Rüyada Aşık Olmak, Aşık Olduğun Kişiyi Görmek

Rüyada aşık olmak, aşık görmek aşık olan birini görmek veya aşık olduğun birini görmek ne anlama gelir şeklinde birçok soru geldi sizlerden. Tüm bu rüya tabiri sorularını ve daha fazlasını cevapladığımız bir rüya tabirleri analizi yaptık ve aşağıda tek tek başlıklar halinde sıraladık. Rüyada aşk ve aşık olmakla ilgili size uygun bölüme tıklayıp hızla ne demek olduğunu öğrenebilirsiniz.

Rüyada Aşık Olmak – İslami Rüya Tabirleri

Rüyada aşık olmak veya aşık olduğunu gören kimseye bir yerden yardım gelir. Bir başka rüya alimine göre de rüyada aşık olmak dini yönden noksanlığa ve dünyaya aşırı derecede meyleden bir kimseye işaret eder. Rüyada aşık olan kimse bir musibete düçar olur. Rüyasında aşık olup da bu sırrını kimseye söylemediğini gören kimse için bu rüya vefat ile tabir olunur. Rüyada aşka dair bir roman okumak veya bir kimsenin aşka tutulmuş olduğunu görmek hafif bir hastalığa tutulacağına ve kısa zamanda iyileşeceğine delâlet eder.

Rüyada Aşık Görmek – Diyanet

Rüyada aşık görmek, bir iş hususunda bir yere başvuracağınıza işarettir. Rüyada bir kahvede bir halk âşığı görüp, onunla konuşan kimse tanımadığı birinden evlenme teklifi alır. İki âşığın karşılıklı atıştıklarını ve birbirine, muamaler söylediklerini görmek, işinde zorlukla karşılaştığını ve bilmediklerini öğrenmek için arkadaşlarından fikir aldığına delâlet eder.

Rüyada Aşık Olduğunu Görmek

Rüyada aşık olduğunu görmek, halk arasında ilim, hikmet ve adaletiyle şöhret bulur. Rüyasında birisine âşık olup sabrettiğini ve sırrını kimseye söyleyemeyip sakladığını gören şehit olur.

Aşık Olduğun Kişiyi Rüyada Görmek

Rüyada aşık olduğun kişiyi görmek endişeli ve korkulu günleri geride bırakarak refaha kavuşacağınıza ve hayatınızda olumlu gelişmeler olacağına işarettir.

Rüyada Birine Aşık Olmak

Rüyada birine aşık olmak memuriyet ve rütbeye, zor işlerde kolaylığa ve düşmana üstün olmakla yorumlanır.

Rüyada Birinin Aşık Olduğunu Görmek

Rüyada aşık bir kimseyi görmek, salih bir kimse ise hayra, fesat sahibi bir kimse ise şerre delalet eder.

Rüyada Aşık Olduğun Erkeği Görmek

Rüyada aşık olduğun erkeği görmek veya bir kimsenin sevdiğine kavuşması hayır ve bol rızka işaret eder. Rüyada kendisini seven birini görmek, hayır ve iyiliğe delâlet eder. İsmail EI-Eş’as’a göre; bir âşığın sevgilisine kavuştuğunu gören hayır ve menfaate erer.

Rüyada Erkek Görmek Neye İşarettir? İslami Rüya Tabirleri

Rüyada Sevdiğini Görmek

Rüyada sevdiğini görmek uzak bir yerden bir yolcunuzun veya misafirin geleceğine veya bir haber alacağınıza işarettir. Rüyada sevgilinizi görmek, sevgilisi olanlar için ayrılığa, olmayanlar için yeni bir sevgili edineceğine; sevgilinizle aranızda tartışma çıkarak ayrıldığınızı görmek, bir rakibinizin sevgilinizi sizden alacağına işarettir.

Rüyada Tanımadığın Birine Aşık Olmak

Rüyada tanımadığın birine aşık olmak hayatınızın emniyet içinde bulunduğuna ve evlilik hayatınızın düzenli geçeceğine işaret sayılır. Tanımadağın birini görüp onu sevmek, ondan hayır ve menfaate; birinin kendisini sevdiğini görmek de o kişiye faydası dokunacağına delâlet eder.

Rüyada Arkadaş Görmek Neye İşarettir?

Rüyada Aşık Olduğun Kızı Görmek

Rüyada aşık olduğun kızı görmek veya rüyada bir kimsenin sevdiğine kavuşması hayır ve bol rızka işaret eder. Rüyada sevgilinizi görmek, sevgilisi olanlar için ayrılığa, olmayanlar için yeni bir sevgili edineceğine; sevgilinizle aranızda tartışma çıkarak ayrıldığınızı görmek, bir rakibinizin sevgilinizi sizden alacağına işarettir.

Rüyada Aşk Mektubu Veya Kitabı

Rüyanızda bir sevgiliye aşk mektubu yazmak, sevineceğinize delâlet eder. Sevdiğiniz bir kimseden beklediğiniz bir aşk mektubu aldığınızı görmek, mutlulukların en büyüğüdür. Böyle bir mektup almak, sevinçli haber alacağınıza işarettir. Rüyada aşka dair bir roman okumak veya bir kimsenin aşka tutulmuş olduğunu görmek, hafif bir hastalığa tutulacağına ve kısa zamanda iyileşeceğine delâlet eder.


184 thoughts on “Rüyada Aşık Olmak, Aşık Olduğun Kişiyi Görmek”

 1. Rüyamda ölümüne aşık olduğum kızla evlendim yıllar önce aşık olup ona sevdiğimi ve onunla ciddi evlilik düşündüğümü itiraf edip Red cevabı aldığım kızı günlerdir rüyamda görüyorum rüyamda evlendim

  Reply
 2. Ruyamda annem babam ablam ve ben ailecek tatile gitmistik orada gezerken halam ve kuzenimi de gorduk onlarla birlikte gezmeye basladik.Daha sonra bir lokantanin onunden gecerken platonik sevdigim erkegi gordum o da beni gordu ve yanindan gecerken bakistik. Daha sonra ben bunu kuzenime anlattim ve kuzenimde onunla sevgili olmak icin ablanin evden gitmesi lazim dedi.Ben de annem de karsi boyle seylere dedim ve o sirada uyandim.
  (Annem ve ablam sevgiliye falan karsilar su an yasimdan dolayi)(17yasindayim)

  Reply
  • Merhaba Kardeşim Rüyanın Yorumu Şu Şekildedir : Size yardımcı olacak birisinin sayesinde iş hayatınızın rayına oturacağına, çok yakında başarıya ve zenginliğe ulaşacağınıza işarettir…

 3. Rüyamda hiç tanımadığım bir erkek gördüm. Bişey oldu hatırlamıyorum tam ona kızmak için yanına gittim ona yaklaştığında yüzüne baktığımda yüz ifadem değişti gülümsedim bı anda ondan hoşlandım gozumede yakışıklı geldi bı anda ilk bakışta aşık olursun ya birine oda aynı şekilde oldu bana gülümsedi birbirimize ne diyeceğimiz bilemedik heyecandan sanki bı kaç kelime bişey konuştuk sonra o da bende yoluma gidiyodum galiba

  Reply
  • Merhaba Kardeşim Rüyanın Yorumu Şu Şekildedir : Her zaman için başkalarına faydalarınızın dokunacağına, iyi para kazanabileceğiniz çok büyük bir işin sahibi olacağınıza işarettir…

 4. Selam aleyküm hocam ben rüyamda hoşlandığım kızı gördüm kapılarını çaldım elimde büyük bir cezve vardı içi dolu suydu ve hoşlandigim kızdan ekmek istedim o da bana bir tane ekmek verdi. Sonra ben merhaba nasılsın dedim o da gülümseyerek iyiyim sen nasılsın dedi. Hocam acaba o da bana karşı biseyler hissediyor mu sürekli onu rüyamda görüyorum. Sizce beni seviyor mu.

  Reply
  • Süleyman Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : Sıkıntılardan kurtulmaya, mücadeleci yapınız nedeniyle daima sorunların üstesinden geleceğinize ve başarılı olacağınıza işarettir…

 5. Selam aleyküm hocam ben rüyamda hoşlandığım kişi ile mesajlastigimi gördüm birbirimizi sevdiğimizi söylüyorduk. O bana gül emojisi atıyordu, bende ona atıyordum.

  Reply
  • Süleyman Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : Çok arzu ettiklerinizi elde edeceğinize, beladan sıkıntıdan ve kederden kurtulmaya, üzüntülerinizin yakında biteceğine işarettir…

 6. Rüyamda iş yerinden farklı bir yerde sevdiğim kız ile beraber çalışmaktaydık. Kızın üzerinde jeans ceket vardı. Müdürlerimin beni yakında kovacaklarını duyduktan sonra sevdiğim kızın yanına gidip çıkışta bi yerde oturup konuşmak istediğimi söyledim. İlkinde kararsız kaldı ama ben ısrar edince tamam deyip gülümsedi ve işyerinde masaya oturduk, hafiften elimi tutup gülümsedi.

  Reply
  • Haldun Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : Aradığınız mutluluğu fazlasıyla bulacağınıza, umutlarınızın gerçekleşeceğine, sıkıntılarınızdan kolaylıkla kurtulacağınıza işarettir…

 7. hocam geçen rüyamı size anlatmıştım babam bır kız var demişti talak yemini etmiştim sevdiğimden başkasıyla evlenmicem diye oda olmaz diyordu.

  Şimdi yine rüya gördüm sevdiğim kız bizim evdeydi yanlız oturuyordu ben namaz kılıp yanına gidiyim diyordum baktım yanıma geldi sen bizimkilerin yanına geç ben namaz kılıp gelcem dedim sonra ne baktım dışarda yım böyle aşağı doğru inişli bir yere seccademi sarmış namaz kılıyorum sonra babamın sesi geldi önümden geçti telefon konuşuyordu arayan dayimdi, babam dayıma , ne yapsak umut yok diyor herkes evleneyim diyor Umut evlenmicem diyor.
  dayimda O önerdiginiz kız onun için hayırlı değil diyordu
  Sonra baktım namaz kılmaktan zorlanıyorum inişli olduğu için seccadem kayıyor sol tarafıma üç kere şeytana tükürdüm seccademi aldım düz bir yere geçtim orda kilacam, ablam yanımdaydı baktım babam ablama Umut bize bu hareketi yapıyor dedi bende yok ben şeytana tükürdüm ama bı adam ne yapsa şeytan tukuruyormus seytanda herşeyi siz yapiyorsunuz suçu bana atıyorsunuz demiş diyordum. Sonra ne olduysa baktım sevdiğime kavusmuşum sevdiğim yanağımdan öpüyor çok mutluyum sevdiğim: gülüşüne kurban olurum diyordu,bende baban bize bakıyor diyordum yani isteğim olmuştu babamda kabul etmişti. Rabbim hayra yorsun inşaallah

  Reply
  • Umut Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : Hayatınızdaki mutlulukların devamlı olacağına, hayırlı bir işe önder olmaya, yeni bir işte çalışmaya, murada ermeye işarettir…

 8. hocam sevdiğim bir kız var bir hata yaptı başından bı olay geçti ondan ailem onunla evlenmemi istemiyor en çokta babam..

  Hocam şimdi ben rüya gördüm babam ablam ben beraberiz babamdan ayrılırken babam ablama diyor ozcanla son kez knş çünkü adam benden haber bekliyor başka bir kız var onunla evlenmemi istiyorlar ,ablam dedi ne diyorsun? hayır dedim evlenmicem dedim vallahi billahi tillahi dedim evlenmicem sonra yani sevdiğim kızın ismini anıyorum ondan baskasiyla evlenmicem dedim,
  sonra alın işte o kadar üstüme geldiniz yemin de ettirdiniz dedim ablama, sonra eve girdik babam dışarda, ablam babama sesleniyor durumu anlatıyor yemini de anlatıyor.. babam içeri geliyor bana diyor bak hayır diyorsun bu ne demek iyi düşün bundan sanra senin için evlilik yok demek bunu biliyorsun dimi diyor,bende biliyorum zaten göze almışım..sonra babam diyor bütün suc kızın değil ailenin de, bnde zaten öyle diyorum sonra ailem münakaşa ediyorlar yani bu olayı konuşuyorlar suc biraz kızın biraz ailenin diye, sonra yan odadan bebek sesi geliyor ağlıyor,ablamın bebeği.. babam ablama diyor git şu bebeğe bir zarar ver, verebilir misin?ablam baba allah korusun ne diyorsun? babam örnek olarak dedim diyor.
  bende ha işte öyle nasıl ki o bebeğe zarar veremiyosunuz bende o kızı seviyorum ondan başkasıyla evlenmem anlayın diyorum artık bu konuyu konuşuyoruz biz böyle konuşmaya girmişiz yanlız bişey farkediyorum babam olduğu yerde yok
  Ve ben uyaniyorum. Rabbim hayra yorsun inşaallah..

  Reply
  • Umut Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : Uzun ömürlü olacağınıza, bir dostunuzdan büyük bir yardım görüleceğine, emelinize kavuşacağınıza, güzel haberler almaya işarettir…

  • İnşaallah hocam Allah razı olsun,
   benim Allah’tan başka dost bildiğim yok babam olmaz diyor ama içimde hep bir umut var Rabbim her halime ayan Ona tevekkül ettim “kün ye fekün” O ol der olur

 9. Rüyamda yer veya mekan olmaksızın aşık olduğum kızı görüyorum, her yerde onu görüyorum bana sürekli gülümsüyor ve beni rüyamda öpmüslüğü bile var, sabah uyandığımda tüm günüm rezalet geçiyor. Gerçek hayatta ondan çok uzağım ve görebilme olasılığım bile yok. Elimde kalan tek şey birkaç anı. Ne yapacağımı bilmiyorum.

  Reply
  • Alper Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : Rahat ve huzurlu yaşayacağınıza, sürüncemede kalan meselelerinizi halledeceğinize, bol ve fazla para kazanmaya işarettir…

 10. Rüyada bir parktayim sevdiğim adam salıncakta sallanio bende onun yanına gidip aynı salıncakta karşısına oturup beraber salıncakta sallanioruz tanıdık biri. Görür diye sonra iniyorum salıncaktan

  Reply
  • Ayşe Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : Kazanmak istedğiniz para için çok çalışmanız gerekeceğine, sorunların üstesinden gelerek başarıyı yakalayacağınıza işarettir…

Leave a Comment