Rüyada Bebek Görmek, Erkek Bebek, Bebek Emzirmek

Rüyalarda görülen bebek; ölüm mü, hastalık mı, bol para mı yoksa evlilik veya bebek haberi mi demek. Rüyada bebek görmek, erkek bebek görmek farklı yorumlanır. Hemen aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami rüya tabirleri yorumunu, hem iyi ve kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Bebek Görmek

🙂 Rüyanızda bebek gördüyseniz; Çok kısa bir zamanda sevineceğiniz bir haber alacağınıza, hiç ummadığınız bir yerden elinize biraz para geçeceğine, bundan dolayı sıkıntılarınızın biraz olsun hafifleyeceğine işarettir. Bebek çok güzel kundaklanmış ise; içinizde bir sıkıntı olsa bile bunun pek hafif olacağına işarettir. Rüyada bebek görmek, genellikle, haneye şans ve bereket gelmesi şeklinde yorumlanır. Hastalık sahibi bir kimse rüyasında bebek görür ise, bu, o kimsenin sağlığına kavuşacağı şeklinde yorumlanır.Haberi temsil eder.Bir anne bebeğini görürse, gördüğü rüya olduğu gibi çıkabilir.

😐 Rüyada bebek görmek pek de hayırlı bir rüya sayılmaz. Bakımsız ve durmadan ağlayan bir bebek görmek; hayatta mutlu olmaktan ümit kesmiş birisi olacağınızı gösterir. Bazen de rüyada bebek görmek, üzüntü ve sıkıntıya ve kötü insanları hoş tutmaya işaret eder. Ancak çirkin ya da sakat bir bebek, can sıkıcı bir haber ya da dedi­kodudur.

Rüyada Erkek Bebek Görmek

🙂 Rüyada erkek bebek görmek, müjdeli haber olarak yorumlanır. İstikbalinizin çok parlak olacağına ve eğlenceli bir toplantıya davet edilece­ğinize işarettir. Gülen erkek bebek, bir işin sonucuyla ilgili alınacak güzel bir haberdir. Çıplak erkek bebek, umut veren gelişmedir. Üstü başı kirli bir erkek bebek, gelecek bir paranın haberidir.

Rüyada Bebek Emzirmek

🙂 Rüyada bebek emzirmek, müjdeli bir haber almaya ve sıkıntılardan kurtulmaya delalettir. Uyuyan bir bebeği emzirmek; aşkta muvaffak olacağınıza ve bir yatırımdan iyi para kazanacağınıza işa­rettir. Rüya sahininin sonu iyi bir durum elde edeceğine, eğlenceli bir toplantıya davet edileceğine delalettir.

😐 Rüyada bebek emzirmek; şim­diye kadarki günahlar yüzünden pişmanlık duyulması ve tövbe edilmesi ge­rektiğine işarettir. Yapacağınız bir yanlışlıktan dolayı uzun süre vicdan azabı çekeceğinize işarettir. Rüya sahibinin pişmanlığı uzun sürecek bir hata işleyeceğini gösterir. Rüya sahininin pişmanlığı uzun sürecek bir hataya düşeceğini bildirir.

Rüyada Kız Bebek Görmek

🙂 Kız bebek görmek bolluğa, berekete, şerefe, zorluktan sonra kolaylığa erişmeye işaret eder. Kız bebek görenin, sevinçli bir işle karşılaşacağına işaret ettiği şeklinde de yorumlanmıştır. Rüyada ağlayan kız bebek, övgü almaktır.

Rüyada Bebek Doğurmak

🙂 Rüyada bebek doğurmak, sevinmek ve göz aydınlığıdır. Bu rüyayı gören gören işsiz biri, yakında iş bulur ve sevinir. Bu rüya, bebeğin anne ve babası için huzura kavuşmaya işarettir.

Rüyada İkiz Bebek Görmek

🙂 Rüyada ikiz bebek görmek, ferah ve sevince, hayır kapılarının açılmasına ve sürura delâlet eder. Rüyada ikiz bebek görmek; gerek geçmişteki, gerek o anda yapmakta olduğunuz işle hiçbir surette ilgili olmayan çok kârlı bir işe girişeceğinize alâmettir.

Rüyada Bebek Sevmek

🙂 Bir bebeği okşamayı görmek, sevinçli bir haberle tabir edilir. Cami avlu­suna bırakılmış bir bebek görüp onu kucağa alıp sevmek, akrabalar vasıtasıyla gelecek mirastır. Bebekle oynadığını ve onu okşadığını görmek; mutlu olmaya, desteğe ve teselli bulmaya delâlettir.

Rüyada Erkek Bebek Emzirmek

🙂 Rüyada erkek bebek emzirmek, büyük bir paraya kavuşacağına işarettir. Bu rüya; pek ehemmiyeti olma­yan dertleri kısa sürede atlatacağınıza işarettir.

Rüyada Yeni Doğmuş Bebek Görmek

🙂 Rüyasında yeni doğmuş bir bebek gören, olumlu bir sonuç için, bir dönem sıkıntı yaşar. Güzel ve sağlıklı bir bebek, müjdeli bir habere işaret eder. Bir kimsenin rüyasında yeni doğan bir be­beği görmesi; müjdeye, sevince ve yüceliğe delâlet eder. Rüyada yeni doğmuş bir bebeğin konuştuğunu görmek, dünya ve ahiret saadetine nail olmaya işarettir. Yeni doğmuş bir bebeğin yürüdüğünü görmek, o çocuğun geleceğinin çok parlak olduğuna işarettir.

Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Kirmani: “Bir kadının, bir erkek çocuk düşürdüğünü gör­mesi öğrenimini tamamlamaya çalıştığı ve olmasını istediği bir işte başa­rısız olacağı anlamına gelir. Bir kadının çocuk düşürdüğünü görmesi hayra alamet değildir. Bir ri­vayete göre mal kaybeder, başka bir rivayete göre kocası ölür.Bazı rüya yorumcuları da, bir kadının çocuk düşürdüğünü görmesi zahmet ve sıkıntıdan kurtuluşa delalet eder,” demiştir.

İmam Nablusi: “Bir kadının düşünde bebek emzirdiğini görmesi, kimi zaman çocuk sahibi olma isteğini ifade etse de, çoğunlukla so­rumlulukların bilincinde olmak ve başkalarının güvenini kazan­mak biçiminde yorumlanır. Erkekler için bebeğini emziren bir kadın görmekse, cinsellikle ve cinsel isteklerle ilişkili düşünülür.” demiştir.

Psikolojideki Anlamı

Rüyada bebek görmenin psikanalizi: Bütün eski kültürlerde binlerce yıldan beri sahip olma gü­düsünün, yeniliğin, çoğu kez de mutluluğun simgelerin­den biri olarak görülen bebek, rüyalarda da buna pa­ralel bir yaklaşımla yorumlanır. Diğer ayrıntılara göre çok farklı biçimlerde yorumlanabilen bebek simgesi, genel olarak yeni olgular ve yeniliğin habercisi biçi­minde değerlendirilir. Eğer bebek gördüyseniz, bu, yaşamınızda yeni bir evrenin başlamakta olduğuna, yeni ve değerli bir proje ya da fikir üretmek üzere olduğunuza ya da yeni bir iş kurma isteği duyduğunuza işaret edebilir. Gördüğünüz bebeğin belirgin özellikleri ve farklılıkları varsa, bunlar sizin kişiliğinizdeki değişik özellikleri simgeliyor olabilir. Rüyada bebek düşürmek, yaşamınızdaki yeni bir unsuru yitirmekte olduğunuz anlamına gelir.

Söz konusu unsur yeni bir ilişki, ye­ni bir iş olanağı ya da yeni bir fırsattır çoğu zaman. Bu rüyayı gö­ren hamile bir kadınsa, doğal bilinçaltı endişe ve korkuların varlı­ğından söz edebiliriz. Çoğu hamile kadın, bebeğini yitirme kor­kusunu bir biçimde hisseder. Üzerinde durulacak kadar önemli olmasa da, tedbir olarak bir doktor kontrolüne başvurmakta ya­rar vardır. Rüyada bir bebeği evlat edindiğini görmek, yaşamda ye­ni bir sorumluluk almak ya da ilgi ve bakım isteyen bir kişi ya da olguya sahip çıkmak, yardımcı olmak demektir. Ağlayan bir be­bek, rüyayı gören kişinin doyurulmamış en temel ihtiyaçlarına işaret eder. Rüyada bir bebeği elinden düşürmekse, başkalarının duyduğu güveni boşa çıkarma kaygısıdır. Bebeğin erkek olması, rü­yayı gören kişinin kendini ifade etme biçiminde yeni bir evrenin başlangıcını haber verir.

Kız bebekse, başkalarıyla olan ilişkileri­mizde ve duygusal yaşantımızda yeniliklere işaret eder. Mutlu ve gülen bir bebek görmek, yakın dönem içinde ortaya çıkan yenilik ve gelişmelerin huzur ve mutluluk getireceğinin habercisi kabul edilir. Rüyada görülen bebek, her bakımdan hayırla yorumlanır. Rüyayı gören hasta ise sağlığına kavuşur. Nişanlılar evlenir, işsiz iş bulur. Borçlu borcunu öder. Ayrılanlar birbirlerine kavuşurlar. Kavgalı bir kimse düşmanı ile barışır. Sıkıntıda olanlar rahatlar, çocuk isteyen aile çocuk sahibi olur. Rüyada bebek görmek ayrıca: nişanlıların evleneceği, işsizlerin iş bulacağı, borçluların borçlarını ödeyecekleri, ayrılanların kavuşacakları, sıkıntıda olanların rahatlayacağı, çocuk sahibi olmak isteyenlerin bu dileklerine kavuşacakları şeklinde yorumlanır.

Anonim Rüya Yorumları

 • Ölü bebek görmek, iyi değildir. Bu rü­yayı gören, büyük bir üzüntü yaşar.
 • Oyuncak bebek, haksız­lığa uğramaktır.
 • Oyuncak bebek satın aldığını ya da hediye ettiğini gören, telafisi olmayan bir hatanın pişmanlığını yaşar.

Bu Duaları Kaçırmayın!

BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi takip edebilirsiniz. Ücretsiz rüya yorumu için de BURAYA TIKLAYIN ve rüya uygulamasını indirin. Uygulamanın içindeki sayfaların altına rüyanızı yorum olarak yazın, rüyanız (kahin) tarafından hemen yorumlansın.

Rüyada Bebek Görmek, Erkek Bebek, Bebek Emzirmek konusunda 134 mesaj

 1. Hocam merhaba rüyamda eskiden oturdugum evin önündeyim. Orda bir araba var arabanın bagajı açık. İçinde birseyler var eski komşula birlikte bagajın başında hem sohbet ediyoruz hem bagajtaki şeylere bakıyoruz. Sonra komşu baktığımız şeylerden evinin bahçesine goturuyor geri geliyor. Mesafe kısa olunca eve gidip gelirken bile konusmaya devam ediyoruz. Ikimizdede böyle değişik bi sevinç mutluluk var gibi. Yani bir tatlılık var üzerimizde. Allah razı olsun.

  1. 1001 Rüya Tabiri

   Merhaba Kardeşim Rüyanın Yorumu Şu Şekildedir : Dertli günlerin sona ereceğine, rahata ve bolluğa kavuşmaya, eski bir dostunuzla bir araya gelmeye, iyi haberler almaya işarettir…

 2. Hocam merhaba rüyamda kalabalık bir şekilde karlı dağdan aşağıya iniyorduk. Tam hatırlamıyorum ama 7-8 kişi vardık. Dağ girintili çıkıntılı aşağıya inerken önümdeki birisi düşmeyelim diye kardan eliyle dolgu yapıyor biz oralara basarak iniyoruz. Allah razı olsun

  1. 1001 Rüya Tabiri

   Merhaba Kardeşim Rüyanın Yorumu Şu Şekildedir : Yüksek bir şöhret kazanmaya ve yükselmeye, tüm arzu ve dileklerinizin yerine getirileceğine, muradınıza ereceğinize işarettir…

 3. Hocam merhaba rüyamda eski çalıştığım yerdeki elemanım beni sürekli sevgilimle kavga ederken rüyasında görüyormuş. Ve sevgilim ağlıyormuş hep. Allah razı olsun.

  1. 1001 Rüya Tabiri

   Merhaba Kardeşim Rüyanın Yorumu Şu Şekildedir : Başarılı ve ünlü olacağınıza, bir sanat kolunda başarı kazanacağınıza, hayatınızı sıkıntısız ve dertsiz olarak yaşamaya işarettir…

  1. 1001 Rüya Tabiri

   Merhaba Kardeşim Rüyanın Yorumu Şu Şekildedir : İleride ciddi bir hastalığa yakalanmayacağınıza, büyük başarılara imza atacağınıza, çok büyük olan fazla ücretli işe girmeye işarettir…

 4. Hocam merhaba rüyamda erkek arkadaşım ölmüş. Ama şuanda küsüz. Okadar çok agliyorum. Bir evde oluyorum orda tek başımayım çok korkuyorum. Kapı üstüne kapı var . Yani hocam bi çelik kapı bir korkuluk demir kapı gibi birde ikisinin ortasında bir kapı var hepsini kilitlicem diye uğraşıyorum. Birini unutuyorum. Biri gelip beni öldürecek oluyor. Uzun bir merdiven var. Rüyamı tam hatırlamıyorum hocam. Nasıl oluyorsa sevgilimin öldüğünü öğreniyorum. Sonra aglamaktan mahvoluyorum. Sonra yanima onun iki arkadaşı geliyor. Onlardan birine sarılıp ağlıyorum. Sonra onlara ağlayarak hic ölmüş gibi kimse o ölmüş gibi davranmıyor diyorum. Sanki çıkıp gelecek diyorum . Sonra diğer arkadaşı arabayı çarpınca ölmeden çok beklemiş daha oralarda arabayı kullancam diye diyor. Neden gönderdim ben onu neden diyorum daha çok ağlıyorum. Trafik kazası yapmış oluyor hocam. Allah razı olsun

  1. 1001 Rüya Tabiri

   Merhaba Kardeşim Rüyanın Yorumu Şu Şekildedir : Geleceğinizi ilgilendiren ani bir haberle sevineceğinize, artık tedirgin edici bir durumu hiçbir zaman yaşamayacağınıza işarettir…

 5. Hocam merhaba rüyamda birsey oldu tam hatırlayamıyorum. Sonra birisi bana hadi huzura erdin mutlu ol artık dedi. Yine aynı gün rüyamda eski patron karısı ve 3 yaşlarındaki kızı gelmis yanima. Kızıyla okadar çok oyun oynadım ve sevdim onu. Sonra bir ara karısıyla sarıldık birbirimize. Sonra patrona birseyler dedim ama orasını hatirlamiyorum. Sanki çok pas vermiyor gibiydi bana. Ama cocucu ben çok sevdim güzel vakit gecirdik

  1. 1001 Rüya Tabiri

   Merhaba Kardeşim Rüyanın Yorumu Şu Şekildedir : Mevki ve makam açısından büyük ilerlemeler kaydedeceğinize, sıkıntılardan ve üzüntülerden rahatlıkla kurtulacağınıza işarettir…

 6. Hocam merhaba rüyamda ölmüş olan dedem çocuklarına miras bırakıyor. 5 çocuğu var hepsi odanın içinde bende oradayım. Yerde oturuyoruz. Annem altınları çıkarıyor önüne herkese dağıtacak bende annemin yanında oturuyorum . Herkese pay ediyor annem . Bende kimse görmeden bir tane çeyrek altın alıyorum ceketimin cebime koyuyorum. Sonra iki tanede büyük altın alıyorum diğer cebime koyuyorum. Kimse görmüyor. Sonra altınları kimse görmesin diye tuvalete girmek istiyorum. Tuvalete bakiyorum tam ortada duvardan tuvaletin içine kaka akmış gelmis. Yer tuvaleti. Odaya geri gidiyorum söylüyorum. Teyzem yinemi öyle olmuş oluyor bazen öyle diyor. Sonra ben banyoya gidiyorum orayi kullanıcam. Dayımın karısı yengem geliyor bana birseyler söylüyor. Banyodan çıkıyoruz tekrar Odaya gidip yere oturuyorum. Miras dan pay ediyor hala annem. Mavi boncuklu birçok bileklik görüyorum. Kızım oluyor orda birden. Gel annem bileklikten bir tane al diyorum. Ben oyle bileklik sevmiyorum diyor. Ben alacak oluyorum sonra almıyorum. Odada ki herkes kendine düşen hakkı kollarına boynuna takmış oluyor. Allah razı olsun hocam

  1. 1001 Rüya Tabiri

   Merhaba Kardeşim Rüyanın Yorumu Şu Şekildedir : İşlerinizin hiçbir zorlukla karşılaşmadan yolunda devam edeceğine, işlerinizi kendinizin halletmenizin daha çok gerekli olduğuna işarettir…

Rüyanızı yazın, yorumlayalım

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.