Rüyada Atmaca Görmek, Atmaca Saldırısı, Avlamak

Rüyada Atmaca Görmek

Rüyada atmaca gören kimse fasık ve zalim bir kimseyle karşılaşır. Rüyada atmaca yavrusu görmek, erkek çocuğa delalet eder. Rüyada atmaca görmek; Düşmanına galip geleceğine işaret olarak yorumlanır. Atmaca görmek şahin gibi tabir olunur. Ancak atmacanın değeri şahin kadar olmadığından tabiri şahinden biraz daha hafifçedir.

Yırtıcı kuşlar görmek zalim vali, insafsız hakim, gaddar memur, hilebaz ve kan dökücü kimselerle tabir olunur. Atmacanın yorumu şâhin rüyâsı gibidir. Ancak atmaca, şâhin kadar makbûl olmadığından tâbirde daha aşağıdır. Zengin bir hayat sürmektir anlamına gelir.

  • Bir atmaca yakaladığını, satın aldığını yahut birinin kendisine bir çay­lak verdiğini ya da bir çaylağın evine girdiğini gören zalim vali veya insaf­sız hakimle dost olup onlardan iltifat görür.
  • Bir çaylağı vurup öldürdüğünü gören hilekâr ve kan dökücü katil bir adamı kahreder.
  • Elinde atmaca tutmak: Kötü niyetli bir insan olmaya.
  • Atmaca yavrusu: Oğlu olacağına. Atmaca avlamak: Huyların kötüye doğru değişmesine.
  • Atmaca yakalamak: Güç ve başarıya işarettir.

Rüyada Atmaca Saldırısı

Evinin damına bahçesindeki ağaca bir çaylağın konduğunu görmek vali ya da hakimden menfaat görmeye delalet eder. Bazı rüya tabircilerinin açıklamalarına göre bütün yırtıcı kuşlar gurur­lu ve zalim kimselerle tabir olunur.

Ruyada Atmaca Görmenin Psikolojik ve Modern Anlamı

Atmaca: Çevremizdeki olumsuz ve yıkıcı koşullar ya da kişilere işaret eder. Ancak, rüyanızı diğer detaylarıyla birlikte değerlen­dirmeniz, daha net bir analiz elde etmenizi sağlayacaktır.

Rüyanızı yazın, yorumlayalım

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: İçerik korunmaktadır !!