Rüyada Cezaevi Görmek, Cezaevine Girmek

Rüyada Cezaevi Görmek

Kendini ceza evinde görmek; yaptığınız işte muvaffak olup, şan ve şeref kazanacağınıza işarettir. Cezaevi görmek, üzüntü ve kedere işarettir. Bir kimse, ölmüş birini hapishanede görse, o ölünün üzerinde ödenmemiş kul hakkı ve borcu bulunduğuna işaret vardır. Bir kadının rüyasında, devlet başkanının kendisini hapsettiğini görmesi, o kadının büyük bir adamla evlenmesine işaret eder. Rüyada görülen hapishane gurura, boş şeylerle kendini aldatmaya delalet eder.

Rüyada Cezaevine Girmek

Rüyada cezaevine girmek veya, kendinizi bir mahkûm olarak gördüyseniz, dış koşullar tarafından zor durumda bırakılıp köşe­ye sıkıştırılıyorsunuz demektir. Bu rüya çoğunlukla, dış koşulların etkinliğine karşın, asıl sorumluluğu ve suçu kendi yanlış davranış­larınızda ve hatalarınızda aramanız gerektiği konusunda bir uya­rıdır.

Rüyada kendisini cezaevinde gören kimse, doğru yoldan sapar. Bir kimse rüyasında hapse atılmış olduğunu ve orada ayaklarına sopa ile vurulduğunu görürse, vurulan sopa sayısınca eline para geçer. Zulme uğramış ve çaresiz kalmış bir kimsenin cezaevi görmesi, duası ve bedduasının kabul edileceği anlamına gelir.

Ruyada Hapishane Gormek

Rüyanızda hapishane gördüyseniz veya kendinizi hapiste gördüyseniz; İstemeyerek yaptığınız bir yanlışlıktan dolayı zarara uğrayacağınıza işarettir. Dar bir kapıdan, kapalı bir yerden, bir hapishane veya benzeri bir yerden kurtulduğunu ve ferahladığını gören kimse, gerçekten ferahlar ve bütün işlerinde rahata kavuşur; ölümcül bir kazadan kurtulur. Hapse girip orada rahat olduğunu gören kimse, kendi tecrübesiyle elde edemeyeceği ilimleri öğrenir. Hapiste olan bir kimse rüyasında hapishane kapılarının açık olduğunu görürse, hapisten çıkar.

Ruyada Cezaevi Görmenin Psikolojik-Modern Anlamı

Rüyalarımızda hapishane, kendi kendimizi düşürdüğümüz tuzağı simgeler. Dış şartların olumsuzluğundan yakınıyor, ancak bu şartları kendi davranışlarımız ve hatalarımız­la yarattığımızı fark etmiyor olabiliriz. Bazen de cezaevi ve hapis­hane duyguları, görevimizi yerine getirmediğimiz için kendimizi yargıladığımız ve hatalarımızdan dolayı suçluluk duymakta olduğumuzu vurgular.

Ruyada Gardiyan Görmek

Rüyanızda gardiyan gördüyseniz; Yakın dostlarınız arasında münakaşaya katılıp, durumunuzun güçleşeceğine, söylediğiniz bir sözden dolayı zan altında kalacağınıza, zor günler yaşayacağınıza işarettir. Bir cezaevi görevlisi ya da gardiyan, köşeye sıkıştırılmışlık duygusunun temsilcisi olduğu gibi, bedelini ödemek duru­munda olduğumuz kendi hatalarımıza ve suçluluk duygularımıza da işaret eder.


8 thoughts on “Rüyada Cezaevi Görmek, Cezaevine Girmek”

 1. Hocam merhaba rüyamda ayrıldığım kiZ arkadaşıma mesaj yazıyordum ve bana cevap olarak mesaj yazmış çıkma zamanım geldi nerdeyse diye. Bende anlamışım cezaevine girdiğini kendisi açık açık söylememiş. Mesaj yoluyla çıkma zamanının geldiğini söylemesi ne anlama gelmektedir teşekkürler.

  Reply
  • Merhaba Kardeşim Rüyanın Yorumu Şu Şekildedir : Rahat ve bolluk içinde güzel bir hayata ulaşmaya, kısa zamanda heyecanlı saatler geçireceğinize, bir yerden paraların gelmesine işarettir…

  • Merhaba Kardeşim Rüyanın Yorumu Şu Şekildedir : Sıkıntılarınızın kaynağına inerek bu sıkıntılarınızı kökünden halledeceğinize, iş ve özel hayatınızda paraya ulaşılacağına işarettir…

 2. Merhaba
  Rüyamda ablamı cezaevinde gördüm fakat görüntülü olarak telefonla görüşüyorduk. Ne anlama geliyor acaba? Şimdiden teşekkürler.

  Reply
  • Nurten Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : Çabucak yüksek dereceye çıkmaya, mal ve ganimete erişmeye, şöhretinizin artacağına, temiz kazanca fazla nail olmaya işarettir…

 3. Merhaba, rüyamda cezaevinde bir koğuşta yemek yeniliyordu. Herkes oturmuş yiyordu ben de yemek alıyordum. Yemekte barbunya mercimek çorbası ve pilavbve tavuk vardı. Ben oturacakken herkes yemeğini bitirip kalkmıştı. Sonra gardiyan geldi ve tahliye olduğumu söyledi. Yorumlarsanız sevinirim.

  Reply
  • Ömer Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : Murada ermeye, mutlu bir şekilde hayatınızı sürdürmeye, bütün korku ve sıkıntılardan kurtulmaya, hayatı iyi yaşamaya işarettir…

Leave a Comment