Rüyada Balık Yemek, Çiğ Balık Yemek, Pişmiş Balık Yemek

Rüyalarda balık yemenin anlamı ölüm mü, hastalık mı, evlilik veya bol paramı yoksa bebek haberi mi demek. Rüyada balık yemek, çiğ balık yemek veya pişmiş balık yemek çok farklı yorumlanır. Hemen aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami rüya tabirleri yorumunu, hem iyi ve kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Balık Yemek

🙂 Balık yediğini gören; hükümetten beklediği büyük bir faydaya kavuşur ya da ticaret yapıyorsa büyük bir kazanç sağlar. Temize ve taze balık yediğini gören kimse sıkıntılarını atarak artık refah günlere kavuşacak demektir. Rüyada balık yemek; elinize hiç ummadığınız bir yerden sıkıntılı durumunuza oldukça faydası olacak bir paranın geçeceğine işarettir. Rüyada yediğiniz balık kadar elinize mal veya kısmet geçer. Rüyada balık görmenin detaylı anlamını öğrenmek için BKZ.

😐 Bazı rüya yorumcuları, balık yediğini görmek iyi değildir, çünkü kılçık­lı olup yenmesinde zahmetle karşılanılır, diyorlar. Kokmuş balık yemek haram ile tabir edilir. Tuzlu balık yemek: Bir hastalığa yakalanacağınıza. Rüyada kokuşmuş bir balığı yediğini gören kimse zina yapar.

Rüyada Çiğ Balık Yemek

🙂 Rüyada canlı çiğ bir balığı yediğini görmek, bol rızık ve mülke nail olmaya işarettir. Rüyada çiğ balık yediğini görmek; mülk sahibi olduğuna yorumlanır. Çiğ balık yemek veya yediğini gören kimse, bir kadınla samimiyet kuracağını gösterir.

😐 Rüyada temizlemeden bir balığı çiğ yediğini görmek, insanların namusu hakkında kötü söz söyleyen bir kimseye delalet eder. Rüyada kokuşmuş çürümüş, çiğ, pişmemiş balık yemek, rüyayı görenin sıkıntıya gireceğine işarettir.

Rüyada Pişmiş Balık Yemek

🙂 Rüyalarda pişmiş balık yediğini gören veya yiyen kimse, hiç beklenmedik kimselerden tam gerekli olduğu bir sırada yardım görüleceğine işarettir. Rüyada güzelce pişmiş balık görmek, güvenilir bir yerde korunan mücevher olduğuna yorumlanır. Rüyada pişmiş balık yemek; nazik ve kibar arkadaşlar edinerek sosyal seviyenizi yükselteceğinize delildir.

Rüyada Kızarmış Balık Yemek

🙂 Rüyada kızarmış balık yediğini gören ilim öğrenmek için yapılacak bir yolculuğa çıkar. Rüyada kızarmış balık yemek; zorluk ve sıkıntılarla kazanılan mala işaret eder. Rüyada kızarmış balık yediğini gören kimse, bol para kazanır veya bir ziyafete çağırılır.

Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

İbn-i Şirin: “Rüyada kızartılmamış ya da pişirilmemiş tuzlu balık yediğini gör­mekse ihtiyatsız ve tedbirsiz davranıp cezasını çekmeye işarettir,” demek­tedir.

Abdulgani Nablusi: “Bir kimse rüyada bir balığı yediğini görürse, o kişinin hayır ve mal sahibi bir kadınla tanışacağını gösterir. Başkasına ait balığı yemek fuhuş işlemek olarak yorumlanır. Fakat bazı yorumcular bu tür rüyanın sevinilecek bir haber olduğunu öne sürmüşlerdir.”

Danyal (a.s.): “Soğuk balık yemek bela ve sıkıntı, sıcak pişmiş ve taze balık yemek mal ve nimettir. Balık yediğini gören bir kadınla ev­lenir. Rüyada büyük balık yediğini görmek kadın tarafından sahip olunan mal demektir.

Psikolojideki Anlamı

Rüyalarda balık yemenin psikanalizi: Psikolojik anlamda balık yemek, kendimizi sosyal hissettiğimizi ve çevremizde­ki insanlarla uyum içinde olduğumuzu gösterir. Balık tuttuğunuzu ve onu yediğinizi gördüyseniz, sezgileriniz güçleniyor ve iç dünyanızın derinlikleri­ne ulaşıyorsunuz demektir.


Rüyada balık yemek

Bu Duaları Kaçırmayın!

BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi takip edebilirsiniz. Ücretsiz rüya yorumu için de BURAYA TIKLAYIN ve rüya uygulamasını indirin. Uygulamanın içindeki sayfaların altına rüyanızı yorum olarak yazın, rüyanız (kahin) tarafından hemen yorumlansın.

Rüyada Balık Yemek, Çiğ Balık Yemek, Pişmiş Balık Yemek konusunda 8 mesaj

 1. selamünaleyküm hocam,ruyam’da yengem birtane buyuk makasla beyaz buyuk ayni hamur gibi elinde zannedersem dağ sakizi dedigi sakisi makasla lokma halinde kesip veriyordu bana,cok guzel mayhoş tadi vardi cignedikten sonra bitti..cevaplandirirsaniz sevinirim iyi gunler..

  1. 1001 Rüya Tabiri

   murat Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : Bir iş için ödüllendirileceğinize, yakın zamanda huzura kavuşulacağına, yakında itibar ve saygın birisi olacağınıza işarettir…

 2. Merhaba hocam,ruyamda bir tabak dökülüyor ve tabağın içinden yılan, örümcek çıktı diyorum ama bunları saniyelik görüyorum hemen yatağın altına girip kayboluyorlar,sonra bu tabaktan tazecik hala üstünde suyu olan büyük bir balığı önüme taşın üstüne atıyorlar.Kahverengi bir balık.Sonra annemle bir bahçede ağaçların altında top oynuyoruz,annem şahinlere bak diyor, bir bakıyorum iki tane lacivert renkte güvercin görüyorum,sonra ağacın üstünde bir kuş ve toprakta,taşların üstünde yavaş yavaş yürüyen orta büyüklükte yeşil bir kaplumbağa görüyoruz.Yorumunuz için teşekkürler.

  1. 1001 Rüya Tabiri

   Belin Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : Üzüntülerinizden ve sıkıntılarınızdan kurtulacağınıza, rahata kavuşacağınıza, güzel ve sevinilecek bir haber almaya işarettir…

 3. Irmak kurumuş kenarlarında 3 tane kücük gölet oluşmuş…birisi balık yakalamak için oralara tuzak kurmuş…bakıyorum balık yakalanmış mı diye…su bulanık bi tane balığın yakalandığını görüyorum..kuyruk kısmını orta büyüklükte..

  1. 1001 Rüya Tabiri

   Ahmet Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : Uzun süredir beklenen sonuçların geleceğine, sıkıntılarınızın ortadan kalkacağına, mallar ve paralar kazanmaya, feraha işarettir…

 4. Rüyamda küs oldugum arkadaşımın kardesi bizdeydi (ama kız kardesi yok) sonra abisinin muhabbeti gecince brn ağladım oda abisini aradı abi cok üzgün gel diye oda gelmeyeceğini söyledi ben de dedimki benim allahım var diyorum (ama bu ben allaha dua ediyorum onu o gönderir diye söylüyorum) ve uyanıyorum

  1. 1001 Rüya Tabiri

   Emre Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : Müjdeler duyacağınıza, zorluklardan kurtulmaya, size yardım edileceğine, cömertliğinizin çok olacağına duyurulacağına işarettir…

Rüyanızı yazın, yorumlayalım

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: İçerik korunmaktadır !!