Rüyada Bebek Görmek Ne Demek | Rüya Tabirleri

Rüya tabirleri vatandaşlarımız tarafından internette aranan konular arasında yer alıyor. Rüyada bebek gören kişiler ise bu rüyanın yorumunu merak ediyor. Rüyada ağlayan bebek görmek, rüyada yeni doğmuş bebek görmek gibi çeşitleri bulunuyor. Genellikle bu tür rüyalar olumlu yorumlanır ancak rüyadaki diğer detaylar yorumu değiştirebilen unsurlardandır. Evlerin sevinç kaynağı olduklarından rüyada bebeğin görülmesi, sevinç, sürura, bebeği sevip okşamak, sevinçli habere işarettir. Peki, rüyada bebek görmek ne anlama gelir?

Rüyada görülen bebekler veya rüyanıza giren bebekle ilgili her hangi bir sahnenin ne demek olduğunu bu rüya tabiri yazımızda detaylarına kadar öğrenebilirsiniz.

Aşağıdaki ses dosyasına tıklarayak rüyada bebek görmenin anlamını dinyelebilirsiniz.

Rüyada Bebek – Diyanet

Rüyada erkek veya kız bebeklerden birini görmek kısmet açıklığına, şansa işarettir. Bebeğin ağladığını ve onu susturmaya çalıştığını görmek, bir ticaretten kazanç için uğraştığına; bir bebeği bir bahçede veya cami avlusunda terk edilmiş olarak bulduğunu görmek, uzak akrabasından beklemediği bir mirasa konacağına; bir bebeğin beşiğini salladığını görmek, bir işe girip mutlu olacağına işarettir. Rüyada erkek bebek görmek, müjdeli haber olarak yorumlanır.

Kız bebek görmek; ise bolluğa, berekete, şerefe, zorluktan sonra kolaylığa erişmeye işaret eder. Kız çocuğu görenin, sevinçli bir işle karşılaşacağına işaret ettiği şeklinde de yorumlanmıştır. Bazen de rüyada bebek, üzüntü ve sıkıntıya ve kötü insanları hoş tutmaya işaret eder. Bir bebeğin gülümsediğini görmek, müjdeli bir haber almaya ve sıkıntılardan kurtulmaya delalettir.

Bir diğer rüya yorumcusu şöyle der: Rüyada bebek görmenin anlamı pek de hayırlı bir rüya sayılmaz. Bebek çok güzel kundaklanmış ise; içinizde bir sıkıntı olsa bile bunun pek hafif olacağına; bakımsız ve durmadan ağlayan bir bebek görmek; hayatta mutlu olmaktan ümit kesmiş birisi olacağınızı gösterir. Gördüğünüz bebeğin belirgin özellikleri ve farklılıkları varsa, bunlar sizin kişiliğinizdeki değişik özellikleri simgeliyor olabilir.

Rüyada bebek düşürmek; yaşamınızdaki yeni bir unsuru yitirmekte olduğunuz anlamına gelir. Söz konusu unsur yeni bir ilişki, yeni bir iş olanağı ya da yeni bir fırsattır çoğu zaman. Bu rüyayı gören hamile bir kadınsa, doğal bilinçaltı endişe ve korkuların varlığından söz edebiliriz. Çoğu hamile kadın, bebeğini yitirme kor­kusunu bir biçimde hisseder. Üzerinde durulacak kadar önemli olmasa da, tedbir olarak bir doktor kontrolüne başvurmakta yarar vardır.

Rüyada Erkek Bebek Görmek

Rüyada oğlan bebek veya çocuk görmek tasa ve kederden kurtulmaya, gülen ve güzel yüzlü, neseli bir erkek çocuk melek gibi güzel haberle müjdelenmeye; çirkin erkek çocugunu gormek, ise keder ve sikinti anlamına isarettir. Rüyada oğul görmek, birkaç erkek çocuk sahibi olacağına işarettir. Oğul, bir rivayete göre, keder ve sıkıntı ile de tabir olunur. Çünkü çok çocuk sahibi olmak o nispette masraf ve emeği de gerektirmektedir.

Rüyada Bebek Emzirmek

Rüyada görüğünüz bebeği emzirmek, hüzne ve zillete düşmesine işarettir. Birinin memesinden süt emdiğini gören kimse hapse girer. Bir kadının rüyasında kendi çocuğunu emzirmesi, çocuğun iyi insan olacağına işarettir. Bir kadının kendi memesinden emdiğini görmesi, kızının mirasından yararlanmak zorunda kalacağına işaret eder. Bir erkeğin, kendi karısının memesinden emdiğini görmesi, karısı tarafından servete kavuşacağına işaret eder.

Bir kadının düşünde bebek emzirdiğini görmesi, kimi zaman çocuk sahibi olma isteğini ifade etse de, çoğunlukla so­rumlulukların bilincinde olmak ve başkalarının güvenini kazan­mak biçiminde yorumlanır. Erkekler için bebeğini emziren bir kadın görmekse, cinsellikle ve cinsel isteklerle ilişkili düşünülür.

Bir kadının rüyada başka bir kadının memesinden emmesi, süt gelmesi halinde maddî menfaate; süt gelmemesi halinde, sevicilik veya kadın kadına sapık ilişkiye işaret eder. Bir erkeğin, birçok kadının göğsünden tutup emdiğini, fakat süt çıkmadığını görmesi, çok çirkin olan erkek erkeğe ilişkilerde bulunmasına işaret eder.

Bir kimse, bir hayvanın memesinden emdiğini görürse zahmetsiz mal, meme dışında bir yerden emip süt çıktığını görürse zahmetli bir işten kazanç elde edecek demektir. Elinden veya parmaklarından süt emdiğini gören kimse her zaman ve her hususta üstünlük elde eder. Rüyada emzik görmek, bekar bir kimse için evlenmeye, evli bir kimse için de çocuğunun olacağına delalet eder.

Rüyada Kız Bebek Görmek

Rüyada görüdüğünüz kız bebek ise, sıkıntıdan kurtulmaya; bir kız bebeğin süt emdiğini görmek, rüyanın görüldüğü eve bereket ve rızk yağacağına işarettir. Kız bebekle oynandığını görmek, iyi bir haber alacağına, kendisinin çocuk olduğunu görmek, uzun bir ömür süreceğine yorumlanır. Kız bebek görmek, bolluğa, şerefe, zorluktan sonra kolaylığa, büyüyen ve artan şeylere işaret eder. Rüyada görülen küçük kız çocuğu, dünyalığa işarettir. Bir kimsenin rüyada, arkasına kız bebek alıp götürmesi, erkek çocuğunu alıp götürmesinden daha iyidir. Rüyada kız bebek görmek, erkek çocuğu görmekten daha hayırlıdır.

Küçük kız çocuk görmek; kolay ve rahat kazanılacak kazanca işarettir. Aynı zamanda mutluluk ve bereketin de habercisidir. Küçük bir kız çocuğunu kucağında taşıdığını gören bir kimse mutluluğa garkolur. Etrafında itibarı artar. Karısının kız doğurduğunu görmek, bağlanacak işte başarıya ulaşılacağını gösterir. Küçük kız çocuğunun veya bir kız çocuğunun öldüğünü görmek rızkın daralmasına, mutluluğun azalmasına işarettir. Bir yorumcuya göre rüyada kiz bebek gormek ise, iyi bir rüya degildir. 

Rüyada Bebek Doğurmak

Böyle bir rüya görmek, erkek çocuk ile; erkek çocuk doğurduğunu görmek de kız çocuğu ile tabir olunur. Rüyada erkek çocuk doğurmak, felaha ve müjdeli bir haber almaya işaret eder. Bekar bir kimsenin doğum yaptığını görmesi, evlenmesi ile tabir olunur. Erkek bir kimsenin kendisinin doğum yaptığını görmesi, sıkıntılardan kurtulmaya işaret eder. Bazen bu rüya kötü huylu bir hanımdan boşanmaya da işaret eder. Rüyada bebek doğurmak veya birçok evladının doğmuş olduğunu görmesi, keder sıkıntı ile yorumlanır. Zira çocukların eğitimi ve bakımı birçok zahmet ve külfet meşakkate bağlıdır. 

Bir kız çocuğu doğurduğunu görmek, hayra işarettir. Erkek çocuk doğurduğunu gören, şiddetli keder ve sıkıntıya uğrar. Yahut fena bir söz duyar, bir rivayete göre de, ölür. Karısının erkek çocuk doğurduğunu görmek, eğer hamile ise kız çocuğu doğuracağına, eğer değilse, keder ve sıkıntıya uğrayıp, sonra bundan kurtulmaya; karısının kız doğurduğunu görmek, erkek çocuk doğuracağına delâlet eder.

Rüyada İkiz Bebek Görmek

Rüyanıza giren bebekler ikiz ise, işinizde orta çapta bir başarı sağlayacağınıza ve hayatta orta derecede bir yaşam sürdüreceğinize yorumlanır. Rüyada ikiz kardeş görmek, din ve dünya işlerini güzel bir şekilde yürüten kimseye işaret eder. Rüyada ikiz görmek, bol kazançlı ve huzurlu bir işe girmeye veya iş kurmaya işarettir.

Rüyada Bebek Sevmek

Bebek sevdiğinizi gördüyseniz, bir bebeği sevip okşadığını görmek, beklemediği bir yerden bir haber alacağına yorumlanır. Rüyada bebek sevdiğinizi görmek içinizi sıkan dertlerinizin halledileceğine, sıkıntıdan kurtularak feraha çıkacağınıza delâlet eder.

Rüyada bebek emzirmek - Diyanet
Rüyada bebek emzirmek – Diyanet

Rüyada Erkek Bebek Doğurmak

Erkek bebek doğurduğunuzu gördüyseniz; dünyadaki borç ve sıkıntılardan kurtulup rahata ereceğine delalettir. Rüyada erkek bebek doğurduğunuzu görmek bütün hareketlerinizin herkes tarafından saygı ile karşılandığına yorumlanır. Rüyada erkek bebek doğurduğunu görmek, evine yeni bir kısmetin geleceğine delâlet eder. Oğul görmek bereket ve bolluk işaretidir.

Rüyada Erkek Bebek Emzirmek

Süt emen bir erkek bebek görmek, sevinmeye, memnun olacaği haberlerin geleceğine delalettir. Erkek bebek emzirdiğini gormek, o çocuğun geleceğinin çok parlak olduğuna işarettir.

Rüyada Yeni Doğmuş Bebek Görmek

Rüyanıza giren bebek yeni doğmuş ise; bu, pek de hayırlı bir rüya değildir. Eğer çocuk, çok güzel giydirilmiş ve kundaklanmış, sağlıklı ve neşeli ise, sıkıntı önemsiz olup, çabuk geçecek demektir. Bakımsız, ağlayan ve özellikle çıplak çocuk görmek, o kimsenin tövbe etmesine yorumlanır. Fakir birisi kendisini anadan doğma bir çocuk olarak görse, onun zenginleşeceği mânâsına gelir. Rüyada yeni doğmuş bir bebeğin konuştuğunu görmek, dünya ve ahiret saadetine nail olmaya işarettir. 

Rüyada Hamile Görmek

Hamile  (gebe) biri rüyanıza girdiyse, üzüntü ve kedere ve gizli işlere işaret eder. Bekâr kızın kendisini hamile olarak görmesi, kendisi yüzünden ailesine gelecek uğursuzluk ve şiddete işaret eder. Kısır kadının veya hayvanların erkeğinin gebeliği, o sene kıtlık olup geçim sıkıntısı çekileceğine, hayırların azalıp, hırsızlık olaylarının çok olacağına, fitne ve fesadın çoğalacağına işaret eder. Dul kadının veya genç kızın kendilerini gebe görmeleri, evlenmelerine işarettir.

Bir kadının kendisini rüyada gebe olarak görmesi mal; bir erkeğin kendisini gebe görmesi sıkıntı ve üzüntüdür. Her ikisi için de mal ve servet olduğu şeklinde yorumlayanlar da vardır. Genel olarak hamilelik ve hâmile görmek iyiye yorulur. Rüyada gebe olduğunu gören kadın övülür ve şerefe nail olur, malı artar. Bir hayvanın gebe olduğunu görmek, mal ve mülkteki artışa delalet eder. 

Bu rüya kadınlar için kendini gebe gördüğü takdirde bir günah veya suç işleyeceğine yorumlanır. Bu rüyayı bir genç kız görmüşse; hakkında kötü dedikodular çıkarıldığına; bir erkek tarafından görülen gebelik rüyası ise; yakında kendisine ya bir miras veya piyongodan çok miktarda para geçeceğine yorumlanır. Rüyada doğurduğunu gören bir kimse; her türlü kötülüklerden uzak kalmış demektir.

Rüyada Anne Görmek

Rüyada annesinin kendisini doğurduğunu gören kimse eğer hasta ise ölür. Zengin ise fakirleşir. Rüyada anne görmek, baba görmekten daha hayırlıdır. Rüyasında annesini gören; rahata kavuşur.

Rüyada Kadın Veya Kız Görmek

Rüyada genç bir kız görmek; bir gençle tanışıp arkadaş olacağınıza işarettir. Bu rüya bir genç kız veya bir kadın tarafından görülmüş ise; hayatında bazı olumlu değişiklikler olacağına ve büyük sevinç ve mutluluklara kavuşacağına yorumlanır. Rüyada genç kadın görmek arzu edilen bir hayrın oluşmasına delalettir. Genç olmak: İhtiyar bir kimsenin rüyasında genç olduğunu görmesi, manevi yönden zayıf olduğuna ve insanların gözünden düşmeye işarettir. Rüyada görülen kadın güzel ise, rahat geçirilecek bir seneye işarettir.

Bir kimsenin rüyada evine bir kadın girdiğini görmesi, sevinç ve huzura delalettir. Birçok kadını bir arada görmek rüya sahibinin dünyaya çok meylettiği şeklinde tabir olunur. Rüyada kadın, dünyayı temsil eder. Rüyada ihtiyar bir kadın görmek, para ve servettir. İhtiyar kadınla yattığını, ondan bir şey aldığını veya ihtiyar bir kadının kendisine doğru geldiğini gören kimse, kolay elde edilecek dünyalığa kavuşur. Rüyada görülen çirkin ve ihtiyar bir kadının kendisinden yüzçevirdiğini ve uzaklaştığını gören kimse, fakir düşer ve ahiret hayatına yönelir. Rüyada güzel kadın görmek, fakir bir kimse için para ve rızık, zengin bir kimse için de fitnedir.

Ruyada Bebek Gormek-ruyada erkek bebek gormek ne demek-kiz bebek-ikiz gormek-bebek dogurmak-1001ruyatabiri
Ruyada Bebek Gormek-ruyada erkek bebek gormek ne demek-kiz bebek-ikiz gormek

Rüyada bir kadınla çekişmek, servette uğranılacak zarardır. Rüyada güzel bir kadını öpen kimse, zevk yolunda malını israf eder. Bir kadının kendisini öptüğünü gören kimse, servete kavuşur. Rüyada görülen tanınmayan kadın her zaman tanınan kadından daha makbuldür. Rüyada görülen kadınla evlenmek veya gördüğü kadının kendisine bir şey vermesi, dünyaya çok düşkün olmakla yorumlanır. Süslü ve güzel yüzlü kadın gören kimse zengin olur. Özetle çirkin yüzlü kadın görmek de fakirliğe işarettir. Rüyada inançsız kadın gören kimsenin eline haram mal geçer.

Rüyada Kucağında Bebek Görmek

Kucağınızda bebek görmek veya kucağında taşıdığını görürse üzüleceğine ve kederleneceğine işarettir. Kucağında güzel ve yüze gülen bir bebek görmek müjdedir. Kucağınızda sevimli küçük çocuk melektir. Kucakta tutulan güzel bir bebek gören kimse başarılı ve evinde itibarlı olur.

Rüyada  Çocuk Görmek Erkek Veya Kız

Bir başka rüya yorumcusu der ki; her ne suretle görülürse görülsün, rüyada çocuk gormek pek de iyi bir rüya olmasa gerektir. Çocuk bakmakla, çocukları sevmek veya çocuk sahibi olmakla ilgili her çeşit rüya ve bunlarla ilgili sahneler görmek, haberler işitmek hep hayirli alametlerdir. Çocuklarınızdan dert görmeyeceginize ve onların da daima sizlerden memnun kalacaklarına ve aranızda can sikici hiç bir hadisenin geçmeyeceği anlamına gelir. Ergen yaştaki bir çocuk görmek izzet ve rif’ate delalettir.

Eğer rüyada reşit olmuş yani 18 yaşından büyük bir çocuk görmek babasından ziyade annesine evladır. çünkü anne daha çok çocuklara yar ve dosttur. Çocuğunun büyük bir adam olduğunu görmek kuvvet ve kudrete delalettir. Rüyada kız çocuğu görmek işlerinin iyiye gideceğine annenin kız çocuğunu görmesi rahatlı ve huzurlu bir hayat sürecekleri anlamına gelir. rüyada erkek çocuk görmek güvenilir dostlarınızın bulunduğuna delalettir. rüyada erkek kardeş görmek çok sevinçli bir haber alacağınıza işarettir. Rüyada çocuğunu kaybedeni gören kimse, sevince erişir.

Rüyada Erkek Çocuk Görmek
Rüyada Erkek Çocuk Görmek

Küçük Çocuk Görmek

Rüyada küçük bir çocuk görmek; pek iyiye yorumlanmaz. Süt emen bir çocuğu görmek; sevince; memnun olunacak bir habere işarettir. Kız çocuğu görmek; iyi sayılmaz. Çirkin bir erkek çocuk görmek; keder ve sıkıntı belirtisidir. Rüyada görülen çocuk, günah ve kusurlardır. Rüyasında kendi çocuğunu gören kimse malı sebebiyle bir fitneye düşer. Rüyada süt emen çocuk görmek sevince işarettir. Erkek çocuk görmek genelde müjde olarak yorumlandığı halde, bir kadın kucağında bir erkek çocuk taşıdığını görürse üzüleceğine ve kederleneceğine işarettir. Güzel ve yüze gülen bir erkek çocuğu görmek müjdedir. Sevimli küçük çocuk melektir.

Güzel bir çocuk doğurduğunu gören kimse başarılı ve evinde itibarlı olur. Çirkin bir erkek çocuk doğurduğunu ve çocuğun ağladığını gören kadın musibet, sıkıntı ve üzüntüye düşer. Bir çocuktan bir şey öğrendiğini rüyada gören kimse aynısını uyanık iken görür ve duyar.

Rüyada erkek bir çocuk görmek; güvenilir dostlarınızın varlığına; hareketlerinizin başkaları tarafından saygı ile karşılandığına; erkek çocukları ile oynadığınızı görmek; iş hayatınızda kendileri ile iş yapacağınız kimselerin karakterleri hakkında önceden bilgi toplamanız menfaatiniz gereği olacağına yorumlanır.

Rüyada Ev Görmek

Ev görmek; mezar, eş, zengin, güvenlik, refah, geçim, mal ve büyük memuriyet olarak yorumlanır. Eski bir evin yeni bir eve dönüştüğünü görmek, rızık genişliğine, hayır kapılarının açılmasına, sevince ve müjdeli bir habere işarettir. Rüyada yeni bir eve girmek, fakir için zenginliğe, zengin için ise servetinin daha da artmasına delalet eder. Rüyada kendi evine girdiğini görmek, bekar için evlenmeye, evli kimseler için de çocuk sahibi olmaya delalettir. Acaip, bilmediği bir eve girdiğini gören kimsenin eceli yakındır. Ahşap bina haram maldır. Rüyada evini çok güzel görmek, ana ve babanın sağlıklı olmasına ve onların uzun ömürlü olacağına delalet eder.

Rüyada Doğurmak Doğum Görmek

Rüyada doğurmak, hamile olmayan bir kadının rüyada doğum yaptığını görmesi, kocasının zengin olacağına delalet eder. Rüyada bir doğum evinde bulunduğunuzu ve bazı çocukların dünyaya geldiklerini görmeniz, yeni yeni atılımlara gireceğinize ve iş ve kazancınızı artırmak ve geliştirmek için bir takım teşebbüslere giriştiğinize, bazı iş adamları ile temaslar kurarak yeni iş sahaları aradığınıza yorumlanır. Eğer halktan biri iseniz, doğum görmeniz, dostlarınızın sizi aranılır ve sevilir bir kimse olarak tanıdıklarına; ev kadını iseniz komşularınız arasında sevilen ve sayılan bir kimse olduğunuza delâlet eder.

Rüyada Kundakta Çocuk Görmek

Rüyada kundakta bir çocuk görmek, müjdeli bir haber almaya işaret eder. Bir çocuğu kundağa bağladığını görmek, aile ve akrabasına karşı ilgisiz olmaya delalet eder. Rüya sahibinin kendisini kundağa bağlanmış görmesi, sıkıntı ve endişeye işarettir. Kundağı çözmek, sıkıntılardan kurtulmaya yorumlanır.

Rüyada Oyuncak Bebek Görmek

Rüyada görülen oyuncak bebek veya oyuncak bir bebekle kendisini oynuyor görmek, sonu iyi bir durum elde edecegine eglenceli bir toplantiya davet edilecegine, eger bebegi satin aliyorsa, veya hediye ediyorsa, pismanligi uzun sürecek bir hataya dusecegini bildirir. Oyuncak bebek: Çocukluğumuzdaki huzur ve konfo­ra, rahatlığa duyduğumuz özlemin simgelerinden bi­ridir. Bazen de rüyayı görenin kişiliğinde olgunlaş­mamış, eksik kalmış yönlere dikkat çeker. Oyuncak bir bebekle kendisini oynuyor görmek, eğlenceli bir toplantıya davet edileceğine; eğer bebeği satın almışsa veya hediye edecekse, pişmanlığı uzun sürecek bir hata işleyeceğine işarettir. 

Rüyada Çocuk Arabası Bebek Arabası Görmek

Çocuk arabasını, ruyada boş olarak görmek bulunduğu durumdan daha yüksek bir hayata kavusacagina, arabada eğer çocuk varsa gocuk kendisi üzüntü olduğundan yakınlarında birisinin kendine tasa vereceğini bildirir.

Rüyada Kundak Görmek

Rüyada bebek kundağı görmek, evliyseniz hayırlı bir çocuğa sahip olacağınıza, bekâr iseniz isteklerinize kavuşacağınıza işaret eder.

Rüyada Kundak Bezi Görmek

Kundak bezi görmek çocuğa yorumlanır. Rüyada kundak bezine sarılmış birini görmek; kadın ise; çocuk doğuracağına, erkek ise; yaralanıp yarasının sarılacağına, erkek çocuksa; sünnet olacağına, genç biri ise; evleneceğine yorumlanır. Bazı yorumcuların ifadesine göre, bir çocuğu kundağa bağlamak veya bağlandığını görmek; halka ve özellikle evlat ve akrabalarına karşı ilgisiz olup, onlar için kalbinde hiçbir sevgi olmadığına işarettir ve bu pek hayra yorulmaz. Kendisini bir kundak içinde bağlı görmek; sıkıntıya zorluğa ve yokluğa, içinde bağlı bulunduğu kundağın açılarak dışarı çıktığını görmek; sıkıntılarının ve zorlukların üstesinden geleceğine yorumlanmaktadır. 

Kundak bezi görmek, çocuğa yorumlanır. Rüyasında bir kundak bezine sarınmış birini görmek, kadın ise, çocuk doğuracağına; erkek ise, yaralanıp yarasının sarılacağına; erkek çocuksa sünnet olacağına; genç biri ise evleneceğine delâlet eder. Kaçak, hasta, misafir kimselerin bu rüyayı görmeleri hayırlı değildir.

Rüyada Bebek Görmek - Rüyada Erkek Bebek Görmek - Rüya Tabirleri
Rüyada Bebek Görmek – Rüyada Erkek Bebek Görmek – Rüya Tabirleri

Rüyada Beşik Görmek

Rüyada bir beşik gördüyseniz; bekar bir kimse için yakında bir evlilik yapacağınıza, evli kimseler için, evlat sahibi olacaklarına, eğer beşik kırılırsa boşanma ya da ayrılığı gösterir. Rüyada beşik görmek, üzüntü ve sıkıntıya bazen de ağlamaya delalet eder. Bu rüya bekar için evlenmeye, evli kimseler için de evlada işaret eder.

Beşiği kırmak: Rüyasında beşiğini kırdığını, sattığını veya birisine verdiğini gören kimse eşinden boşanır. Beşiğin kendi kendine kırıldığım görmek, çocuğun vefatına delalet eder.

Beşiği sallamak: Rüyasında bir beşiği salladığını gören kimse aile ve akrabalarına güzelce muamele ederek hayır ve hasenatta bulunur.

Rüyada görülen ebek neşeliyse güzel bir habere; bebek hasta veya ağlıyorsa neden olacağınız bir sıkıntıya; kendinizi bebek olarak görmek zenginliğe; oyuncak bebek satın aldığınızı görmek uzun sürecek ailevi problemlere yorumlanır. Bütün eski kültürlerde binlerce yıldan beri sahip olma gü­düsünün, yeniliğin, çoğu kez de mutluluğun simgelerin­den biri olarak görülen bebek, rüyalarda da buna pa­ralel bir yaklaşımla yorumlanır.

Diğer ayrıntılara göre çok farklı biçimlerde yorumlanabilen bebek simgesi, genel olarak yeni olgular ve yeniliğin habercisi biçi­minde değerlendirilir. Eğer bebek gördüyseniz, bu, yaşamınızda yeni bir evrenin başlamakta olduğuna, yeni ve değerli bir proje ya da fikir üretmek üzere olduğunuza ya da yeni bir iş kurma isteği duyduğunuza işaret edebilir.

Bebek Elbiseleri Kıyafetleri Görmek

Bebek patiği:: Düşünüzde gördüğünüz bebek patikleri, iki farklı biçimde yorumlanabilir: Çoğunlukla bu simgenin, bebek sahibi olma iste­ği ve özlemini dile getirdiği düşünülür. Ancak diğer yandan bu küçük objeler, bizi kendi çocukluğumuz ve bebekliğimize de gö­türüyor olabilir. Bu anlamda, kendimizi kırılgan ve incinebilir bul­duğumuz; çocukluk günlerinin sıcaklığına sığınmak istediğimiz dönemlerde ortaya çıkan bir rüya unsuru olduğu söylenebilir.

Ruyada Bebek Gormek Neye isarettir-Diyanet Ruya Tabirleri sozlugu ansiklopedisi-ruyaTabircileri ve Yorumculari-islami-Dini
Ruyada Bebek Gormek Neye isarettir-Diyanet Ruya Tabirleri sozlugu ansiklopedisi-ruyaTabircileri ve Yorumculari-islami-Dini

Bebek Bakıcısı veya Dadı Görmek

Sorumluluklarımızı ve üzerimize düşen yükümlülükleri kıs­men ya da bütünüyle, belli bir süre için aktardığımız kişi ya da ki­şileri temsil eder. Diğer yandan bebek bakıcılığı ve çocuk yetiş­tirme, kadınlık ve sevecenlikle paralel düşünülen bir etkinliktir. Eğer rüyanızda dadılık yapan sizseniz, başka insanların yaşamların­daki yükü azaltmaya, onlara destek olmaya eğilim duyduğunuz söylenebilir. Bir kadının rüyasında bu, annelik duygularına da dik­kat çeker.

Rüyanızı ücretsiz yorumlatmak ve rüya uygulamamızı indirmek için lütfen Buraya Tıklayın

Rüyalarda bebek görmek ile ilgili rüyaların en geniş halini okumak için lütfen Buraya Tıklayın.

rüyada bebek görmek

BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz.

“Rüyada Bebek Görmek Ne Demek | Rüya Tabirleri” konusunda 25 mesaj

 1. ben bir hafta once yorum yazmistim ama burada bulamiyorum neden? Uygulamadan giriyorum ama daha eski yorumlar kismini bulamadim.. birdaha yazayim. Eşim ruyasinda kucaginda bizim olan kiz bebek gormus mavi gozlu sag gozu hafiff saga kayikmis ve herkes ona bakiyormus ama esim onu kizimm diye sevip öpüyomus bu ruyanin anlami nedir cevaplarsaniz sevinirim.

  1. 1001 Rüya Tabiri

   morphi kardeşim rüyanın yorumu şöyle : Güzel geçecek ticari amaçlı bir yolculuğa çıkacağınıza, gerçekleşmeyecek emellerinizin ve yanlış düşüncelerinizin olduğuna ya da olacağına, davranışlarının hatalı olduğuna, öğreneceğiniz yeni bilgiler sayesinde hayatınıza yeni bir yön vereceğinize, kültürünüzün artması için okumaya hep devam etmeniz gerektiğine işarettir…

 2. Ruyamda ablamin erkek cocugu olmus ben o cocugu alip biuere hoturcem ama nereye oldugunu hatirlamiyorum. Sonra cocugu kundakliyorum evden tam cikiyorum aklima bisy gelio bebegi kapinin onune birakip iceriye gidiyorum isimi halletmeye sonra bebegi kapida unuttugumu farkediyorum gidiyorum bebegi kucagima aliyorum ki bakiyorum bi cocuk daha var bebek arabasinda mavi gozlu hafif sarisin bibebek daha var o da ablaminmis. Burda uyaniyorum ruyada unuttugum cok sey var.

  1. Yukarida yazdigim ruyamda eksiklik vardi kusurs bakmayin. Mavi gozlu olan erkek bebek zayif benm kucagimda olanda kiloluydu digerine gore esmerdi

  2. 1001 Rüya Tabiri

   Azra kardeşim rüyanın yorumu şöyle : Yardımseverliğe, hiç bir şeyi unutmayan her şeyi tek tek hafızasında tutan biraz kinci kişiliğe, yapılan her şeyin hesabını sorma duygusuyla sürekli hesap kitap içinde kafa yormaya, kısa süreli fakat tatlı bir aşk hayatı yaşanacağına, işlerinizde büyük başarılar elde edeceğinize, çevreniz tarafından çok sevilen bir insan olmaya işarettir…

  3. Cok merk ediyorum hala cevaplanmamis normalde bikac saat icinde donus yapiliyodu. Buarada benm kucagimdaki bebek bebek arabasinin icindeki mavigozlu bebekten daha kucuktu.

  4. 1001 Rüya Tabiri

   Azra Kardeşim Rüyanız Çoktan Yorumlanmıştır Anlayışınız İçin Teşekkür Ederim İyi Geceler Dilerim…

 3. Merhabalar rüyamda eski staj yaptgım yerden iş istiyordum onlarda iş veriyolardı sonra beni bi odaya götürdüler orada güzel bir beşik vardı beşigi açtım beşikte gülen bi erkeğe benzeyen bebek vardı o bebek benimmiş lütfen yprumlarmısınız

  1. merhaba esra kardeşim rüyanın yorumu şöyle : Giriştiğiniz işte uğraşta zor’da olsa büyük bir başarıyı mutluluğu elde edeceğinize, kadın ya da erkek arkadaş edinmeye, birinin size aşkını ilan edeceğine, yepyeni bir yaşam şekline gireceğinize, malın ve paranın artacağına, mutlu havadis alacağınıza işarettir… rüyalarınızın hızlı yorumlanmasını istiyorsanız lütfen ücretsiz uygulamamızı kurun linki: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.com.ruya.a1001ruyatabiri.a1001ruyatabiri

 4. Istihareden sonra rüyamda üzerime bolca deodorant sıktıgımı gördüm bir de yeni bot almıstım ve bu botlar üzerine basınca müzik çalıyordu.

  1. Rüya Yorumcusu

   Kardelen21 kardeşim rüyanın yorumu şöyle : Bir aşk yaşayacağınıza, bazı zorlukların üstesinden geleceğinize, şeref ve itibarınızın artacağına, sevinmeye, işlerinin yoluna girebilmesi için sabırlı olmanız gerektiğine, güzel bir haber almaya işarettir…

 5. Merhabalar. Rüyamda dedem bana depo gibi eski ve tozlu bir yerde sakladığı bir kutuda oyuncak bebek hediye ediyordu. Anlamı nedir acaba?

 6. Rüyamda dayım 8,9 aylık bir bebek buluyo bize getiriyor benle bebek arasinda çok iyi bağ oluyor ben bebeği çok seviyorum bebekte beni çok seviyor.o bebeğe ben bakiyirum ailemle kendi evimizde ben onu evimizin etrafını gezdiriyirum kucagimda .sonra dayım ve iki oglunun bir arabası var( gerçek hayatta oyle bir araba yok) biz koyde bir mevlit gibi birşey oluyor o bebekle ve ailemle oraya gidiyiruz bebek benim kucagimda oluyor ( ben daha 15 yaşındayım)

  1. Rüya Yorumcusu

   İlayda kardeşim rüyanın yorumu şöyle : Yolculuğa,ileriki zamanlarda çok mutlu evlilik yapılacağına,bolluğa,berekete,güç mücadelesine,çok başarılı olacağınıza,zamanı geldiğinde iş dünyasında makam ve mevki sahibi olacağınıza,mutlu olmaya,muradınıza ereceğinize işarettir…

 7. Rüyamda dayım 8,9 aylık bir bebek buluyo bize getiriyor benle bebek arasinda çok iyi bağ oluyor ben bebeği çok seviyorum bebekte beni çok seviyor.o bebeğe ben bakiyirum ailemle kendi evimizde ben onu evimizin etrafını gezdiriyirum kucagimda .sonra dayım ve iki oglunun bir arabası var( gerçek hayatta oyle bir araba yok) biz koyde bir mevlit gibi birşey oluyor o bebekle ve ailemle oraya gidiyiruz bebek benim kucagimda oluyor

  1. Rüya Yorumcusu

   İlayda kardeşim rüyanın yorumu şöyle : Yolculuğa,ileriki zamanlarda çok mutlu evlilik yapılacağına,bolluğa,berekete,güç mücadelesine,çok başarılı olacağınıza,zamanı geldiğinde iş dünyasında makam ve mevki sahibi olacağınıza,mutlu olmaya,muradınıza ereceğinize işarettir…

 8. Rüyamda ablam bekar gerçekte evli ablam hamile bebeğin babasının kim olduğuyla ilgili kötü düşüncelerim var ama ablamı hastaneye götürüyorum bembeyaz temiz bir odaya çıkarıyorum yaptırıyorum bi erkek çocuğu düşüp kafasını kırmış kınamış onu da yatağa yaptırıyorum çocuk çıkmak istiyor ablam sarılıp izin vermiyor odadan çıkıyorum ama sonra bana kundakta beyaz tombul bir bebek verdiler bu senin dediler ama benim değil ablam doğurdu dediğimde yok onun çocuğu oldu bunu sen doğurdun dediler şimdiden teşekkürler

  1. Rüya Yorumcusu

   Arzum kardeşim rüyanın yorumu şöyle : Güven içinde olduğunuza,gurbetteki yakınınızdan sevineceğiniz bir haber alacağınıza,dedikoduya,kem göze,kısmetinizin açılacağına,düzenli bir hayata,bilgi ve kültürünüzün artmasına,alın teri ile kazanılacak servete işarettir…

 9. Merhaba, ben bir ruya gordum yorumlarsaniz sevinirim. Hastanedeyim bir kac senedir gormedigim can dostumun esi dogum yapmis ama kendisi yok orda babasi falan orda ve bebegi kendi babasi gelene kadar bana veriyorlar oyalamak icin, cok guzel bir erkek bebek cok guzel gozleri vardi ve kucagimda onunla oynadim, surekli gozlerime bakiyordu ama oyle boyle degil, sani 1 yasinda mubarek, bana oyle sıkı sıkı sailiyordu ve ciplakti ama usumuyor ve aglamiyordu daha sonra tuvaletini yapti ama yesil renkli biseyler cikardi, sorgugumda ise etrafa dediler yeni dogmus o yuzden boyle normal dedi dedesi. Simdiden tesekkurler

  1. Rüya Yorumcusu

   Murat kardeşim rüyanın yorumu şöyle : Sizi üzecek haberler almaya,uzun zamandır karşılaşamadığınız dostunuzla hiç ummadığınız anda karşılaşmaya,mutlu bir olay yaşamaya,rahata kavuşacağınıza,bazı ufak tartışmalar yaşamaya,parasal bir sıkıntıyı çözeceğinize işarettir…

 10. selm bir bebek yolda buluyorum kundakda sarılmış yerden alıyorum sonra hasta olmuşdur diyorum bir minibüs biniyorum sanki ambulans benziyor ama degil etrafımda üç tane bayan var telaşlanıyorum hasta diye sonra bi anda yeşil gözlerini actı bana güldü iyileşti diyorum

  1. Rüya Yorumcusu

   Deniz kardeşim rüyanın yorumu şöyle : Yeni insanlarla tanışmaya,sağlıklı olmaya,çevrenizde bilmediğiniz hakkınızda casusluk yapan kişilerin düşmanlarınıza bilgiler ulaştırdığına,sıkıntılardan kurtulmaya,sakinliğe,rahatlığa,huzura işarettir…

 11. Rüya Yorumcusu

  rüyanızın yorumu şudur : müjdeli mutlu haberler almaya,bolluğa veya berekete,evliliğe,hayırlı kısmete,çekinmeden büyük ikramiye gibi paraya işarettir…

 12. Rüya Yorumcusu

  rüyanızın yorumu şudur : müjdeli sevinçli mutlu edici haberler almaya,kısmete,zorlukların beraberinde sıkıntıları atlatmaya işarettir…

Rüyanızı yazın, yorumlayalım

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: İçerik korunmaktadır !!