Rüyada Ayna Görmek, Kırık Ayna Görmek, Ayna Kırmak

Ayna görmek hem ölüm, hastalık olabilir, hem de müjdeli haber veya bol paranın habercisi olabilir. Aşağıda detaylı yorumu okuyabilirsiniz. Bu rüya analizinde rüyada kırık ayna görmek, ayna silmek veya ayna kırmak gibi rüyaların anlamını öğrenebilirsiniz. Rüyada ayna görmek; Bir dileğinizin yerine geleceğine, mutlu, neşeli bir insan olup etrafınızca sevilip sayılacağınıza, bol bol eğleneceğiniz ortama gireceğinize işarettir.

Rüyada Ayna Görmek Ne Demek

Rüyada ayna görmek veya rüyada her şekilde görülen ayna, gururdur. Bazen de ayna, bir kadına işarettir. Altın ayna, dinde olan güzelliğe; gümüş ayna da sıkıntıya delalet eder. Ayna, yolculukla da tabir olunur. Rüyada bir ayna görmek veya aynaya baktığınızı görmek; yaşadığınız müddetçe yaptığınız işlerin bir muhasebesini yapmakta olduğunuza ve bundan sonra yapacağınız her işi, atacağınız her adımı bu geçmişe göre tanzim edeceğinizi düşündüğünüzü gösterir. Rüyada ayna görmek, bir hayal aleminde yaşamaya, yakınlarına kimseyi yaklaştırmamaya, bazı yorumculara göre ise bir kadına işarettir. 

 • Aynada kendini gör­mek: Bekarlar için evliliğe, evliler için sorunların çözümüne; iş hayatı için ise, bozulmaya.
 • Aynada bir genç görmek: Bir düşmana.
 • Bir kadının aynaya bakması: Hamile ise bir kız çocuğuna, değilse, aldatılmaya.
 • Ay­nanın yere düşmesi: Kara, mutluluğa.
 • Ayna silmek: Ünlü olmaya.
 • Ay­na sırlamak: Bir kötülüğe.
 • Yuvarlak ayna: Söylentiler yüzünden üzülme­ye.
 • Sakallı olmadığı halde kendini aynada sakallı görmek: İşlerin düzel­mesine, para kazanmaya ve saygınlığın artmasına.
 • Aynada yaşlı birini görmek: İyi ama biraz uçarı bir dosta.
 • Aynada kendini değişmiş görmek: Yaşamda aksiliklerle karşılaşmaya.
 • Ayna kırılması: Bir dost tarafından al­datılmaya.
 • Ayna hediye etmek: Bir dost yüzünden üzülmeye.
 • Sırları dö­külmüş ayna: Kazanca ve bir yardım almaya.
 • Süslü ve büyük ayna: Hak­lı nedenlerle dostlardan uzaklaşmaya.
 • Ayna satmak: İşlerde zarara girmek.
 • Aynaya bakmak: Bu günlerde çok aksi bir insan olmaya. Rüyada aynaya bakmak, sıkıntının gitmesi ile de tabir edilmiştir. Bazen bu rüya geleceği parlak bir insana delalet eder.
 • Aynada ken­dini karşı cins olarak görmek: Evliliğe.
 • Çerçeveli ayna: Para kaybına.
 • Aynanın kaybolması: Büyük paralar kazanmaya.
 • Ayna satın almak: Dü­şüncesizce davranışlar yüzünden kötü duruma düşmeye.
 • Aynaya ters bakmak: Aile içinde bir istek yüzünden kavgaya.
 • Küçük ve sade çerçevesiz ayna: İş hayatında bazı kişiler tarafından aldatılmaya yorulur.

Rüyada Kırık Ayna Görmek

Rüyada kırık ayna görmek bazı kurnaz arkadaşlıklarınıza işarettir. Bu rüya onların her hakikati sizden sakladıklarına, oyalanarak bu suretle bazı ticari zarara uğradığınıza delâlet eder.

Rüyada Ayna Kırılması Görmek

Rüyada ayna kırılması görmek hayatta dik başlı olduğunuzdan ötürü hiç bir zaman başarılı olamayacağınıza, bu huyunuzu terk etmeniz gerektiğine gösterir. Bir başka tabire göre yanınıza aldığınız yardımcıların sizin için değil, rakipleriniz için çalıştıklarını; onların daima kontrol altında bulundurulması sizin menfaatinize olduğunu gösterir. Bazı rüya tabircileri; ayna eş, aynanın kırılması ise eşin hastalığı, şeklinde yorum yapmışlardır.

Rüyada Ayna Kırmak

Rüyada ayna kırmak evinize yeni bazı şeyler gireceğine veya yeni eşyalar alacağınıza delâlet eder. Kırık aynadan kendinizi görmeniz, denizden evinize bir yolcunun geleceğini bildirir.

Rüyada Ayna görmek-ayna Kırmak-kırık ayna
Rüyada Ayna görmek-ayna Kırmak-kırık ayna

Rüyada El Aynası Görmek

Rüyada el aynası ile yüzünüzü incelediğinizi görmek, yalancı fakat çok zeki bir arkadaşınızın oyununa geleceğinize, çevrenizdeki insanlar tarafından aldatılacağınıza delalettir.

Rüyada Ayna Silmek

Rüyada ayna silmek, bu rüyayı gören kimse evlenir. Bazen de tanrıya asi olduğuna işarettir. Rüyada ayna sildiğinizi görmeniz bugünlerde işinizi çok ihmal ettiğinize, her şeyin yolunda gitmesi için daha dikkatli olmanız gerektiğine gösterir. Bir aynayı sildiğini ve parlattığını gören içinde bulunduğu zor durum­dan kurtulmak ister.

Rüyada Ayna Görmenin 1001 Rüya Tabiri

 1. Rüyada süslenmek için bir ayna karşısında bulunduğunuzu görmeniz, evinize yeni kimselerin geleceğine veya yeni eşyalar alacağınıza işarettir.
 2. Eski devirlerde aynalar çelikten ve bakımdan yapıldıklarından o devrin rüya tabircileri ayna rüyasının tabirini madenler konusu içinde ele almışlardır. Biz de aynı sıraya uyacağız.
 3. İbn-i Sirin’e göre; rüyada ayna görmek, büyüklüğü ve parlaklığı derecesinde, yükselmeye ve mevki sahibi olmaya delâlet eder.
 4. Birine bir ayna verdiğini gören ona malını vermiş sayılır.
 5. Rüyada madeni ayna görmek, eskiden aynalar camdan değil, bir takım parlak madenlerden yapılırdı. Bu eski aynalardan birini rüyada görmek hayırdır.
 6. Aynaya karşı secde etmek, kendisine olduğundan fazla değer vermek olarak yorumlanmıştır.
 7. Aynada bir kadının cinsel organını gören sıkıntıdan kurtulur.
 8. Aynayı çok paslı olduğu için parlatmadığını gören içinde bulunduğu zor durumdan kurtulamaz. Aynaya baktığını gören bekarsa evlenir, karısı gurbetteyse salimen geri döner.
 9. Bir aynaya arkasından baktığını görenin eşi fahişe olur; memursa gö­revinden alınır; ziraatçıysa ekini telef olur.
 10. Bazı rüya tabircilerine göre, aynaya bakanın üzüntüsü dağılır.
 11. Elinde parlak bir ayna gören muradına erer.
 12. Ergenlik çağına girmemiş bir çocu­ğun aynaya baktığını görmesi ergen olması anlamına gelir. Annesi hami­deyse kendisine benzeyen bir kardeşi doğar
 13. Ayna büyüklüğü ve parlaklığı ölçüsünde makam ve itibardır.
 14. Birine ayna veren ona malını teslim eder.
 15. Aynada yüzünü güzel, sakalını ise siyah gören halka iyilik eder. Aynada sakalını beyaz gören ise fakir düşer.
 16. Demir gibi bir malzemeden imal edilmiş aynaya bakanın karısı hamile işe kız doğurur. Rüya sahibi bekarsa evlenir.
 17. Bir aynaya arkadan bakmak, zarar ve üzüntüdür. Rüyayı görenin karısı kötü anılır.

Bu Duaları Kaçırmayın!

BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için de BURAYA TIKLAYARAK rüya uygulamasını indirip uygulamanın içindeki sayfaların altına yorum olarak yazarsanız rüyanız (kahin) tarafından hemen yorumlanır.


108 thoughts on “Rüyada Ayna Görmek, Kırık Ayna Görmek, Ayna Kırmak”

 1. İlk olarak akrabamızın evinde görüyorum kendimi, sonra akrabamın kardeşinin öldüğü haberini duyuyorum.
  Sonra aniden bir restoranda arkadaşlarımla yemek yerken buluyorum kendimi. Çok pahalı bir şarap sipariş ediyorum, sonra vaxgeçip iade ediyorum şarabı. İki garsona para veiyorum.
  Sonra bir odaya geçiyorum sihirli konuşan ayna görüyorum. Bir kaç iyi insan büyük küçük toplanıyoruz. İnsanları tanımıyorum ama iyi olduklarını biliyorum rüyada. O sırada sihirli ayna çoğalmaya başlıyor. Bana ve orada olan her insanın elinde sihirli konuşan ayna oluşuyor. Sonra aynalardan sihirli işık çıkıyor ve işık ortada birleşip şifalı iyi bir kristale dönüşüyor

  Reply
  • Merhaba Kardeşim Rüyanın Yorumu Şu Şekildedir : Çok yakında umulmadık ve ilgileneceğiniz olaylarla karşılaşacağınıza, hayatınızı disiplinli ve düzenli olarak yaşamaya işarettir…

 2. Rüyamda geniş büyük bir yerdeyim orada birkac kadin var yürüyorum bir anda üzerimde kiyafetlerim yok sadece alt siyah iç çamaşirlarim var bakiyorum bir ayna var karşisina geçip kendime bakiyorum bir kadinda bana bakiyor sonra büyük bir minder var geçip orqya oturuyorum beyaz tül perde var önünde orayi açip oturuyorum

  Reply
  • Merhaba Kardeşim Rüyanın Yorumu Şu Şekildedir : Çok kazançlı bir işe girişeceğinize, hareketli bir yaşamınızın olacağına, yeni ve çok güzel olan çevrelerin bulunacağına işarettir…

 3. Gerçekte yeni evliyim ve rüyamda aynaya bakıyorum. Aynada kendimi çok yakından ve tek gözüm şaş olarak gördüm. Tesirine kapıldım. Tabiri nedir yorumlarsanız sevinirim.

  Reply
  • Merhaba Kardeşim Rüyanın Yorumu Şu Şekildedir : Maddi sorunlardan bir dostunuzun yardımıyla kurtulmaya, tüm hayallerinize kavuşacağınıza, en büyük bir sıkıntının kolaylıkla bitmesine işarettir…

 4. Mrhb hocam hayırlı günler hocam ben rüyamda annemlerin evine çıkıyorum ama merdiven kullanıyorum alt komşuları pencerelerini değiştiriyor merdivenlerde hep ayna tozu kırık ama büyük boyutlarda aynalar ben de diyorum bu aynayı ben eve götüreyim benim makyaj masamın camı kırık ben bunu kullanırım sonra gelinini gördüm dur daha iyisi var diye sana onu vereyim dedi sonra bı dama çıktık bı eski ev oldu orda dayımın kızı vardı benden 2 yaşküçük(hocam kendisi kanser hastası )sonra ben sıcak su alıyorum birlikte banyo yapacaz sıra biraz su alıyoruz sular kesiliyor ben orda bı bidon soğuk su da var ben onuda boşltıyorum sıcak su için ama şu kesiliyor ben de ben yıkanmıyacam Ayşe sen yıkan bu 2 kova sana yeter sonra onun vefat eden annesini gördüm Ayşe tek başına yıkanamaz dedi ben uyandım hocam çok kötü hissediyorum slm ve dua ile şimdiden ALLAH razı olsun

  Reply
  • Merhaba Kardeşim Rüyanın Yorumu Şu Şekildedir : Sözü dinlenir birisinden nakit paralar alacağınıza, miras yoluyla servete konacağınıza, kazancınızın daha çok fazla bol olacağına işarettir…

  • Atıf Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : Yakınınızdaki kişilerden yardımları ve destekleri zamanla göreceğinize, sizi kıran birisinin sizden özür dileyeceğine işarettir…

 5. Rüyamda aynası kırılmış tarağıma ayna takılmıştı. Ablam da aynalı tarağımı elime verip babam kendisi ayna taktı dedi (Bu rüyayı görmeden 1,2 gün önce tarağımın aynası kırılmıştı ben de aynasını çöpe atmıştım . )

  Reply
  • anonimden Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : Çok yakın bir zamanda büyük bazı uğraşların sizi bekliyor olacağına ve sonunda kesin başarılara fazlasıyla ulaşılacağına işarettir…

 6. Rüyamda pazardaydık. Eski patronum iki ayna almıştı biri büyük diğeri küçük. Paketleri açtığımızda aynaların kırık olduğunu gördük. Ayrıca çerçeveleri çok güzel kalındı, işlemeliydi ve altın rengindeydi.

  Reply
  • sevim Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : Hayır işleriyle uğraşmanız gerektiğine, giriştiğiniz ya da girişeceğiniz işlerde istediğiniz gibi hemen sonuçlanacağına işarettir…

 7. mağazamızda üçgen yapıya benzer bir aynamız var ruyamda tanimadığım bir kişi onu bir otomibilin arka koltuguna atıp götürüyor

  Reply
  • Murat Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : İşlerinizin kolaylaşacağına, bir insanın zekası sayesinde her şeye çağre bulunacağına, hayatınızda iyi fırsatın çıkacağına işarettir…

Leave a Comment