Rüyada Bıyık Görmek, Bıyık Kesmek, Bıyık Bırakmak, Almak

Rüyada Bıyık Görmek

Rüyada bıyık gören; genç bir hizmetçi veya sevgili bulur. Bıyığın az ve kesik olması her bakımdan hayır, fazla olması da kötüdür. Birinin kendisini bıyığından tutup çektiğini görmekte hayır yoktur. Ba­zı rüya tabircilerine göre bıyığın iyi ve kötü olduğuna dair söylenen sözler hep dudağın üsünde olan kısmına aittir. Yoksa iki taraftaki uçlarla ilgisi yoktur. Bıyık uçlarının uzun olması makam sahibi kimseler için vakar ve heybet olup diğer insanlar için iyi değildir. Rüyada bıyık görmek, şeref, itibar ve ibadet olarak yorumlanır

 • Bıyı­ğın kesik ve noksan olması üç şekilde tabir olunur: İbadet ve sünnete uy­gun hareket etmek, üzüntü ve sıkıntıdan kurtulmak, evlilik.
 • Bıyığın uzun olması da dört şekilde yorumlanır: Haram bir içki içmek, zekat vermemek, emaneti korumamak, üzüntü ve keder.
 • Bıyığının ağardığını gören (beyaz bıyık) bir işe teşebbüs eder ve sonra da o işten vazgeçer. Bıyığınızı beyazlaşmış görmek; giriştiğiniz işlerden olumsuz sonuçlar alacağınıza işaret sayılır.
 • Bıyığın siyah ve iri olup uçlarının yukarıya doğru kıvrık olması savaş­çı ve kavgacılar için vakar ve heybet, alış veriş ve ticaret sahipleri için kar ve kazanç, sıradan insanlar için de din için mücadelede bulunanlara uy­mak demektir.
 • Ak sakallı ak biyikli birini gormek; Rüyada bu tip birini görmeniz; Muradınıza kısa zamanda ereceğinize, kısmet kapılarınızın açılacağına, bütün işlerinizin çok kısa zamanda neticeleneceğine işaret eder.

Rüyada Bıyık Kesmek

Bıyığın tıraş olduğunu veya kesilip azaldığını gören hayra erer, borçluysa borcunu öder. Bıyığı tıraş etmek, her bakımdan hayırdır. Bazı alimler bıyığını kestiğini görmek için; Mal ve mülk edinmeye işarettir der. Bıyığını kesilmiş gören kimse dinde ileri gider. Birinin bıyığını kesiyor görmesi halinde onun doğru ve düzenli biri olduğu anlamına gelir. Rüyada bıyığınızın kesilmiş olduğunu görmek; genç ve güzel bir genç kız ile ilişki kuracağınız anlamına gelir.

Rüyada Bıyık Bırakmak (Uzatmak)

Bı­yığın uzaması veya gürleşmesi din ve dünya hayatı için iyi sayılmaz. Bazıları makam sahibi kişilerde uzun bıyığı heybetle manalandırmışlardır. Hamile kadın kendinde bıyık görürse, oğlan doğurur. Hamile değilse, kısır kalır. Bıyık uzatmak: Rüyasında bıyığını uzattığını gören kimse, sünnete uymayan bir hareket yapar. Bıyığının uzamış olduğunu ve yediği içtiği şeylerin içerisine girdiğini gören kimse, dinde bid’al olan şeylere dalar. Bıyığı fazla uzun ve sarkık ise, mekruh olduğuna göre boş işlerle uğraştığına işarettir. Ruyada biyik bıraktığınızı görmek; bir kimsenin kaba ve nezaketsiz davranışlarına maruz kalacağınız anlamına gelir.

Rüyada Bıyık Almak (aldırmak)

Bıyık almak: Rüyasında bıyığını kısalttığını gören kimse sünnete uygun hareket yapar. Fiyanet ruya tabirleri yorumcularına göre bıyık aldığını görmek veya biyik almak; Kindar bir dostunuza eskiden yap­mış olduğunuz, küçültücü bir hakaretten dolayı size olan hıncını alacağına işarettir

Rüyada Bıyık Çıkması (çıktığını görmek)

Küçük bir çocuğun yeni bıyığının çıktığını görmek geli­şip serpilmesine ve büyümesine delalettir. Bir kadının kendi bıyığının ol­duğunu görmesi bir erkek evlat doğurmasına, eğer hamile değil ve esa­sen fakirse hiç doğurmayacağına işarettir. Bunu köle ya da esir biri görse esaretten kurtulur.

ruyada biyik gormek-biyik kesmek-ruyada-biyik-birakmak-almak biyik-ne demek diyanet-1001ruyatabiri
Rüyada Bıyık Görmek, Bıyık Kesmek, Bıyık Bırakmak, Almak

Ruyada Bıyık Görmenin 1001 Rüya Tabiri

 1. Birinin bıyığını çekmek: O kişiye zarar vereceğiniz anlamına gelir.
 2. Bıyık ve sakalın koparılması: Yoksulluğa işarettir
 3. Bıyığa ak düşmesi: Yeni atılacağınız bir işten cayaca­ğınız anlamına gelir.
 4. Kara uzun bıyık: Kazancın artmasıyla maddi bakım­dan rahatlayacağınız anlamına gelir.
 5. Bıyığın çıkması: Güç ve saygınlığın artması anlamına gelir.
 6. Bir kadında bıyık çıkması: Evliliğe veya erkek çocuğuna işarettir.
 7. Bıyığın uzaması: Üzücü bir haber anlamına gelir.
 8. Bı­yığın kesilmesi: Kötü bir haber alacağınıza.
 9. Rüyada bıyık gören bir insan hizmetçisiyle veya metresiy­le sefahatla hayatını geçirir.
 10. Bıyıklarının noksanlığı iyiliğe, bıyık ve sakalını yolmak, rahata ve şiddet ve garazkarlığın geçmesi şeklinde yorumlanır.
 11. Bıyıklı bir erkeğe aşık olmak bu rüyayı gören genç kızın mutlu ve başarılı bir evlenme yapacağına yorumlanır.

Rüyada Bıyık Görmenin Psikolojik-Modern Anlamı

Bıyığı olmayan bir erkeğin rüyada kendini bıyıklı görmesi, yaklaşım ve tavır değişikliklerine olan ihtiyacı vurgulayabileceği gibi, kendini kamufle etme isteği anlamına da gelebilir. Düşünüz­de karşılaşacağınız bıyıklı bir erkek, kişiliğinizdeki sert, erkeksi yönlere dikkat çeker.

ruyada sakal gormek-ruyada sakal kesmek-sakal trasi olmak veya gormek
rüyada biyik gormek
 • PALABIYIK: Rüyada palabıyıklı bir erkek görmek, abartmalı bir aşk hayatına başlamak üzere olduğunuza kanıt olarak kabul olunur. Rüyada palabıyıklara malik olduğunuzu görmek; kendinizi küçük düşürücü hareketlerde bulunacağınıza işarettir.

Bu Duaları Kaçırmayın!BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için de BURAYA TIKLAYARAK rüya uygulamasını indirip uygulamanın içindeki sayfaların altına yorum olarak yazarsanız rüyanız (kahin) tarafından hemen yorumlanır.

“Rüyada Bıyık Görmek, Bıyık Kesmek, Bıyık Bırakmak, Almak” konusunda 2 mesaj

 1. Rüyamda yakın akrabamın erkek berberi dükkanındaydım, traş olmuyordum sırada beklemiyordum. İçeride yüzünü görmediğim yalnız önemli ve gizemli olduğunu düşündüğüm birisi vardı traş koltuğunda.sonra o kişiden 200 TL lik tek banknot aldım ve traşı yapan akrabama verdim, hadi iyisin 200 TL kazandın dedm, oda dediki 1 kişi geldi ne olur bundan dedi, bende dedım 1 kişi geldi ama amortisi daha fazla oldu diğerlerinden diyerek teselli ettim onu ve parayı kasaya koydu.yorumlarsanız sevinirim

  1. 1001 Rüya Tabiri

   Oğuz kardeşim rüyanın yorumu şöyle : Makamca yükselmeye ve itibar görmeye, şeref ve itibar sahibi olmaya, servetinin gün geçtikçe artacağına ve içinde beslediği ümitlerin mutlaka bir gün gerçek olacağına, bol rızka ve rahat bir yaşama, ayıp ve günah olan şeylerden kurtulmaya işarettir…

Rüyanızı yazın, yorumlayalım

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: İçerik korunmaktadır !!