Rüyada Ağız Görmek

Rüyada ağız görmek veya ağız ile ilgili tüm rüyaların anlamı bu sayfada izah edildi. Hazırladığımız rüya tabirinde rüyada ağız kavgası etmek, rüyada ağız kokusu, rüyada ağız dolusu kusmak, rüyada ağız görmek, rüyada ağız yarası görmek. rüyada ağızdan beyaz sıvı gelmesi veya rüyada ağızdan cisim çıkması gibi rüyaların anlamını öğrenebilirsiniz.

Rüyada Ağız Görmek

Rüyada ağzınızın kilitlenmiş olduğunu görmek; kötülüğe, bir yüz üzerinde bir kaç ağız bulunduğunu görmek; ömrün uzunluğuna, bir yüzde hiç ağız bulunmadığını görmek; ömür kısalığına, ağzın küçüldüğünü görmek; kısmet darlığına, aksine büyüdüğünü görmek; kısmet bolluğuna, bir kadını ağzından öptüğünü görmek; bir kimseden kötülük geleceğine delalettir. Rüyada ağız görmek, her işin başlangıcı ve anahtarı, geçimin ana yolu, kuvvetinin kaynağı ile yorumlanır.

 • Ağzın kapa­lı olduğunu görmek: Ağzı bozuk olan bir insana işarettir.
 • Ağzı göreme­mek: Yakın zamanda ölüme işarettir.
 • Hasta birinin ağzım güzel olarak görmek: Hastanın iyileşeceği anlamına gelir.
 • Ağzı küçük görmek: Bol ve bereketli kazanca işarettir.
 • Ağız kenarı görmek: Başınıza gelebilecek teh­likelerden kaçarak kurtulacağınıza işarettir.
 • Ağız ağrısı: Vermiş olduğunuz sözleri tutmayacağınıza işa­rettir.
 • Ağzın şekline göre yorum da farklı olur.
 • Rüyada görü­len ağız güzelse iyi haber olarak yorumlanır; ama biçimsiz, çirkin bir ağızsa alınacak haberin canınızı sıkacağına işaret­tir.
 • Ağız küçükse, bol ve bereketli bir kazanca sahip olunur.
 • Güzel ağızlı bir kadın ya da erkeği öpmek, mutlu bir evlilik anlamına gelir.
 • Hasta birini ya da yakınınızı ağzı güzel gör­düyseniz, hastanız yakın bir zamanda iyileşecektir.
 • Ağız ke­narı görmek, bir tehlikeyi kıl payı atlatmaktır.
 • Ağzının kapalı olduğunu görmek, geveze ve ağzı bozuk biri nedeniyle sıkın­tı yaşamaktır.
 • Ağzının olmadığını görmekse iyiye yorulmaz.

Ağzına ilaçlı bir şey koyduğunu görmek, dinde iyi yolda olduğuna; yiyecek bir şey koyduğunu görmek iyi yolda olduğuna; tiksindirici bir şey yediğini görmek kedere ve tatlı bir şeyi ağzına koyduğunu görmek, güzel rızıklara kavuşacağına; ağzına acı bir şey aldığını görmek ise haram mala yorumlanır. Rüyada ağzının küçüldüğünü gören kimsenin malı ve rızkı azalır. 

Rüyada ağız görmek, halka vaaz eden ve zikir sahibi bir kimseyle tabir olunur. Rüyada görülen ağız, ticaret sahibi kimseler için işlerin açılacağına, fakir kimseler için de darlıktan kurtulup rızka boğulmaya delalet eder. Rüyada ağzın yok olduğunu görmek, rüya sahibinin ölümüne yorumlanır. Rüyada ağzın bir bağ ile bağlandığını görmek, ağır hastalığa, ölüme, dilsizliğe veya da teröre işaret eder.

Rüyada Ağız Yarası Görmek

Rüyada ağız yarası görmek veya ağzımızda bir iz görmek, rüyayı gören kimsenin rızkı ve malının artacağına delalettir. 

Rüyada Ağız Kavgası Etmek

Dünya işlerinden bir iş için biri ile kavga ettiğini gören, geçim için gayret eder. Bu kavgada yenilen istediğini elde edemez. Eğer bu kavga âhiret meseleleri için ise, o takdirde yenilen üstün gelmiş olur. Allah’ın (c.c) ululuğu hususunda biriyle ağız kavgası yaptığını gören, zarar görür. Rüyada bir kimse ile ağız kavgası yaptığını görmek de bazılannın rivayetine göre, şiddetli hiddete kapılmaktır. Bilinmeyen, belli olmayan bir iş için kavga ettiğini gören, şeriata ve kitaba aykırı hareket etmiş olur. Rüyada ağız kavgası etmek, patronu veya iş ortağı veya amiri ile anlaşamadığına işarettir.

Rüyada Ağız Kokusu

Rüyada ağız kokusu; rüyada ağzının kötü koktuğunu gören bir kimse, kibirli ve kendini çok beğenen bir insana, güzel koktuğunu görmek ise sevdiği bir kişiden (bu kişi , sevgilisi, babası, annesi veya herhangi birisi olabilir.) güzel ve tatlı iltifatlar alacağına yorumlanır. Rüyada ağzının kötü koktuğunu gören bir kimse, gururlu ve kendisini çok öven bir insandır. Rüyada ağzının güzel koktuğunu görmek, güzel söz söylemeye işarettir. Rüyada başka bir insanın ağzının koktuğunu görmek, rüya sahibinin o kimse tarafından kötü bir söz işiteceğine delalet eder.

Rüyada Ağız Dolusu Kusmak – Sıvı Gelmesi

Rüyada ağız dolusu kusmak veya ağızdan çok kan gelmesi; rüyayı gören kişinin eline çok yüklü miktarda para geçeceğine, çok önemli bir sırrının açığa çıkacağına, rüyada beyaz sıvı  ile birlikte irin çıktığını görmek; insanları kötü davranışlarıyla rencide etmek şeklinde yorumlanır.

Rüyada Ağza Bir Şey Sokmak

Rüyada ağzına faydalı bir şey aldığını görmek iyiye yorumlanmış; faydasız bir şey almak ise üzüntü ve keder olarak tabir edilmiştir. Rüyasında ağzına süt veya şerbet aktığını gören kimsenin zikir meclislerine yolu düşer ve oradan istifade eder.

Rüyada Ağızdan Kan Gelmesi

Ağzından çok kan geldiğini gören kimsenin eline çok mal geçer, ancak gizlenmesini istediği bir sırrı ortalığa yayılır. Rüyasında ağzından kan veya irin aktığını görmek, insanları kötü sözlerle rencide etmeye delalettir. Ağzından şerbet veya süt akması, allahı teşbih ve zikretmeye delalettir.


17 thoughts on “Rüyada Ağız Görmek”

 1. Selamün aleyküm Rüyamda ağzımın yapiskanla yapistiginj görüyorum ve ypaiskani soyuyorum agzim temizlenio yapisknadan sonra boğazıma kadar yapiskan oldugunu farkedip elimi bogazima sokuyorum yapiskanlari çıkarıyorum

  Reply
  • Yapiskanin rengi beyazdı. Bogazimdaki yapiskani cikarinca sanki biraz da midem bulaniodu. Lütfen yorumlayabilir msnz. Teşekkür. Ederim

 2. Merhaba. Rüyamda ağzımda tükürüp bezi olan et kısım ile biraz dış eti kopuyor. Sonrasında eşime gidiyorum ve avuç dolusu et çıkarıyorum ağzımdan. Kalktıgımda epey korkmuştum allah hayır etsin.

  Reply
 3. Rüyamda ağzıma su alıyorum ama saf su değil bitki çayı gibi bişey ama ne olduğunu tam bilmiorm. Onu ağzıma alıp gargara yapiyorum. Ağzımdan pis su cikio temiz su gelene kadar yapiorm gelince de bu boğazıma iyi geldi diyorm. Amcamın kızıni ve annesini de görüyorum ama hatirlamadigim için yazamadım

  Reply
  • Merhaba Kardeşim Rüyanın Yorumu Şu Şekildedir : Aile fertlerinize çok fazla ihtimam göstermeye, zengin olmaya, aşk hayatınızda şanslı olacağınıza, zahmetsiz kolay kazanca ulaşmaya işarettir…

 4. Rüyamda lavabonun önünde oturuyordum bı tanıdığım lavaboya girdi kapı üzerime düştü düşerken ağzıma bişey girdi

  Reply
  • Yusuf Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : Sevinilecek bir haber duymaya, birisi tarafından gelecek menfaate, yolculuğa, çalıştığınız bir yerde terfi edeceğinize işarettir…

  • Ayşe Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : Karşılaştığınız ya da karşılaşacağınız engelleri tek başına aşabileceğinize, hayata karşı dimdik olmanız gerektiğine işarettir…

  • Ziynet kardeşim rüyanın yorumu şöyle : Yeni ve iyi bir arkadaşlığa, yeni dostlar edinmeye, hayırlı bir habere, çok para kazanacağınız yeni bir işe atılmaya işarettir…

 5. Agzimda cok fazla baharat(nane) gibi biseyle dolu rahatsiz oluyorum ve surekli suyla yıkiyorum. Uzun bir sure temizlemek icin caba sarfediyorum ve basariyorum.

  Reply
  • Yagmur kardeşim rüyanın yorumu şöyle : Sıkıntıdan kurtulmaya, ihtiyaçlı kimsenin ihtiyacını gidermeye, bekar kimsenin evleneceğine, bir yolculuğa çıkmaya, ortaklık kurmaya, sırları açıklamaya, maden ve gizli şeyleri tanıyıp anlamaya, sevinilecek bir haber almaya veya bol rızka, mutlu olacağınıza, zorluklardan kurtuluşa işarettir…

Leave a Comment