Ağaç Çileği Neye Delalettir?

Rüyada ağaç çileği yemek sağlığınızın yerinde olduğunu gösterir. Rüyada çilek görmek, hoş bir rızka veya sıkıntı ile elde edilecek helal bir mala işaret eder. Rüyada görülen her türlü çilek meyvesi, mal, servet ve evlât olarak yorumlanır. Rüyada meyve görmede önemli olan husus, meyvenin mevsiminde görülüp görülmediğidir. Mevsiminde görülmeyen bir meyvenin rengi de önemlidir. Rüyada görülen mevsimsiz meyvenin sarısı hastalık, siyahı üzüntü, dert ve ölümdür. Yeşil renklisi servet kaybı, zarar ve ziyan; kırmızı renklisi tasa ve telaş demektir.

Rüyada Meyve Görmek

Rüyada meyve görmek, hayatta yapacağınız işlerden en yakın zamanda hayırlı sonuçlar alacağınıza işarettir. Meyve ağacı görmek, herkes için işe yarayacak bir iş yapacağınıza, bu suretle servet ve itibarınızın yükseleceğine yorumlanır. Bu rüya bütün meyveler için geçerlidir. Rüyada elma yemek, pek iyi bir rüya olarak kabul edilmez. Masasında bir çok güzel meyvelerin bulunduğu bir sofrada bulunmak, eğer bunlardan hiç birini yemediyseniz, çok hayırlı bir iş yapmış olursunuz. Eğer meyveler olgun değilse, acele bir hareketinizden bir tehlike doğacağına, uyanık bulunmanız gerektiğine, çok olgun meyve olması da başarınızın engelleneceğine işaret sayılır Meyvelerin renkleri bozulmuş ise, ihanet yüzünden bir zarara uğrayacağınıza delildir.

Rüyada Bahçe Görmek Ne Demek?

Bahçe, kişinin hanımıdır. Bahçesini suladığını gören kimse karısıyla iyi geçinir. Kadın için bahçe görkemli ve rahat bir hayattır. Hâmile bir kadın bahçe görürse kız doğurur. Gül bahçesi hüzün ile karışık bir hayattır. Bir gül bahçesine sahip olduğunu ve bütün güllerin açtığını görmek, refahın zirvesinde, aşk yüzünden hüzne dûçar olmaktır. Güz mevsiminde, bir bahçede üzerine sarı yapraklar düştüğünü gören kimse büyük üzüntülere düşer, maddî geliri azalır. Bir bahçeye girip orada güzel ağaçlar, çınarlar, sular ve güzel genç kadınlar bulunduğunu gören kimse ölümü çok rahat ve huzurlu olur..

Mevsiminde yenen meyve ise çocuk, mal, servet, izzet, kazanç ve ferahtır. Meyve ağacını kesilmiş veya kırılmış görmek, gam ve keder olarak yorumlanır. Meyveleri oturduğu yerden topladığını görenin kimsenin eline zahmetsiz mal geçer. Dağlarda bulunan sahipsiz meyveler görmek, ilim, rızık ve hiç kimsenin minneti olmaksızın sırf Allah’tan gelecek hibe ve ihsanlara işaret eder. Tatlı meyve rızka ve ilme delalet eder. Ham meyve borca işarettir. Rüyada meyveyi mevsimi dışında yemek, rızka delalettir. Sıkıntıdan kurtulmaya ve ulaşamadığı bir emeline ulaşmasına işarettir.

Diyanet rüya Tabirleri

2 thoughts on “Ağaç Çileği Neye Delalettir?”

    • İdris koca kardeşim rüyanın yorumu şöyle : Uzun ya da kısa yolculuğa çıkacağınıza, para kaybına, çok önemli bir fırsatı değerlendirmeye, şanslı olmaya, bir dileğinizin gerçekleşeceğine, düşmanı yenmeye, uzun zamandır ödenmeyen bir borç nedeniyle sıkıntıya düşmeye daha sonra sıkıntıların bitmesine, zorlukların üstesinden gelmeye işarettir…

Leave a Comment