Rüyada Arpa Görmek, Arpa Çuvalı, Biçmek, Almak

Rüyada Arpa Görmek

Arpa görmek, az bir sıkıntı ile elde edilecek helal rızıktır. Bazen rüyasında arpa gören kimse hasta olur. Yahut da birisiyle dövüşür. Rüyada arpanın toprakla karışık olduğunu görmek, değerinin azalacağına işarettir. Ayrıca ömrü uzun olacak bir evlada da işarettir. Rüyanızda arpa gördüyseniz; Alnınızın teriyle para kazanıp mutlu bir hayat süreceğinize, romantik bir insan olacağınıza, sıhhatli bir bedene sahip olacağınıza işarettir. Ruyada arpa gormek; Mutluluk veren bir olay yaşamaktır.

 • Ebu Sait El Vaiz’e göre, arpa görmek, beden sağlığıyla beraber mal veya ömrü kısa olacak çocuk anlamına gelir. Arpa rüyası her ne şekilde olursa olsun bunlarla tabir olunur.
 • Cafer Sadık’a göre arpa: “Arpa görmek, rızıktan ayrı olarak mal ve servet anlamı­na gelir. Arpa satın aldığını gören ahireti dünyaya tercih eder, sattığını gö­rense dünyayı ahirete tercih eder,” demiştir.
 • İbn-i Kesir’e göre arpa: “Arpa helal mala, hayır ve menfaate işaret olduğundan iyi veya kötü her şey hayır ve menfaatle yorumlanır,” demiştir.
 • Rüyasında arpa sattığını gören; kimse, ahireti için dünya malından yüz çeviren bir insana işarettir.
 • Zahire (buğ­day, arpa, çavdar, mercimek vb..) yığını kazdığını gören o tanenin ait ol­duğu şeyden kazanır. (Buğday kazdığını gören buğday, arpa kazdığını gören arpa elde eder.)
 • Arpa ekmeği: İşlerinizin açılacağı ve kazancınızın hayli miktarda artacağı anlamına gelir. Arpa unundan yapılmış ekmek yemek dindarlığa yorumlanır.
 • Kuru, yaş veya haşlanmış arpa yediğini gören iyilik görür.
 • Bozuk arpa: Sahip olunan arpanın bozulmuş ya da çürümüş olduğunu görmek iyi değildir.
 • Toprakta arpa gormek; Arpayı toprakla karışık görmek arpanın ucuzlayacağı anlamına gelir.
 • Arpa yemek: Dostlarla bir kavgaya.
 • Arpa almak: Zenginliğe.
 • Arpa ile buğdayı değiş tokuş et­mek: Kötüye.
 • Arpa ekmeği: Zenginliğe, isteklerin gerçekleşmesine, kara.
 • Yaş arpa: Çok kazanca, ülkede bolluğa.
 • Arpa biçmek: Mal almaya ve Hacca gitmeye.
 • Toplanmaya hazır arpa tarlası: Kısmete ve bolluğa yo­rulur.

Rüyada Arpa Çuvalı Görmek

Tanımadığı, kimin olduğunu bilmediği bir fırına arpa çuvalı gönderdiğini gören hastaysa iyileşir. Eğer hükümete borçluysa borcu malından kesilir. Şayet fırına gönderdiği un arpa unuysa satılmak için gön­derdiği mal sermayesini ancak kurtarır, fırına gönderdiği un buğday unuy­sa satılmak için gönderdiği maldan kâr elde eder.

Rüyada Arpa Biçmek

Arpa biçmek, mala delalet eder. Bir rivayete göre, biçilen arpa beyaz­sa bozuk para ile tabir olunur. Arpa biçtiğini görmek, eline mal ge­çeceği anlamına gelir. Arpa biçme rüyası her durumda da hayırdır. Arpa biçtiğini görmek mal, kuvvet ve sıhhat ile tâbir edilir. Arpayı biçmek veya toplamak hasad etmek, ömrü uzun bir evlâtla da yorumlamışlardır.

Rüyada Arpa Almak

Rüyada arpa aldığını gören kimsenin eline mal mülk geçer. Rüyada kendisine arpa verilen kişi, kuvvetli, sağlıklı ve hayır dolu mal sahibi olur. Kendisine arpa hediye edildiğini veya verildiğini gören güç, kuvvet bu­lur, beden sağlığına kavuşur.

Rüyada Buğday Ekmek-Rüyada Buğday Toplamak
Rüyada arpa Ekmek-Rüyada arpa Toplamak

Ruyada Buğday Gormek

Buğday, arpa, vb: Buğday benzeri taneli bitkiler rüyanızda, ça­ba harcayarak yarattığınız fırsatları simgeler. Eğer hasat yapılmış ve taneler ayrılıp depolanmışsa, çabalarınızın karşılığını almak üze­re olduğunuz anlamına gelebilir.

Ruyada Ekin Gormek

Belli ve tanıdık bir yerde cinsi, çeşidi belli ve mevsiminde yetiş­miş ekinler görmek çocuklara işarettir. Ekinlerdeki iyi veya kötü her şey çocuklarla tabir olunur. Yabancı bir yerde başak vermiş, rengi sararmış, fakat mevsimsiz ola­rak yetişmiş ekin görmek, kendisine karşı düşmanlık ve kötülükte birlikte hareket edecek bir topluluk karşısında kalacağı anlamına gelir.

Rüyada Buğday Görmek Neye İşarettir? Dini, İslami, Diyanet
Rüyada arpa Görmek

Ekini biçip hasadı kal­dırdığını görmek, bir topluluğun fitne ve karıştırıcılık yüzünden yok olaca­ğına; bir tarlayı ekip ürününü biçtiğini ve sonra harman yerine taşıdığını görmek, ümid ettiği şeyi yani sahip olmak istediği şeyi elde edeceğine yaptığı hayır ve iyiliklerin karşılığını bulacağına delalet eder.

Ektiği buğdayın gayet verimli yetiştiğini görmek dış görünüşünün ve­ya fiziğinin, iç aleminden yani maneviyatından iyi olduğuna, ektiği arpanın mahsûlünün gayet iyi olduğunu görmek iç aleminin dış görünüşünden iyi olduğuna delalet eder.

Ruyada Yulaf Gormek

Yulaf görmek; mide ve bağırsak hastalığı çekeceğinize ya da dostlarınızla birlik güzel saatler geçireceğinize işarettir. Yulaf rüyası arpa gibi tabir olunursa da hayvan yemi olarak kullanıldığı için yulaf görülen hayır ve fayda aslında hayvanlardan sağlan­mış olacaktır.

Bu Duaları Kaçırmayın!BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için de BURAYA TIKLAYARAK rüya uygulamasını indirip uygulamanın içindeki sayfaların altına yorum olarak yazarsanız rüyanız (kahin) tarafından hemen yorumlanır.

“Rüyada Arpa Görmek, Arpa Çuvalı, Biçmek, Almak” konusunda 2 mesaj

  1. 1001 Rüya Tabiri

   Anonim kardeşim rüyanın yorumu şöyle : Gizli bir düşmanınızın meydana çıkacağına ve onu yeneceğinize, tatlı bir haberin alınacağına, düğün veya nişan gibi bir törene davet edileceğinize, birden bire zor bir durumla karşılaşılacağınıza ama üstünden gelineceğine, sıkıntı ve tasadan kurtulacağınıza ve bolluğa kavuşacağınıza işarettir…

Rüyanızı yazın, yorumlayalım

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.