Rüyada Ayak Görmek, Ayak Kırılması, Yalın Ayak Yürümek

Düşlerde görülen ayak anlamı çok farklı yorumlar yapılmıştır. Rüyada ayak görmek bazen ölüm hastalık haberi bazen müjdeli haber bol para demektir. Tek bacaklı olup onunla yürümeye çalıştığını gören kendisinden bir fayda elde edilemeyecek birine güvenir, ondan beklediği şeyi sadece ümit etmekle yetinir. Ayağını ağaca bağlanmış görmek iyiye ve hayra işarettir. Ayaklarını bir hayvan ayağına dönüşmüş görmek güç demektir. Rüyanızın anlamı hemen aşağıda…

Rüyada Ayak Görmek – Diyanet

Rüyada ayak görmek veya ayağı ile bir şeyi ittiğini görmek, söylediği sözleri inkâr eden bir insana delalet eder. Bazen bu rüya, riyakâr ve gururlu bir insana da delalettir. Rüyasında ayağının kaydığını görmek, hayra alamet değildir. Bazen ayağının kayıp ta düşmediğini görmek, üzüntü ve sıkıntıya işarettir. Rüyada ayak görmek, ana, baba, rızık, hayvan, para ve yolculukla tabir olunur.

Rüyada görülen ayak ağrısı, günah kazanılan yerde yürümek manasını işaret eder. Rüyasında ayağının burkulduğunu görmek, borca girmeye işarettir. Bu burkulma sebebiyle kan çıkması, haram mala işaret eder. Rüyada ayak görmek kişinin malının ve mülkünün devamlı olmasına, hayırlı iş yapmaya, yolculuğa, bol rızka ve zenginliğe delalet eder. Ebu Said El Vaiz demiştir ki: Birisinin kendisine tekme vurduğunu görmek, fakir düşmesine sebep olanı görebilmek demektir. Kazancı bol bir işe, sağlıklı ve zekice düşüncelere, azimli ve sa­bırlı davranışları işarettir.

 • Ayak kemiklerinden birinin çıkması: Bir yakı­nın ölümüne.
 • Kötü birinin ayağını görmek: Tövbe etmek gereğine.
 • Rüyada sa­kat ayak: Acı haber ve üzüntüye.
 • Rüyada ayak kesmek: Bir iş için ödüllendiril­meye.
 • Kıllı ayak: Büyük bir suçtan aklanmaya.
 • Kadın ayağı: Yaşam bo­yu zorluklara.
 • Fazladan bir ayak: Çok zengin olmayı ve rahata.
 • Rüyada Kesik ayak: Ağrılı bir hastalığa.
 • Kangren olmuş ayak: Dostlar tarafından terk edilmeye.
 • Kız ayağı: İşlerde başarıya.
 • Ölü ayağı: O ölünün cennette ol­masına.
 • Ayak yıkamak: Kar yapmaya.
 • Yalın ayak: Bir hatanın kapatıl­masına.
 • Ayak parmakları: Zenginliğe.
 • Rüyada ayak kırılması: Evde kavgaya.
 • Kısa ayak: Deniz taşımacılığından uzak durmak gerektiğini işarettir.

Ayaklarının demirden veya bakırdan olduğunu görenin ömrü ve parası çok olur. Ayaklarının camdan olduğunu görenin ömrü kısa ve malı az olur. Bir kimsenin ayaklarını sıkıp bağladığını görmek bağlayan tanınmış biri ise, ondan veya bilmediği kimseler tarafından hayır ve menfaat görmeğe delâlet eder. Rüyasında bir ayaklı olup onunla yürümeğe çalıştığını gören, kendinden fayda ve sonuç çıkmayan bir kimseye inanıp, ondan beklediği şeyi bulamaz. 

Ayakta görülen kıl; rüya sahibinin borçlarının artmasına işarettir. Rüyada fazla bir ayağının olduğunu gören kimsenin; geçimi daralır. Rüyada ayak tabanınızı görmek, size teklif edilen bir iş için kısa bir yolculuğa çıkacağınıza ve bu yolculuk sonunda kazançlı döneceğinize delildir.

Rüyada Yalın Ayak Yürümek

Rüyada yalın ayak yürümekte hem hayırlı hem olumsuzdur. rüyasında yalın ayak çıplak ayakla yürüdüğünü görmek bir musibete uğramaya, bundan ötürü acı duymak görmek ise kedere delalet eder. Eğer çıplak yalın ayakla yürüyüp mutluysanız özgür olup daha da mutlu bir yaşama gireceğinize delalettir. Rüyada yalınayak yürüdüğünüzü veya yalın ayak gezen bir kimseyi görmeniz, yoksulluk işareti olarak kabul edilir. 

Yalın ayak yürüdüğünüzü görmek, sıkıntı ve tasadan kurtulmaya, ayaklarında çarık veya benzeri sandalet gibi şeyler olduğu halde yürüdüğünü görmek, iş hayatının karanlık ve belirtisiz olduğuna işarettir. Rüyasında yalınayak dolaştığını görmek, yoksulluğa düşeceğine işarettir.

Rüyada Ayak Parmağı Görmek

Rüyada ayak parmağı görmek veya rüyada ayak parmaklarını görmek, çalıştığı işte başarılı olmayla yakın alakalıdır. Ayak parmaklarındaki güzellik, işlerdeki güzellik ve başarıya işarettir. Ayak parmaklarında görülen çirkinlik, işlerdeki bereketsizliğe ve başarısızlığa işarettir. Ayak parmakları, torunlar ve kardeş çocukları olarak yorulur. Parmaklarını birbirine geçirerek rüyada el bağladığını gören kimse, ihtiyaç içinde kalır. Parmaklar asker olarak yorumlanırsa, tırnakları silâhlar ve düşmanları olur.

Rüyada Ayakkabı Görmek Neye Delalettir?

Rüyada Ayakkabı Görmek – İslami

Rüyada ayakkabı görmek, geniş bir ayakkabı görmek hayır ve güzel geçime, dar ayakkabı ise gam ve üzüntüye ve çekilecek sıkıntılara işarettir. Rüyada ayakkabısını ters giydiğini gören kimse, üzüntü ve sıkıntılarından kurtulur. Ayakkabılarından birisinin kaybolduğunu gören kimse, servetinin yarısını kaybeder. Rüyada ayakkabı mest ve benzeri giyilecek şeyleri görmek. Danyal aleyhisselamın kavline göre; kış zamanında hayır ve bereket , yaz mevsiminde ise keder ve hüzüne delâlet eder. Yorumcular mest ve ayakkabının tabirinde ayn ayn yorumlar yapmışlardır. Ayakkabıların parçalanmış olduğunu görmek, hanımın vefatına delalettir. Ayakkabılarını çıkarmak, muradın husulüne ve sevince boğulmaya işaret eder. Ayakkabıların çalındığını görmek, sıkıntı ve üzüntüye düşmeye delalet eder.

Rüyada Ayak Tırnağı Görmek

Rüyada ayak tırnağı görmek, rüya sahibinin o zaman işlerinde dikkatli olmalı, israftan kaçınmalıdır. Kendi veya tanıdığın birinin ayak tırnağını görmek, ondan bir dert alınacağını anlatır.

Rüyada Ayak Kırılması

Rüyada ayak kırılması veya ayağını kırılmış gören kimse, fakir düşer. Baldırını kırılmış görmek, daha da fenâdır. Rüyada ayağının kırıldığını gören kimse yolculuğa çıkmasın. Danyal (a.s) demiştir ki: Bir ayağının kırılmış veya kesilmiş olduğunu görenin yarı malı gider, yahut ana babasından biri vefat eder. Bazı rüya tabircilerine göre; ayaklarının kırıldığını gören sonsuza ka­dar hükümdara veya hükümdara vekalet eden vezirlere, devletin ileri ge­lenlerine ve başka makamlarda bulunan kimselerin karar ve icraatlarına yaklaşmamalıdır.

Rüyada Ayak Yıkamak

Rüyada ayak yıkamak çalıştığı iş hayatında sebat ettiği taktirde çok karlı kazançlar elde edeceğine işaret sayılır. Rüyanızda ayak yıkadığınızı veya ayak yıkattığınızı görmek mutluluk ve bolluğa işaret sayılır.

Rüyada Ayak Kesilmesi

Rüyada ayağının kesildiğini gören kimsenin mal ve mülkünün yarısı gider. Rüyada ayağının veya her iki ayağının birden kesilmiş veya kırılmış olduğunu gören ya yolculuğa çıkar, ya malını kaybeder veya kendisi hasta olur.

Rüyada Ayak Kopması

Rüyada ayak kopması görmek, eğer arabası varsa arıza yapar ve hayvanı varsa hasta olur. Malı varsa zarar görür. Ayağının koptuğunu veya kesildiğini gören kişi evlenmek istemektedir. Ayağında koptuğu için bir ağrı olduğunu, fakat bu ağrının yerini bilmediğini gören kim­senin malı, sebebini bilmediği bir şeyden dolayı eksilir. Her iki ayağının kopması eğer yolculuğa çıkma ni­yeti varsa ona sahip olur, şayet hastaysa iyileşir.

Rüyada Ayak İzi Görmek

Ayak izi görmek, toprakta, çamurda veya kardaki ayak izlerini incelemek, hoş bir sürprizle karşılaşacağınıza yorumlanır. Özellikle rüyasında rüyada ayak izi gören kimse, geç­mişte hayatında önemli yer tutan bir insanın karşısına tekrar çıkacağının haberini alır. Başkasına ait ayak izlerini takip et­tiğini görense, başarılı olmak için hayran olduğu bir insanı kendine örnek alır. 

Rüyada Ayak Öpmek

Rüyada ayak öpmek, keder ve sıkıntı ile saygı görememeye, bir rivayete göre eşinin hastalanacağına delâlet eder. Bazen de bu rüya gelecek bol paraya ve kazanç demektir.

Rüyada Ayak Ökçesi Görmek

Rüyada görülen ayak ökçesi, evlatla yorumlanır. Bir kimse uykusunda ayak ökçesinin bulunmadığını görse, o kimsenin kendisinden sonra evladı olmayarak, neslinin tükeneceğine; ökçesinin kırıldığını veya kesildiğini görmesi, çocuğu varsa öleceğine, sol ayak ökçesi kız çocuklara, sağ ayak ökçesi de erkek evlada delâlet eder.

Rüyada Pedikür Yapmak, Yaptırmak

Rüyada pedikür yaptırdığınızı görmeniz, size teklif edilen işin, sizin şerefinizle mütenasip değil, sadece bir ayak işi olacağına, tabii bu işi kabul etmeyi bir izzet-i nefis meselesi sayıp almayacağınıza, bu yüzden geçim hususunda biraz zorluk çekeceğinize, sonunda iyi bir işe girerek rahata kavuşacağınıza delâlet eder.

Rüyada Çorap Görmek

Rüyada yeni bir çorap giymek, zekatı verilmiş bir mala; eski bir çorap giymek, zekatı verilmeyen bir mala; pis kokan bir çorap ise insanlar arasında hayırla anılmayan bir kimse ile tabir olunur.

Bu Duaları Kaçırmayın!

BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için de BURAYA TIKLAYARAK rüya uygulamasını indirip uygulamanın içindeki sayfaların altına yorum olarak yazarsanız rüyanız (kahin) tarafından hemen yorumlanır.


71 thoughts on “Rüyada Ayak Görmek, Ayak Kırılması, Yalın Ayak Yürümek”

 1. Hocam iyi günler öncelikle

  İlk önce rüya gördüm bi arkadaşımla giysi mağazasına gittik bi arkadaşımız dışarda bekliyordu sonra çiktik mağazadan o dişarda bekleyen arkadaş. Bi servise binmiş ayakta beklemenek için sonra aradık geri geldi sonra uyandım ve tekrar uyuduğumda bu sefer aynı rüyayı o servise binen arkadaşımla yaşadım servis de otururken servis birden hareket etti ve ben şöföre sordum nereye çam sakura hastanesi dedi ve inebilirmiyiz dedim biz yanlış binmişiz sonra otobanda tekdimo arkadaşım yoku yürürken Yoldan sadece ufak kamyonetler geçiyordu ve geçenler bana silah çekiyordu sonra bi adam geldi bana bıçak çekti biraz boguştuk tam biçagı saplayacakken kuzenim geldi beni kurtardı sonra oturdugum mahalleye geldimde kuzenimle bir yeşil alandan geçerken yeşil bir yılan gördüm ben atlayıp geçtim ama kuzenim görünce korktu bende yaş alıp kafasına atımm ve kafası yete düştü ve sonra rüya içinde uyandım ve evde otururken sol ayagımın döndüğünü gördüm ve ablama ayağım dönmüş dedim sonra ona rüyadayım uyanmayalım dedim o da çok saçma rüya içinde olduğumuzu nasıl anlıyorsun dedi ve uyanmak iÇin ugraşirken uyandım ve. Uyandıgımda tavanda bi gölgemsi bir şey tavanda pencereye doğru süzülerek

  Yorumlarsanız sevinirim

  Reply
  • Merhaba Kardeşim Rüyanın Yorumu Şu Şekildedir : Sabrınızdan dolayı başarılı ve sağlıklı bir yaşam süreceğinize, birtakım sıkıntılarınızdan çok yakında kurtulacağınıza işarettir…

 2. Hocam affiniza sığınarak yine rüyamı yazıyorum .Babam öldükten sonra aile içinde erkek kardeşe bağlı miras huzursuzlukları yaşıyoruz.Belki buna bağlı hep rüya görüyorum..Dün gece rüyamda ayak tabanımı siyah gördüm..Tavanı alçak basık bir banyo da (önümde pencere var ama ) ayaklarımı o siyahlığı yıkadım.Hayr olsun inşallah…

  Reply
  • Merhaba Kardeşim Rüyanın Yorumu Şu Şekildedir : Daha çok düzenli bir hayat yaşayacağınıza, iradenize sahip çıkmanızın gerektiğine, hayallerinizin en güzellerine erişeceğinize işarettir…

 3. S.A. hocam ,Ruyamda uzerimde siyah takım elbisemi giyinmiş ama ayaklarım çıplak olarak sehir de yuruduğumu gordum, cadde uzerinde ayakkabici dukkanlari var iceride guzel ayakkabilarda var ama benim param yok almaya ,

  Reply
  • Hocam ekleme yapmak istiyorum,.!
   Cadde uzerinde guzel ayakkabilari olan dukkanlat var evet ama ben aceleyle ,eve yetismeye calistigim hemde param olmasigi icin alamiyorum,ayrica bu durumdan parasizlik haric hic rahatsizda degilim cok rahat birsekilde yuruyordum hizlica

  • Rıza Kardeşim Sizin Bu Rüyanız Çok Daha Önceden Yorumlanmıştır Anlayışınız İçin Teşekkür Ederim İyi Geceler Dilerim…

  • Rıza Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : Saygınlığınızın artmasına, geleceğinizin çok güzel olacağına, büyük paralar kazanacağınıza, sürpriz haberler alınacağına işarettir…

Leave a Comment