin evine hırsız girerek oldukça kıymetli eşyalarının çalınacağına; katili yakaladığınızı görmek; etrafınızdaki bazı kimselere iyilik yapacağınıza işaret sayılır.

Ruyada Cinayet İşlediğini Gormek

Birini öldürdüğünü, fakat öldürdüğünün kim olduğunu bilmediği gibi, kim olduğunu anlamaya da çalışmadığını yani oralı bile olmadığını gören düşmanını yener, üzüntü ve sıkıntılarından kurtulur. Cinayet işlediğini gormek ve boğazını kesmeyerek öldürdüğünü görmek, öldürülenin iyilik ve fayda elde etmesine delalet eder. Bir nefsi öldürdüğünü gören üzüntü ve kederden kurtulur. Allah rızası için öldürdüğünü gören kimse ticaretten kazanç elde eder, şehit olarak ölür.

Ruyada Öldürülmek

Kendi kendisini öldürdüğünü gören tövbekar olur. Boynu vurulmak suretiyle öldürüldüğünü gören, eğer köleyse serbest bırakılır, üzüntü ve sıkıntılardadan kurtulur, borçluysa borcunu öder, eline oldukça mal geçer. Bir kölenin efendisinin kendisini öldürdüğünü görmesi serbest bırakıl­ması anlamına gelir.

Ünlü Diyanet Rüya Tabirleri Yorumcularına Göre

 • Rüya tabircisi Kirmani: “Birini öldürdüğünü gören, öldürdüğünü gördü­ğü kişiye iyilik ve yardım eder. Bir topluluğun kendisini zulmederek öldür­düklerini gören kimseye sultan veya ona vekalet edenler tarafından iyilik ve yardımda bulunulur. Bir kimseyi zulmederek öldürdüğünü gören asi ve ken­dine zulmedici olur ve Allah da onun başına bir bela gönderir,” demiştir.
 • Mağripli Cabir: Çocuğunu öldürdüğünü görene Allah helal rızık nasip eder. Bir rivayete göre mal ve dünya zenginliği için çocuğuna zulmeder,” demiştir.
 • İbn-i Sİrin’e göre, bir kadın, eşini öldürdüğünü görse, onu işlemediği bir günahla suçlarlar. Küçük bir çocuğu öldürüp pişirdiğini gören kötü fiil­lerin başında gelen livata (erkek erkeğe ilişki) ile ayıplanır.
 • Nabluslu Abdulgani’ye göre, cinayet işlediğini görmek suç ve günah işlemek anlamına gelir. Kendi kendisini öldürdüğünü gören nasuh tövbe­siyle tövbe eder. Yani bir daha suç işlememek üzere tövbe eder. Birini öl­dürdüğünü gören büyük bir günah işler. Öldürdüğünü gören çok yaşar ve büyük iyilikler görür.

Ruyada Ciyanet Görmenin Psikolojik-Modern Anlamı

Bir eylem olarak cinayet, rüyalarda kişisel doğa­mızın, karakterimizin içinde var olan, ancak bizim onayladığımız ve rahatsız olduğumuz bir parçanın varlığını belirtir. Dolayısıyla cinayet ve onun faili olan katil, modern yaklaşıma göre, bu tür huy ya da karakter özelliklerimizi kontrol etme ya da baskı altı­na alma güdümüzü simgeler. Eğer bir katil tarafından saldırıya uğ­rayan bizsek, hayatımızın ve kişilik yapımızın içinde bizi rahatsız eden, ürküten, başımıza olumsuz işler gelmesine neden olacağını düşündüğümüz bir şeyler var demektir.

Bu bizim tanık olduğumuz bir cinayetse, bu durumda öldürülen kişinin kimliği ve neyi temsil ettiği saptanmalıdır. Öldürülen tanıdığınız bir insansa, onunla ilgili bazı kuşku ve rahatsızlıklarınız olduğu söylenebilir. Saldırıya uğra­yan anonim bir kişilikse, giysisi ve rüyada üstlendiği “rol”, onun simgelediği şeyin ne olduğunu anlamamıza yardımcı olabilir.

Rüyada Öldürmek-Rüyada Yılan Öldürmek-www.1001ruyatabiri.com
Rüyada Öldürmek-Rüyada Yılan Öldürmek

Ruyada Katil Görmek

Rüyada bir katil görmek, doğulu ve batılı rüya yorumcularına göre, sevinçli bir haberle karşılaşacağınıza yorumlanır. Rüyada katil olduğunu görmek; büyük bir hayra önayak olmakla yorumlanır.

Bu Duaları Kaçırmayın!BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için de BURAYA TIKLAYARAK rüya uygulamasını indirip uygulamanın içindeki sayfaların altına yorum olarak yazarsanız rüyanız (kahin) tarafından hemen yorumlanır.

“Rüyada Cinayet Görmek, Cinayet İşlemek, İşlendiğini Gormek” konusunda 7 mesaj

 1. Rüyamda 2 tane bilmediğim kadını ile bir cafede tanıştım..kadınlar cafede çalışıyordu..tanıştığımda yanimda sevdigim adam da vardı..sonra neden bilmiyorum kadınları öldürdüm..korkup saklamak için çöplüğe götürmeye karar verdim.. sonra kadının biri canlanmış olarak karşıma çıktı ama kendisini benim öldürdüğümü bilmiyordu.. nedir rüyamın yorumu

  1. 1001 Rüya Tabiri

   Beyaz Kardeşim Rüyanızın Yorumu Şöyle : Pek yakında muradınıza ereceğinize, çabuk ve iyi güzel müjdeli habere, yakın zaman sonra para geleceğine işarettir…

 2. Slm. Uzun zamandır böyle rüyalar görüyorum 🙁
  Rüyada birini öldürmüşüm ama kim olduğunu bilmiyorum öldürdüğümü de görmedim sonra hapise girdim birden 2 kadın gardiyan bana eşlik etti eşime ulaşmama izin verildi mesaj attım beni kurtarmak zorundasın diye o geleceğine yerine bir kız çocuğu geldi sarışın mavi gözlü çok güzel bir kız çocuğu senin ne işin var burada diyorum bana bir kez anne de dedim bana Türkçe sana anne diyemem ama bunu söyleyebilirim dedi: yabancı dilde bana gülerek elleri boynumda bana güya şiir okumuş ve başka bir dilde anlamadığım anne demiş sarıldık baya ben ağladım ve ağlamış olarak sabahın 4:35 uyandım. İnternet de yorum bulamadım. Evliyim ve çocuğum yok ama olmasını çok istiyorum. Teşekkürler şimdiden

 3. Rüyamda komşumun cocugunun 1.5 yaşında biz balkonda oturken prmaklik arasından düşerken gördüm o an hc bsey ypamadm soka grdim sonra aşağıya nasıl indim bilmiyorum 9 yaşlarında bi çocuk yere yatirmis yardım edin diye bagiriyodu ve annesi hala balkonda şoka girmis sanki farkında değildi. Benm çocuğum ve onun bi ccgu daha var onları al gel hstaneye gdiyoruz dye bagrdim beklyrum yok bnde 1kurus para telefonda yk arkadasm gelmiyo ben dakiklar sayıyorum çünkü çocuğun bogaznda cisim var arkadasm gelmeynce eve kstum baktm yk o sra tlefnmu aldm aradm buldum sokakta taksiye binelim hafi dyrum para yk mnibusle gtcez dyo ben cldirdim cocuk ne kadardır nefessiz bi an once gitmeliyiz dyrum. Bu durumda uyandim hastaneye gtsek kurtulcakmiydi dye düşünüyorum. Rüyamın anlami nedir nolur yardmci oln

  1. Rüyamda komşumun cocugunun 1.5 yaşında biz balkonda oturken prmaklik arasından düşerken gördüm o an hc bsey ypamadm soka grdim sonra aşağıya nasıl indim bilmiyorum 9 yaşlarında bi çocuk yere yatirmis yardım edin diye bagiriyodu ve annesi hala balkonda şoka girmis sanki farkında değildi. Benm çocuğum ve onun bi ccgu daha var onları al gel hstaneye gdiyoruz dye bagrdim beklyrum yok bnde 1kurus para telefonda yk arkadasm gelmiyo ben dakiklar sayıyorum çünkü çocuğun bogaznda cisim var arkadasm gelmeynce eve kstum baktm yk o sra tlefnmu aldm aradm buldum sokakta taksiye binelim hafi dyrum para yk mnibusle gtcez dyo ben cldirdim cocuk ne kadardır nefessiz bi an once gitmeliyiz dyrum. Bu durumda uyandim hastaneye gtsek kurtulcakmiydi dye düşünüyorum. Rüyamın anlami nedir nolur yardmci oln

  2. 1001 Rüya Tabiri

   Nisa kardeşim rüyanın yorumu şöyle : İşlerinizde kendi kararlarınızı kendiniz vermek zorunda gerektiğine, erken evlilik yapacağınıza, hayırlı işlere, erkek çocuğa, bir mirasa veya yüklü bir paraya kavuşacağınıza, helal mala, işlerinizin yoluna gireceğine, zorlukları aşmaya, isteklerinize birer birer kavuşacağınıza işarettir…

  3. 1001 Rüya Tabiri

   Utku kardeşim rüyanın yorumu şöyle : İyiliğe, rahata kavuşmaya, en büyük isteğinize ulaşacağınıza, hayırlı ve bol paraya, kendi emeğinizle para kazanmaya, ömrünüzün uzun olmasına veya mal sahibi olacağınıza, kıymetli bir dostluk kuracağınıza, malınızın artacağına, para bularak kendi işinizi genişleteceğinize, sıkıntılardan kurtulup rahata kavuşmaya işarettir…

Rüyanızı yazın, yorumlayalım

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: İçerik korunmaktadır !!