Rüyada Aç Görmek, Acıkmak

Rüyada aç bir adam görmek; Yardıma muhtaç bir akraba veya ahbabiyle karşılaşmağa işarettir. Acı yiyecek vermek; ona paraca yardım etmeğe, aç’ın elinden yiyeceğini aldığını görmek; yardım etmedikten başka onun aleyhinde bulunarak göreceği yardıma mani olmakla yorumlanır.

Aç bir insan ya da hayvan görmek: Paylaşmayı seven bir yapımız ol­duğu anlamına gelir. Rüyasında acıktığını gören kimse, tez zamanda günahlarından dolayı tevbe etmesine dair bir ikaz olarak yorumlanır. İlim sahibi kimsenin rüyasında acıktığını görmesi, fena bir iş yaptığına yorumlanır. Bazen bu rüya; iyilik, dünyaya aşırı meyil, kötü amel ve hırsa işaret eder. Rüyasında acıktığı halde yiyecek bir şey bulamayan kimse, yaşadığı müddetçe hayra nail olamaz. Rüyada acıktığı halde yiyecek bularak karnını doyuran kimse, tevbesine sadık olduğuna işaret eder.

Rüyada Aç Görmek, Acıkmak

Rüyada bir kimsenin acıktığını görmesi; yaşamında manevi hayattan çok maddi hayata önem verdiğinin ifadesi olarak yorumlanır. Rüyasında acıktığı halde yiyecek bir şey bulamayan kimse; hayatta hiçbir işinde başarılı olamayacağı şeklinde yorumlanır. Yiyecek bulduğunu gören kişi ise; yapmış olduğu tövbelere sadık kaldığı anlamında yorumlanır.

Bir başkasını acıkmış görmek, iyiye yorumlanmaz. Kendisini acıkmış görmek, servetini kaybedeceğine delildir. Bazı tabircilere göre ise, aksidir. Karnını acıkmış gören, bir derdi atmış ve ondan kurtulmuş demektir. Salimi’ye göre, karın acıkması yeni bir iş, yeni bir servettir.

Rüyanızı yazın, yorumlayalım