Rüyada Acıkmak, Acıktığını Görmek| İslami Rüya Tabirleri

Rüyada acıkmak veya rüyasında acıktığını gören kimse, tez zamanda günahlarından dolayı tövbe etmesine dair bir ikaz olarak yorumlanır. İlim sahibi kimsenin rüyasında acıktığını görmesi, fena bir iş yaptığına yorumlanır. Bazen bu rüya; iyilik, dünyaya aşırı meyil, kötü amel ve hırsa işaret eder. Rüyasında acıktığı halde yiyecek bir şey bulamayan kimse, yaşadığı müddetçe hayra nail olamaz. Rüyada acıktığı halde yiyecek bularak karnını doyuran kimse, tevbesine sadık olduğuna işaret eder.

Rüyada Acıkmak Ne Demek?

Rüyada acıkmak yaşamında manevi hayattan çok maddi hayata önem verdiğinin ifadesi olarak yorumlanır. Rüyasında acıktığı halde yiyecek bir şey bulamayan kimse; hayatta hiçbir işinde başarılı olamayacağı şeklinde yorumlanır. Yiyecek bulduğunu gören kişi ise; yapmış olduğu tövbelere sadık kaldığı anlamında yorumlanır.

Rüyada Acıkmış Birini Görmek

Rüyada acıkmış bir başkasını görmek, iyiye yorumlanmaz. Kendisini acıkmış görmek, servetini kaybedeceğine delildir. Bazı tabircilere göre ise, aksidir. Karnını acıkmış gören, bir derdi atmış ve ondan kurtulmuş demektir. Salimi’ye göre, karın acıkması yeni bir iş, yeni bir servettir.

Rüyada Aç Bir İnsan Görmek

Rüyada aç bir insan görmek, rızkın bol olacağına; açı doyurduğunu görmek, beklemediği bir yerden büyük bir fayda göreceğine, aç bir insanı sofrasına alıp onunla yemek yediğini görmek, uzak bir yerden hayırlı bir haber alacağına delâlet eder.

Rüyada Açlık Neye İşarettir?

Rüyada açlık, ihtirasla yorumlanır. Rüyasında aç olup bir lokantaya girmek istediği halde giremediğini görmek, almak istediği birçok şeyler olduğu halde, parası olmadığı için, alamadığına delâlet eder. Aç olup da bir yerde karnını doyurduğunu görmek, dünya nimetlerinden faydalanacağına işarettir. Kendisinin aç bir kişi ile karşılaştığını ve kendisinden yardım istediğini gören, akrabalarından yoksul bir aileye yardım eder. Bazılarına göre; rüyasında karnının aç olduğunu gören günahkârdır.

Rüyada Açlık Duymak

Rüyada açlık duymak; uzun ömürlü olmayı ve ihtiraslı bulunmayı, ayrıca dünya malına aşırı hırsla sahip olma istediğini de gösterir. Rüyada açlık, dünyaya çok önem vermeye, mal ve mülk kazanmada aşırı hırsa delalettir. Rüyada açlık ve ihtiyaç günahla yorumlanır. Aç olduğunu gören günahkâr bir insandır. Rüyada açlık, uzun ömürlü olmayı ve ihtiraslı bulunmayı da gösterir. Açlık çektiğini ve yiyecek bir şey bulamadığını gören kimse hırsından zarar görür. Zühd ve takva ehli için açlık oruca işaret eder.

“Rüyada Acıkmak, Acıktığını Görmek| İslami Rüya Tabirleri” konusunda 4 mesaj

    1. 1001 Rüya Tabiri

      Erkan kardeşim rüyanın yorumu şöyle : Sıkıntıdan kurtulmaya, ihtiyaçlı kimsenin ihtiyacını gidermeye, bekar kimsenin evleneceğine, bir yolculuğa çıkmaya, ortaklık kurmaya, sırları açıklamaya, maden ve gizli şeyleri tanıyıp anlamaya, sevinilecek bir haber almaya veya bol rızka, mutlu olacağınıza, zorluklardan kurtuluşa işarettir…

    1. Rüya Yorumcusu

      Yasemin kardeşim rüyanın yorumu öyle : Büyük servetlere, bir hayalinizin gerçekleşeceğine, mutlu olmaya, başınızdan bir evlilik geçeceğine, sıkıntıdan kurtulmaya, sevinmeye, şansınızın artacağına, sözünüzün geçeceğine, işlerinizin çok iyiye gideceğine, çok başarılı olmaya işarettir…

Rüyanızı yazın, yorumlayalım

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: İçerik korunmaktadır !!