Rüyada Cinayet Görmek, Cinayet İşlemek, İşlendiğini Gormek

Rüyada Cinayet Görmek

Birinin bir başkasını öldürdüğünü görmek katilin maktüle hayrının ve faydasının dokunacağına veya zulmedeceğine; birini öldürdü­ğünü görmek ona iyilik etmeye, kendisinin bir başkası tarafından öldürül­düğünü görmek ömrünün uzun olacağına delalet eder. Rüyanızda birini öldürüyorsanız; Bilerek veya bilmeyerek birine yapmış olduğunuz kötülükten dolayı af dilemeniz gerektiğine, hiç ummadığınız birinin ölüm haberini alacağınız anlamına gelir.

Kendini öldürülmüş görmek, ancak kim tarafından öldürüldüğünü bilememek din kurallarına gereği gibi uyma­maya, kendisini öldüreni bilirse düşmana karşı zafer kazanmaya, birini öldürdüğünü ve öldürdüğü kişinin kanından pislik aktığını görmek, öldürüle­nin öldürenden kötülük görmesine delalet eder.

Bazı rüya tabircileri, cinayet görmek hacca gitmek isteyen biri için mu­radına ermeye, rüya sahibi hastaysa iyileşmeye işarettir. Bir rivayete gö­re cinayet rüyası belaya ve nimetin yok olmasına delalet eder, demişler­dir.

Rüyada Cinayet İşlemek

Birini öldürdüğünü ve öldürülen kişinin cesedinden kan aktığını göre­nin eline mal geçer. Eğer kan akmazsa eline mal geçmez. Cesedinin öldürdüğü adamın kanları içinde yuvarlandığını görmek, o adamın malından yararlanmasına, birini öldürüldükten sonra beyaz kan çıktığını görmek imanının gitmesi anlamına gelir. Bir cinayet işlediğini itiraf ettiğini gören valiliğe, halk arasında hürmet edilen bir makama erişir.

Rüyada Cinayet İşlendiğini Görmek

Eğer katil kadın, hadım ağası, ergenlik çağına erişmemiş çocuk veya sakal ve bıyığı yeni çıkmış genç bir delikanlıysa rüya sahibinin hastalığına işarettir. Bir çocuğun öldürülüp pişirildiğini ve etlerinin koparıldığını görmek ba­basının zulme uğrayacağına işarettir. Bir topluluğun birbirlerini öldürdük­lerini görmek halk arasında hurafelerin ortaya çıkmasına, bir insanı öldü­rüp cesedini arkasına aldığını görmek para cezası ödeyeceğine, zarara uğrayacağına delalet eder.

Bir başkanın, halkını, boyunlarını vurmak suretiyle öldürtmesini gör­mek, başkanın zulmünden kurtularak hürriyetine kavuşmalarına, hükümetten iyilik görmelerine işarettir. Rüyada bir cinayet işlendiğini görmek; komşularınızdan bir kimsenin evine hırsız girerek oldukça kıymetli eşyalarının çalınacağına; katili yakaladığınızı görmek; etrafınızdaki bazı kimselere iyilik yapacağınıza işaret sayılır.

Ruyada Cinayet İşlediğini Gormek

Birini öldürdüğünü, fakat öldürdüğünün kim olduğunu bilmediği gibi, kim olduğunu anlamaya da çalışmadığını yani oralı bile olmadığını gören düşmanını yener, üzüntü ve sıkıntılarından kurtulur. Cinayet işlediğini gormek ve boğazını kesmeyerek öldürdüğünü görmek, öldürülenin iyilik ve fayda elde etmesine delalet eder. Bir nefsi öldürdüğünü gören üzüntü ve kederden kurtulur. Allah rızası için öldürdüğünü gören kimse ticaretten kazanç elde eder, şehit olarak ölür.

Ruyada Öldürülmek

Kendi kendisini öldürdüğünü gören tövbekar olur. Boynu vurulmak suretiyle öldürüldüğünü gören, eğer köleyse serbest bırakılır, üzüntü ve sıkıntılardadan kurtulur, borçluysa borcunu öder, eline oldukça mal geçer. Bir kölenin efendisinin kendisini öldürdüğünü görmesi serbest bırakıl­ması anlamına gelir.

Ünlü Diyanet Rüya Tabirleri Yorumcularına Göre

  • Rüya tabircisi Kirmani: “Birini öldürdüğünü gören, öldürdüğünü gördü­ğü kişiye iyilik ve yardım eder. Bir topluluğun kendisini zulmederek öldür­düklerini gören kimseye sultan veya ona vekalet edenler tarafından iyilik ve yardımda bulunulur. Bir kimseyi zulmederek öldürdüğünü gören asi ve ken­dine zulmedici olur ve Allah da onun başına bir bela gönderir,” demiştir.
  • Mağripli Cabir: Çocuğunu öldürdüğünü görene Allah helal rızık nasip eder. Bir rivayete göre mal ve dünya zenginliği için çocuğuna zulmeder,” demiştir.
  • İbn-i Sİrin’e göre, bir kadın, eşini öldürdüğünü görse, onu işlemediği bir günahla suçlarlar. Küçük bir çocuğu öldürüp pişirdiğini gören kötü fiil­lerin başında gelen livata (erkek erkeğe ilişki) ile ayıplanır.
  • Nabluslu Abdulgani’ye göre, cinayet işlediğini görmek suç ve günah işlemek anlamına gelir. Kendi kendisini öldürdüğünü gören nasuh tövbe­siyle tövbe eder. Yani bir daha suç işlememek üzere tövbe eder. Birini öl­dürdüğünü gören büyük bir günah işler. Öldürdüğünü gören çok yaşar ve büyük iyilikler görür.

Ruyada Ciyanet Görmenin Psikolojik-Modern Anlamı

Bir eylem olarak cinayet, rüyalarda kişisel doğa­mızın, karakterimizin içinde var olan, ancak bizim onayladığımız ve rahatsız olduğumuz bir parçanın varlığını belirtir. Dolayısıyla cinayet ve onun faili olan katil, modern yaklaşıma göre, bu tür huy ya da karakter özelliklerimizi kontrol etme ya da baskı altı­na alma güdümüzü simgeler. Eğer bir katil tarafından saldırıya uğ­rayan bizsek, hayatımızın ve kişilik yapımızın içinde bizi rahatsız eden, ürküten, başımıza olumsuz işler gelmesine neden olacağını düşündüğümüz bir şeyler var demektir.

Bu bizim tanık olduğumuz bir cinayetse, bu durumda öldürülen kişinin kimliği ve neyi temsil ettiği saptanmalıdır. Öldürülen tanıdığınız bir insansa, onunla ilgili bazı kuşku ve rahatsızlıklarınız olduğu söylenebilir. Saldırıya uğra­yan anonim bir kişilikse, giysisi ve rüyada üstlendiği “rol”, onun simgelediği şeyin ne olduğunu anlamamıza yardımcı olabilir.

Rüyada Öldürmek-Rüyada Yılan Öldürmek-www.1001ruyatabiri.com
Rüyada Öldürmek-Rüyada Yılan Öldürmek

Ruyada Katil Görmek

Rüyada bir katil görmek, doğulu ve batılı rüya yorumcularına göre, sevinçli bir haberle karşılaşacağınıza yorumlanır. Rüyada katil olduğunu görmek; büyük bir hayra önayak olmakla yorumlanır.

Bu Duaları Kaçırmayın!BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için de BURAYA TIKLAYARAK rüya uygulamasını indirip uygulamanın içindeki sayfaların altına yorum olarak yazarsanız rüyanız (kahin) tarafından hemen yorumlanır.

“Rüyada Cinayet Görmek, Cinayet İşlemek, İşlendiğini Gormek” üzerine 23 yorum

  1. Hocam rüyamda okuldan arkadaşlarla gidiyoduk sonra elimde bıçak vardı ekmek bıçağı sonra yolun ortasında bı adam bana bıçak çekti bıçak azdaha karnıma nıma saplayacaktı ama ben kurtuldum sonra ekmek bıçağını adamın karnına salladım adam öldü sadece adamın öldüğünü gördüm ama kameraların önünde öldürdüm sonra annemin yanına gittim pişman bı halde sonra rüyam bitti

    Cevapla
    • Merhaba Kardeşim Rüyanın Yorumu Şu Şekildedir : Çevrenizde cömertliğinizle yardımda bulunacak hayırlı insan olduğunuza ya da olacağınıza, sırların ortaya çıkmasına işarettir…

Rüyanızı yazın, yorumlayalım