Rüyada Boru Görmek, Takmak, Taşımak

Rüyada Boru Görmek

Rüyada boru görmek ve çalmak, fena ve üzücü bir haber alınacağına işaret eder. Boru çaldığını gören yalan söyler ve yalanının tasdik edilme­si için de yemin içer, daha sonra ise gerçek ortaya çıkar. Bazı rüya tabircileri, boru çaldığını görmek dört türlü yorumlanır de­mişlerdir: Savaş, gizli yapılan bir işin meydana çıkması, şöhret, Hicaz’a yolculuk yani Hac. Cafer Sadık (r.a.): “Boru çaldığını gören kötü bir haber alır, yalan söz­ler duyar, bela ve musibetlere uğrar ve boru çalanın sırrı ortaya çıkar,” di­yor.

  • Boru çalmak boruya üflemek: Dedikoducu ve iftiracı bir kimsenin kişiliğinin or­taya çıkması anlamına gelir.
  • Boru sesi duymak: Bir yalan yüzünden kötü haber alacağınız anlamına gelir.
  • Su borusu: Para kazanmak ve bereketi an­lamına gelir. Rüyada su borusu görmek; hayatta bir takım güçlüklere rastlanacağına, bir davanın kaybedileceğine işarettir.
  • Borudan su akmasını engellemek: İşlerin bozulmasına ve zarar anlamına gelir.
  • Boru imal etmek: Zorlukların bitmesine ve işlerin yolunda gitmesi anlamına gelir.
  • Borudan su aktığını görmek: Mesleğinizde bazı sorunlar yüzünden sı­kıntılı anlar yaşayacağınız anlamına gelir.

Rüyada Boru Takmak

Boru çalan takmak söyleyip yemin eder, ya kötü bir haber alır veyahutta sırrı ortaya çıkar. Boru takmak adli bir davayı kaybederek ceza alacağınız anlamına gelir.

Rüyada Boru Taşımak

Boru taşıdığını görmek; Gelecek korkusu yaşayacağınıza, an­cak cesaretli olmanız gerektiğine, olayların üstüne üstüne gitmenizin fayda getireceğine ve bu korkuyu yeneceğiniz anlamına gelir. Bir başka alime göre ruyada boru taşamık, Saygın kişiliğiniz sayesinde insanların sözünüzü dinleyeceği­ne, kavgalı olanları barıştıracağınıza, sıkıntıda olanlara yardım edeceğinize ve üzüntülerine ortak olacağınıza işarettir.

Ruyada Boru Görmenin Psikolojik-Modern Anlamı

Birbirine bağlanmış borular ve boru sistemleri rüyalarda, si­zin çevrenizdekilerle olan ilişkilerinize ve bağlantılarınıza atıfta bulunur. Bunlar genellikle, farkında olmadığınız duygularınızla şu ya da bu biçimde etkilediğiniz ilişkilerdir. Dolayısıyla, su sızdıran, patlamış borular ilişkilerinizdeki sorunlara dikkat çeker. Eğer bü­yük ve geniş bir borunun içinde olduğunuzu görüyorsanız, yaşadığı­nız koşullar ve dış etkenler sizi fazlasıyla rahatsız etmeye başla­mış demektir.

Rüyanızı yazın, yorumlayalım

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: İçerik korunmaktadır !!