Rüyada Bıldırcın Görmek, Avlamak, Yemek, Bıldırcın Yumurtası Gormek

Rüyada Bıldırcın Görmek

Rüyada bıldırcın kuşu görmek; uzun bir yolculuğa çıkacağınıza, fakat araya girecek bir takım engeller yüzünden bu seyahati yarıda kesip geriye döneceğiniz anlamına gelir. Bıldırcın kuşu Allah tarafından gelecek güzel bir rızıktır. Bazen de bu rüya, düşmandan kurtulmaya, gam ve kederden halas olmaya, bekar kimseler için de evlenmeye işarettir. Sürü halinde bıldırcın görmek başınıza bir iş geleceğine alamet­tir.

: Rüyada bu kuşu görmek; uzun bir seyahate çıkacağınıza, fakat oraya girecek bir takım engeller yüzünden bu seyahati yanda kesip geriye döneceğinize. Bir çocuğun rüyada bıldırcın görmesi; anne ve babasından büyük bir sevgi göreceğine ve kendisinin de bu sevgiye layık bir çocuk olarak yetişeceği şeklinde yorumlanır. Bıldırcın görmek uzak bir yerden elde edilecek olan mal ve nimet demektir.

Rüyada Bıldırcın Avlamak

Bıldırcın avlamak: Rüyasında bıldırcın avladığını gören kimseye hiç ummadığı yerden maddi veya manevi bir yardım gelir. Bıldırcın yakaladığını veya avladığını gören Allah’tan, beklemediği bir yerden rızık ve nimet sahibi olur. Bıldırcın avladığını gormek, mal ve nimettir.

Rüyada Bıldırcın Yumurtası Görmek

Bıldırcın yumurtası görmeyi Cafer Sadık (r.a.) şöyle yorumlar: “Bıldırcın yumurtası rüyası dört şekilde tabir olunur,” demiştir: Erkek evlat ve hizmetkar, helal rızık, mal, hayır ve menfaat. Bıldırcın yumurtası; kadınlarla yorumlanır. Birden fazla bıldırcın yu­murtası görmek paralarla tabir olunur.

Rüyada Bıldırcın Yemek

Bıldırcın yemek veya bıldırcının etini yediğinizi görmek; bekarlar için evlenmeye, evliler için hayırlı bir misafir beklemeleri gerektiğini gösterir. Bıldırcın yemek, doğacak en güzel bir rızka veya sıkıntı yüzünden kurtuluşa, zafere sözünü yerine getirmeye yo­rumlanır. Bıldırcın eti yediğinizi görmek; bekarlar için nişanlanıp evlenmeye, evliler için, hayırlı bir yolcu beklemeleri gerektiğini. Herhangi bir kavga çıkma olasılığı belirirse temkinli hareket ediniz. Ağırdan alınız.

Ruyada Bıldırcın Gormenin 1001 Rüya Tabiri

 1. Genel olarak Bıldırcın: İyi habere, zenginleşmeye ve saygınlığın artmasına, bollu­ğa ve iyi dostlara işarettir.
 2. Bıldırcın yemek: Ani bir evliliğe işarettir.
 3. Ka­fes içinde bıldırcın beslemek: Sürekli kötülüğünüzü isteyen insanlardan bıktığınıza işarettir.
 4. Bıldırcının ötmesi: Kavgacı insanlarla iş yapmayaca­ğınız anlamına gelir.
 5. Yuvadan bıldırcın yumurtası veya yavrusu çal­mak: Aile içinde kavga veya kötü olaylar olacağına işarettir.
 6. Bıldırcın öl­dürmek: Sizin iyiliğinizi istemeyen insanların çoğalacağına veya iptal edi­len bir yolculuğa işarettir.
 7. Bıldırcın sürüsü görmek: O yılı dertsiz ve ge­çim sıkıntısı olmadan geçireceğinize işarettir.
 8. Bıldırcın avlamak: Umma­dığınız anda zengin olacağınıza ve yemekli, eğlenceli bir toplantıya katılaca­ğınıza işarettir.

Ruyada Kuş Görmek

Bir su kuşuna sahip olduğunu görmek hayra, başkanlığa ve mu­rada ermeye delalet eder. Üzerine bir kuş konduğunu görenin muradı ye­rine gelir. Bir kuşun üstünden uçup gittiğini gören muradına eremez. (Kir­manî)

Rüyada Kuş Yuvası Görmek
Rüyada bıldırcın görmek-yemek-avlamak

Herhangi bir su kuşuna sâhip olduğunu görmek büyük hayır ve murattır. Üstüne bir kuş konduğunu gö­renin arzusu yerine gelir. Kuşun üstünden uçup gittiğini görmek bunun aksidir.
Kuşla konuşan, makâm ve îtibâr kazanır. Kuşun öl­mesi sıkıntıdır. Kuşların ötüşmesi, o bölge halkı için felâket habercisidir. Kuşun tüyü, eti ve kemiği maldır. Bir kuşun gözünü oyduğunu gören, bir şahıs yüzünden di­nini bozar.

“Rüyada Bıldırcın Görmek, Avlamak, Yemek, Bıldırcın Yumurtası Gormek” konusunda 2 mesaj

 1. rüyamda beyaz at yerde uzaniyor bacaklarinin tümü kopmus vaziyette annem onlari tekrar takmaya calisiyor, ne yaptigina anlam veremiyorum, tesekkür ederim

  1. 1001 Rüya Tabiri

   Anonim kardeşim rüyanın yorumu şöyle : İş konusundaki bütün güçlüklerin üstesinden gelerek başarıya ulaşacağınıza, evinizde veya işinizde bir tehlikeye, yenilgiyi baştan kabul ettiğinize, çok korkulu ve endişeli geçecek bir sürenin sonunda hayırlı olacağına, eskiden olan ve size çok sıkıntılar yaşatan bir olayın tesirinden kurtulamadığınıza fakat bundan bi an önce kurtulmanız gerektiğine işarettir…

Rüyanızı yazın, yorumlayalım

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.